۱۵ مورد از ویژگی های کارآفرینان موفق

 

شما باید ویژگی های کارآفرینان موفق را در خود پرورش دهید تا پیروزی در کسب و کار را به دست بیاورید. موفقیت شما به دستیابی به این ویژگی ها بستگی دارد.

کارآفرینی یک انتخاب شغلی است که هرگز از روند خارج نخواهد شد. قابلیت ها و سازگاری های خاصی وجود دارد که افراد را به سمت موفقیت هدایت می‌کند. این ویژگی های شخصیتی افراد را به موفقیت نهایی می‌رساند.

 

کارآفرین کیست؟

کارآفرین شخصی است که مسئولیت شغلی را به عهده می‌گیرد و ریسک هایی را برای خود می‌پذیرد. در فرانسه ، کلمه “entrepreneur (کارآفرین)” از کلمه لاتین “prehendere” گرفته شده است ، که به معنی “گرفتن” یا “به دست گرفتن کنترل” است.

کارآفرین بودن مثل این است که در یافتن راه حل مسئله ای متخصص شوید که این مشکل زندگی دیگران را دشوار کرده است و هر کسب و کاری اساساً سعی در رفع مشکلات دیگران دارد.

برای تبدیل شدن به یک کارآفرین اولین چیزی که شما نیاز دارید این است که کسب و کار خود را باز کنید. هدف این کسب و کار باید هدف قرار دادن یک مشکل باشد. به عنوان یک کارآفرین ، شما باید به راه حل هایی برای این مشکل برسید.
به طور فرضی تمام ایده های مشاغل برای حل یک مشکل خاص ارائه می‌شوند. اصول کارآفرینی یافتن راه حل برای این مشکل است.

 

۱۵ ویژگی کارآفرینان موفق

طرح یک ایده به تنهایی و عملی کردن آن ، افراد خاصی را به خود اختصاص می‌دهد. شروع فعالیت به کار زیادی در پشت صحنه نیاز دارد. کارهای زیادی باید انجام شود حتی قبل از اینکه موارد نمایان شوند. انجام تحقیقات پیش زمینه برای طراحی برنامه و هدایت تلاش ها و منابع سخت برای تحقق به اهداف ، نیاز به برخی ویژگی های خاصی دارد.

برخی ویژگی ها و مهارت های شخصیتی برای موفقیت کارآفرینان یکی از ضروریات است. یک کارآفرین باید به بسیاری از مسائل مسلط باشد.

 

۱) داشتن چشم انداز

چشم انداز کلید ایجاد آینده ای است که برای خود می‌خواهید. این مورد با اهمیت است حتی قبل از اینکه هدف خود را انتخاب کنید. ایده آن است که حتی قبل از شروع کار آن را خلق کنید. وقتی یک ذهن خلاق با عطش موفقیت همراه شود ، یک کارآفرین کامل ایجاد می‌کند.

کارآفرین نه تنها در ابتدای کار بلکه همچنین به چشم انداز تصمیم گیری در مراحل مهم تجارت خود نیاز خواهد داشت و کارآفرینی عمدتاً یافتن راه حل متفاوت برای یک مشکل قدیمی است. بنابراین خلاقیت کمک می‌کند تا برنامه های شما عملی شود. توانایی دیدن تصویر بزرگتر می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

برای راه اندازی استارتاپ و مشاغل جدید تمام فکر شما این است که کجا و چگونه می‌توانید مشکلات جدی را بهبود بخشید. خلاقیت ، کارآفرینان را قادر می‌سازد تا کشف های اساسی را که می‌تواند تغییراتی در بازار ایجاد کند را کشف کنند.

در نتیجه ، بدست آوردن دیدگاه های جدید برای حل مسئله هدف ، برای یک کارآفرین آسان تر می‌شود. راه حل هایی که می‌توانند با موفقیت فرضیات قبلی را پشت سر بگذارند ، می‌توانند برای موفقیت کارآفرینی مفید واقع شوند.

 

۲) ذهنیت عملگرا

کارآفرینی بیشتر از آنکه فکر کنید ، انجام دادنی است. برای ایجاد ایده در واقعیت ، کارآفرینان برای اجرای مداوم برنامه ها اقدام می‌کنند. کارآفرینان موفق کسانی هستند که می‌توانند رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند. بنابراین تمرکز اصلی هر کارآفرینی باید رویاهای خود باشد.

 

۳) داشتن مهارت های سازمانی

مهارتهای قدرتمند سازمانی پیش شرط دستیابی به ویژگی های کارآفرینان موفق است. رفع یک هدف برای رسیدن به هدف مورد نظر در مرکز همه کارآفرینی ها است. هدف واقعی سازمان این است که همه چیز را در اطراف سازمان قرار دهد.

 

۴) پذیرا بودن ایده های جدید

اولین چیزی که به هر کارآفرینی موفق می‌رسد  ، معرفی تغییر است. اگر از یک منظر آن را ببینید ، برای همه مشکلات دنیوی که ممکن است با آن روبرو شویم ، راه حلی وجود دارد. یک مشکل واحد ممکن است به روشهای مختلف حل شود. اما آنچه که بیشتر از همه مثمر ثمر است ، موردی است که کمتر مورد کاوش قرار گرفته است.

بنابراین ذهن خود را با تمام ایده های خوب تغذیه کنید. نگاه داشتن به هدف نهایی ، داشتن ذهن باز به شما امکان می‌دهد تا به سرعت تغییر کنید. پذیرا بودن ایده های جدید کارآفرینان را قادر می‌سازد تا از فرصتهایی که بخشی از برنامه اصلی شما نبوده ، استفاده کنند.

 

۵) ریسک پذیر

ریسک پذیری یکی از مهم ترین ویژگی های کارآفرینان موفق است. پذیرفتن ریسک های محاسبه شده بخش اساسی از کل تجارت کارآفرینان است. به عنوان کارآفرین ، محاسبه و برنامه ریزی همه اقدامات خود را در جهت رسیدن به هدف نهایی برای موفقیت مطلوب ، در نهایت اولویت خود قرار می‌دهند. کارآفرینان عمدتا با به خطر انداختن منابع زمانی خود ارزش آفرینی می‌کنند.

 

۶) آشنا با فناوری هوشمند

استفاده از فناوری یکی از ویژگی های خاص زمانه است. این به معنای واقعی کلمه در هر جنبه از زندگی پیشرفت نشان داده است. بنابراین دامنه جدیدی از تغییرات را در تمام زمینه های زندگی از جمله مشاغل معرفی کرده است.

فناوری تغییرات جدیدی را در کلیه جنبه های کسب و کار از برنامه ریزی ، تولید ، عملیات ، فروش ، بازاریابی و موارد دیگر ایجاد کرده است. بنابراین پیروی سریعتر از تغییرات فناوری راهی عالی برای به روز نگه داشتن روند تغییر است.

این به معنای واقعی کلمه می‌تواند هدف شما را ارتقا دهد و شما را در مکانی راحت برای رسیدن به اهداف خود نگه دارد.

 

۷) سختکوش و با انگیزه

کارآفرینی کار ساده ای نیست. افراد در معرض خطرهای زیادی قرار می‌گیرند و خود را تا حد زیادی تحت فشار قرار می‌دهند و سعی می‌کنند از ابتدا یک کسب و کار را ایجاد کنند. برای انجام کل شاهکار ، فرد باید بسیار سختکوش و دارای انگیزه باشد. رویاهایش این است که زندگی را برای افراد آسان تر کند.
برخی ممکن است فکر کنند همه چیز در مورد پول است. اما صادقانه بگویم اینطور نیست. کارآفرینان به دنبال شناخت هستند. این شادی است که آنها آن را نوری در انتهای تاریکی می‌بینند. سخت کوشی پاداش های احساسی خاص خود را دارد. بنابراین آیا از خود پرسیده ایم که چرا کسی باید چنین کند؟

 

۸) تفکر مبتنی بر صفر

تفکر مبتنی بر صفر یک راه عالی برای حرکت رو به جلو با سیستم ها و روش های موجود است. تفکر مبتنی بر صفر ایده ای است که فرد در مورد وضعیتی انجام داده است که نقطه صفر نامیده می‌شود. این جایی است که شما اولین جهش خود را برای رویای خود برنامه ریزی می‌کنید.

مزیت اصلی تفکر مبتنی بر صفر ، به روزرسانی مداوم تلاش های فرد است. تفکر مبتنی بر صفر به کارآفرینان کمک می‌کند مهارت کسب کنند. اگر امروز با آن روبرو شوید می‌توانید رویکرد خود را به وضعیتی که در گذشته با آن روبرو بودید ارتقا دهید.

 

۹) مدیریت سرمایه

مدیریت امور مالی یکی از اهداف اصلی کارآفرینی است. افراد به طور عمده کارآفرینی می‌کنند تا امور مالی خود را در مسیر درست قرار دهند. بنابراین دریافت خروجی مناسب از سرمایه گذاری بستگی زیادی به نحوه کارایی موثر امور مالی دارد.

برای شروع کار حتی قبل از شروع کار نیاز به هزینه های زیادی دارید. بعد از شروع کار ، مسائل مالی زیادی بوجود می‌آید که نیاز به پاسخ سریع و تصمیم گیری مناسب دارد.

 

۱۰) چند وظیفه ای

در محیط کار مدرن ، زمان به معنای پول است. به عنوان یک کارآفرین ، ممکن است از شما خواسته شود هر بار چند کار را انجام دهید تا کارها مرتب شود. کارآفرینان باید همزمان با مسائل مختلفی روبرو شوند که ممکن است از او بخواهند پیشرفت بیش از یک کار را در ذهن داشته باشد.

به هر حال چند وظیفه ای فقط در صورت وجود تعادل مناسب به درستی انجام می‌شود. این مهارت تقریباً یک مهارت ذاتی است. به هیچ وجه کارآفرینان نمی‌توانند یک روز کامل را با چند وظیفه انجام دهند. بنابراین هر زمان این کار را انجام دادید مطمئن شوید که اولویت های خود را مستقیماً تعیین می‌کنید. در غیر این صورت ، می‌توانید یک کار کوچک را خیلی طولانی کنید و کارهای مهمتری را برای بعد بگذارید.

 

۱۱) قدرت رهبری

قدرت رهبری برای کارآفرین در رشد و توسعه مهم است. مهارت های رهبری برای کارآفرینان ، بسیاری از موارد را در محیط کار تنظیم می‌کند. معیارهای مهم کسب و کار از جمله سازمان ، مدیریت تا حدودی به مهارت های رهبری کامل بستگی دارد.

رهبران توانمند بیش از هر فرد دیگری به موفقیت دست می‌یابند. مهارت های رهبری به رشد استعدادها ، ارائه ایده های جدید ، معرفی محصولات و خدمات ، ارائه کارایی کمک می‌کند. به دست آوردن سهم بازار نیز می‌تواند برای شما حیاتی باشد.

 

۱۲) جسور و شجاع

یک کارآفرین پس از راه اندازی مشاغل ، وظیفه انجام ، پیاده سازی و حفاظت از بسیاری از فعالیت ها را بر عهده دارد. این فشار روحی زیادی را در ما ایجاد می‌کند که ممکن است عادت نداشته باشیم. این که وقت و تلاش و منابع زیادی را در یک مسیر قرار دهید بدون اینکه به عواقب آن فکر کنید ، شجاعت زیادی می‌خواهد.

در مدت زمان طولانی پس از آغاز ، هیچ کارآفرینی موفقیت چشمگیری را مشاهده نمی‌کند. اما سرمایه گذاری روز به روز ادامه می‌یابد. این امر مستلزم آن است که فرد در تصمیم گیری بسیار جسور باشد.

 

۱۳) پشتکار

یکی دیگر از ویژگی های کارآفرینان موفق پشتکار است. چیزی که مسلم است موفقیت در کارآفرینی چیزی نیست که برای افراد کناره گیر مشخص شود. کارآفرینی چیزی است که ساخت آن به زمان نیاز دارد. موفقیت همیشه در مرحله اول تضمین نمی‌شود. در حقیقت ، ممکن است چند سال طول بکشد تا همه چیز را درست کنید.

توانایی حفظ پشتکار به طور مستقیم با شکست و موفقیت در زندگی ارتباط دارد. توانایی حفظ پشتکار در این خلاصه می‌شود که شما تا چه اندازه به هدف خود متعهد هستید. فقط با چسبیدن به هدف خود ، می‌توانید به پتانسیل واقعی برسید.

 

۱۴) ذهن آگاهی

تمرین ذهن آگاهی به طور هدفمند توجه شما را به لحظه فعلی معطوف می‌کند. ذهن آگاهی برای کارآفرینان به آنها کمک می‌کند تا کار سخت خود را مدیریت کنند. همچنین باعث افزایش بهره وری و همچنین زندگی سالم و شادتر می‌شود.

بدون شک کارآفرینی کاری دلهره آور است. مدیریت زندگی یک کارآفرین سخت است. ذهن آگاهی وسیله ای است که می‌تواند به یک کارآفرین در مدیریت خود و همچنین کارمندان خود کمک کند.

غالباً حجم زیاد کار ، منجر به عدم تمرکز می‌شود.

 

۱۵) روحیه کار گروهی

سرنوشت یک کسب و کار زمانی است که اعضای تیم با یکدیگر به راحتی همکاری کنند. شرط اصلی برای یافتن  کار تیمی بهتر  ، روابط داشتن با افراد است. یک کارآفرین با توانایی لازم به راحتی ارتباط برقرار می‌کند و یک رابطه عملکردی بین اعضای تیم ایجاد می‌کند.

در مشاغل مدرن ، اعضای تیم همیشه ملزم به درک خوب از یکدیگر هستند. در نتیجه ، آنها می‌توانند برای یافتن راه حل برای مشکلات ، طوفان فکری ، تولید ایده های جدید و بهبود خدمات موجود با یکدیگر همکاری کارآمد داشته باشند.

۴ نکته برای موفقیت کارآفرینان مشتاق

ویژگیهای کارآفرین های موفق

بعد از داشتن ویژگی های کارآفرینان موفق ، وقتی می‌خواهید گام های ابتدایی را برای کارآفرینی بردارید ، بهتر است که :

 

۱) کاری را شروع کنید که برایتان لذت بخش است

شما باید پشت هر کاری که می‌کنید سرمایه گذاری احساسی داشته باشید. امتحان کردن چیزی که قبلاً از آن لذت می‌برید باعث می‌شود انگیزه خود را از دست ندهید. یافتن کاری که از انجام آن لذت می‌برید و تبدیل آن به امرار معاش می‌تواند شروع خوبی برای یک کسب و کار باشد.

به این ترتیب می‌توانید خود را با کاری که دوست دارید مرتبط کنید و از انجام آن همیشه خوشحال شوید. بنابراین اگر آن کار عالی را پیدا کنید که برای شما علاقه ایجاد می‌کند ، آرامش فوری را کسب خواهید کرد.

 

۲) هر کاری را که جدی انجام دهید 

کارآفرینی نمی‌تواند تلاشی نیمه جان داشته باشد. کارآفرینان موفق کسانی هستند که با جان و دل کار انجام می‌دهند. همچنین باید کاملاً به خود و کالاها یا خدماتی که ارائه می‌دهید ایمان داشته باشید. نداشتن اعتقاد کامل به کسب و کار شخصی خود یک عقب گرد است.

۳) همه چیز را برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی و سازماندهی همه موارد یکی از مهمترین قسمتهای هر کسب و کار است. برنامه ریزی مناسب ، کارآفرینان را قادر می سازد هر یک از مشکلات را حتی قبل از به وجود آمدن شناسایی کنند. این به کارآفرینان کمک می‌کند تا از شرایط و موانع خاصی جلوگیری کنند.

۴) خود را ارتقا دهید

تمام موفقیت یک کارآفرین به فروش بستگی دارد. اگر وی نتواند کالا یا خدمات تولید شده را به فروش برساند ، نمی‌توان یک موفقیت را ایجاد کند. یکی از مهمترین قسمت های افزایش فروش تبلیغات است.

نتیجه گیری

همیشه برای یک فرد امکان پذیر نیست که تمام ویژگی های کارآفرینان موفق  را در خود ایجاد کند. بنابراین کارآفرینان می‌توانند در جایی که می‌خواهند از متخصصان کمک بگیرند. آنها همچنین می‌توانند از دوره های آنلاین کمک بگیرند تا آنها را با تمام ویژگی های شخصیت یک کارآفرین موفق سازگار کند.

منبع : www.oneeducation.org.uk
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *