سرمایه گذاری خطرپذیر چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سرمایه گذار خطر پذیر

سرمایه گذاران خطرپذیر سرمایه گذاران ثروتمندی هستند. آنها اغلب در استارتاپ های منحصر به فرد و بالقوه سرمایه گذاری می‌کنند تا بتوانند سود رضایت بخشی کسب کنند. گاهی اوقات آنها را کارآفرینان سرمایه گذار نیز می‌نامند.

سرمایه گذاری خطرپذیر فرآیندی است که زندگی بسیاری از استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا را دگرگون می‌کند زیرا توسط یک نهاد مالی یا شخصی با ارزش خالص بالا پشتیبانی می‌شوند. به این ترتیب ، سرمایه دار این فرصت را پیدا می‌کند که در هر کسب و کار کوچک یا موسسه ای شریک مالی شود.

با این وجود ، عوامل و ویژگیهای مختلف سرمایه گذار خطرپذیر در مورد کارآفرینی وجود دارد. ادامه مقاله را بخوانید تا اطلاعات عمیقی در مورد آن کسب کنید.

سرمایه خطر پذیر در کارآفرینی چیست و چرا از اهمیت بالایی برخوردار است؟

بسیاری از کارآفرینان ایده های بسیار خوبی دارند که نیاز به کشف دارند. چه کسی به این کارآفرینان کمک می‌کند تا تغییری ایجاد کنند؟

یک فرد نمی‌تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد. بنابراین یک موسسه سرمایه گذاری خطرپذیر وارد عمل می‌شود. کارآفرینان تازه کار با دانش کافی و کمبود سرمایه ، اغلب با کارآفرینان سرمایه گذار همکاری می‌کنند.

سرمایه های خطرپذیر برای موفقیت شرکت های نوپا یا سرمایه گذاران که قصد دارند سرمایه در گردش خود را بیشتر کنند ، بسیار مهم است. خوشبختانه ، این یک روش عالی برای توانمندسازی کارآفرینان در نظر گرفته است تا بتوانند پیشرفتهای مدرن و پیشرفته فناوری را برای همه به ارمغان آورند.

فارغ از نوآوری و مزایای دیگر ، سرمایه های خطر پذیر به ما کمک می‌کند محصولات مبتنی بر صادرات را ارتقا دهیم تا بتوانیم حداکثر درآمد حاصل از ارز خارجی را بدست آوریم.

با تقویت بازار سرمایه ، سرمایه گذاری خطر پذیر امکان ایجاد سرمایه خود را با استفاده از بازار سرمایه برای استارتاپ ها فراهم کرده است.

از همه مهمتر ، سرمایه گذار خطر پذیر اغلب نجات دهنده اقتصاد است. بسیاری از شرکتهای در حال مرگ با کمک موسسات سرمایه گذاری خطرپذیر یک چرخش کامل ایجاد کرده اند و بار دیگر شکوفا شدند.

در اینجا چند روش دیگر وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه شرکتها از سرمایه گذاری خطرپذیر بهره می‌برند.

  • قابلیت های مدیریت بهتری وجود دارد.
  • سطح بالاتری از تخصص و گسترش امری بدیهی است.
  • مدیریت فعلی هیچ گونه تعهدی برای بازپرداخت این سرمایه گذاری ها ندارد.
  • خدمات مختلف ارزش افزوده دیگر نیز یک مزیت عالی است.

۳ نوع متداول سرمایه گذاری خطرپذیر در استارتاپ

مفهوم سرمایه گذاری خطر پذیر همیشه به آسانی به نظر نمی‌رسد زیرا انواع مختلفی از سرمایه های خطر پذیر در استارتاپ وجود دارد.

انواع سرمایه های خطر پذیر در کارآفرینی در مراحل مختلف است. بیایید نگاهی عمیق به این انواع داشته باشیم تا بدانیم مراحل مختلف عملکرد سرمایه های خطر پذیر چگونه عمل می‌کنند.

باید بگوییم همه این انواع برخی از ویژگی های منحصر به فرد سرمایه مخاطره آمیز را به نمایش می‌گذارند ، به همین دلیل است که قبل از ورود به انواع سرمایه های خطر پذیر ، لازم است شما را از برخی اصطلاحات اساسی آگاه کنیم.

برخی اصطلاحات اساسی در مورد سرمایه گذاری خطرپذیر

سرمایه اولیه (Seed Money) : سرمایه ای که برای ایده پردازی در دنیای کسب و کار استفاده می‌شد.
استارتاپ (Start up): مشاغلی که می‌خواهند قدم در بازار بگذارند و برای ادامه حیات خود به بودجه نیاز دارند.
دوره اول ( First  Round) : شرکت هایی که توانستند قدم در بازار  بگذارند و اکنون در حال تولید و فروش هستند.
دوره دوم (Second Round) : مشاغلی که محصولات خود را می‌فروشند اما هنوز نمی‌توانند سود کسب کنند.
دوره سوم (Third Round): سازمانی که به تازگی قدم برداشته و سودمند است.
دوره چهارم (Fourth Round) : شرکت هایی که به دنبال موردی هستند که تحت عنوان تأمین مالی شناخته شود تا بتوانند به صورت عمومی معامله شوند.

خواندن مقاله مرتبط
بوم برندسازی شخصی و نحوه استفاده از آن

تمام اصطلاحات سرمایه گذاری خطرپذیر که در اینجا ذکر شده به شما کمک می‌کند تا سرمایه گذار خطر پذیر را در کارآفرینی درک کنید. اکنون که در مورد اصطلاحات بحث کردیم ، بیایید به انواع سرمایه های خطرپذیر برگردیم.

مراحل اولیه تأمین مالی
تأمین مالی در مراحل اولیه چیزی است که سه مرحله اول چرخه عمر کسب و کار را در بر می‌گیرد.

در تامین مالی در مرحله بذر ، یک کارآفرین واجد شرایط است که برای یک وام کوچک شروع به کار کند و از سرمایه داران خطرپذیر کمک بخواهد.

در مرحله اول تأمین مالی ، کلیه سرمایه گذاران خطرپذیر بخش عمده ای از سرمایه خود را می‌گذارند زیرا احتمال سودآوری بالا به اندازه کافی زیاد است.

تأمین مالی توسعه
چنین تأمین مالی غالباً در مقادیر محدود و به عنوان نوعی بهره کوتاه مدت ارائه می‌شود. بیشتر این برای یک شرکت در حال رشد ضروری است. در حقیقت ، این امر به میزان متوسط ​​پرداخت نیز گفته می‌شود.

به هر حال ، تامین مالی توسعه شامل موارد زیر است:

  • دوره دوم
  • دوره سوم
  • bridge financing

تأمین مالی خرید
در تأمین مالی خرید ، یک سرمایه گذار ، گاهی اوقات به طور کامل و گاهی تا حدودی از آن را به دست می‌آورد که تقریباً همان دارایی است. علاوه بر این ، دو نوع بودجه خرید وجود دارد:

  • خرید مدیریت
  • خرید اهرمی

وقتی مدیریت شرکت سهام را خریداری می‌کند ، به آن خرید مدیریت می‌گویند. و وقتی در پوشش پرداخت بدهی های جمع شده قرار می‌گیرد ، به عنوان خرید اهرمی شناخته می‌شود.
خریدی که به درستی اهرم شده باشد ، گاهی به مدیریت این امکان را می‌دهد که حدودی از شرکت های دیگر را در اختیار بگیرد.

حوزه های سرمایه گذاری خطر پذیر در کارآفرینی

سرمایه خطرپذیر به کارآفرینان کمک می‌کند تا در این زمینه تصمیمات حیاتی بگیرند. سرمایه های خطر پذیر نقش مهمی در تصمیم گیری در مورد چیدمان و محل استقرار یک کسب و کار ، ارائه بینش در مورد پیش بینی ها و نهایی کردن اهداف کارآفرینی دارند.

کارآفرینان قادر به تعریف نوع شرکت خود می‌شوند.
سرمایه گذاران خطرپذیر در تصمیم گیری قانونی و نوع سازمانی که باید ایجاد کنند به کارآفرینان کمک می‌کنند. به عنوان مثال ، آنها می‌گویند که آیا کسب و کار باید واحد یا مشارکتی باشد.

سرمایه گذاران خطرپذیر قصد دارند تولید کارآفرینان تازه کار را افزایش دهند.
تولید یک محصول یک تکه کیک نیست. با بسیاری از مشکلات پیچیده درگیر است. سرمایه گذاران خطرپذیر مطمئن می‌شوند که آیا مشکلات حل شده است و از همه مهمتر ، سرمایه در دسترس است یا تمام وقت نیست.

۴ مرحله که برای ترغیب سرمایه گذاران خطرپذیر مورد نیاز است

سرمایه گذاری جسورانه

روند پشت سرگذاشتن این سختی آنچنان که به نظر می‌رسد عملی نیست. برای متقاعد کردن یک سرمایه دار خطرپذیر ، انجام برخی از مهمترین مراحل ضروری است. در غیر این صورت ، هیچ بودجه ای وجود نخواهد داشت.

سرمایه گذاران خطرپذیر باهوش هستند و بدون کسب و کار در استارتاپ شما سرمایه گذاری نمی‌کنند. بنابراین ، آنچه شما باید انجام دهید اینجا است.

مرحله ۱: ایده و ارسال
در مورد چنین ایده هایی که شامل تمام جزئیات و برنامه های مالی است ، صریح و روشن صحبت کنید. همراه با آن ، اعتبار مدیریت و سایر جزئیات متفرقه باید به طور مناسب تجزیه و تحلیل شود. این ایده و توصیف آن باید دارای جزئیات زیادی در مورد اندازه بازار فعلی و پتانسیل رشد در آن باشد.

همیشه به یاد داشته باشید! وقتی جزئیات دارید ، می‌توانید به سرعت در ذهن یک سرمایه گذار قرار بگیرید زیرا می‌توانید به او بگویید که در واقع چه خبر است.

مرحله ۲: ارائه اولیه
برداشت های اول تصمیم می‌گیرد که آیا بودجه دریافت می‌کنید یا خیر. هر زمان که ارائه خود را تنظیم کردید ، مطمئن شوید که دلایل خود را با تکالیف مناسب بیان می‌کنید. سرمایه گذار خطرپذیر باید این واقعیت را بدست آورد که شما اشتیاق زیادی به ایده خود دارید.

خواندن مقاله مرتبط
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم و بیاموزیم ؟

پس از این جلسه مقدماتی ، یک سرمایه دار خطر پذیر تصمیم می‌گیرد که ادامه دهد یا خیر. بنابراین بهترین عملکرد خود را ارائه دهید و اجازه دهید سرمایه گذار خطرپذیر با شما تماس بگیرد.

مرحله ۳: نظارت دقیق
بسته به جایگاه صنعت ، تشریفات باید به طرز متفاوتی پردازش شود و به معنای حل تمام سوالات اساسی ، از جمله مراجع مشتری تا ارزیابی استراتژی باشد. هنگامی که نظارت دقیق انجام شد ، کسب و کار خوب است.

مرحله ۴: برگه های مدت دار و بودجه
پس از پردازش کلیه عوامل لازم ، دو طرف می‌توانند برگه های مدت دار و مرحله تأمین مالی را شروع کنند.

اصطلاح اوراق چیزی نیست جز یادداشت مذاکره که نشان می‌دهد هر دو طرف در یک قرارداد هستند. پس از این ، تمام اسناد و مدارک قانونی به پایان رسیده و سرانجام بودجه به شکل آزاد در دسترس خواهد بود.

آیا سرمایه خطرپذیر ارزش پذیرفتن را دارد؟

سرمایه های خطر پذیر می‌تواند برای برخی از کارآفرینان عالی و برای برخی بدترین مورد باشد. بستگی به این دارد که با چه کسی تجارت می‌کنید و شروط و استلزامات چیست.

برای آگاهی از ارزش سرمایه گذاری خطر پذیر ، یک کارآفرین باید تمام احتمالات و نتایج را بسنجید. این یک تجارت پر خطر و با بازده بالا است. برخی ممکن است ادعا کنند که بی فایده است ، سرانجام ایده خوب آن برخی را شیفته خود می‌کند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *