تعریف استارتاپ ویکند – ۵ دلیل برای پیوستن به رویداد آخر هفته استارتاپ

استارتاپ ویکند

تعریف استارتاپ ویکند

شما ممکن است قبلاً در مورد رویداد آخر هفته استارتاپ بدون اطلاع از اصل این مفهوم جدید از دنیای کارآفرینی چیزی شنیده باشید. بنابراین ، استارتاپ ویکند چیست؟ به طور خلاصه ، این یک ابتکار غیرانتفاعی بین المللی است که هدف آن عموماً ارتقا کارآفرینی در تمام رشته های سراسر جهان است. همانطور که از نام آن پیداست ، این رویداد مهیج زودگذر است زیرا فقط یک آخر هفته و دقیقاً ۴۸ ساعت (گاهی تا ۵۴ ساعت) طول می‌کشد. همانند سایر مسابقات ایجاد مشاغل ، شرکت در رویداد آخر هفته استارتاپ به شما امکان می‌دهد جوایزی (نمایان بودن مطبوعات ، پشتیبانی از مربیان و منتورها ، دسترسی به تخصص و…) برنده شوید و بعضاً برای تحقق یک پروژه بودجه کسب کنید.

دستورالعمل استارتاپ ویکند

در ۴۸ ساعت یک استارتاپ نوآور به صورت تیمی ایجاد کنید. این یک چالش برای شرکت کنندگان رویداد آخر هفته  استارتاپ است. چنین رویدادی فرصتی برای رهبران پروژه است تا با رویارویی با دنیای استارتاپ ها ایده های خود را تحقق بخشند . چالشی که طی آن رقبا تجربه قابل توجهی در کارآفرینی کسب می‌کنند و این فرصت را به آنها می‌دهد تا در پایان رقابت محصول یا کسب و کار خود را راه اندازی کنند. آیا هنوز تسلیم تب آخر هفته استارتاپ نشده اید؟
وقت آن است که نگاهی سریع به این پدیده جدید بیندازیم ، که همچنان باعث ایجاد هیاهو می‌شود!

رویداد آخر هفته استارتاپ : چرا و چگونه؟

در آخر هفته ، دقیقاً چه کاری انجام می‌دهیم؟ در طول این رقابت ، از شرکت کنندگان خواسته می‌شود تا پروژه خود را ارائه دهند و از این ایده شروع کنند تا یک استارتاپ با وضعیت خوبایجاد کنند! رقبابت کنندگان با بیان مشکلاتی که می‌خواهند حل کنند و راه حلی که می‌توانند ارائه دهند یک دقیقه وقت دارند تا هیئت منصفه را متقاعد کنند. سپس شرکت کنندگان برای شناسایی ایده هایی که پتانسیل بالایی دارند رأی می‌دهند و تیم هایی را برای کار در بهترین پروژه ها تشکیل می‌دهند.

مخاطبان رویداد آخر هفته استارتاپ چه کسانی هستند؟ این رویداد نمایه های مختلفی را از زمینه های مختلف گرد هم آورده است: کارآفرینان ، توسعه دهندگان ، طراحان گرافیک ، بازاریاب ها ، دانشمندان و… . یکی از ویژگی های رویداد آخر هفته استارتاپ دقیقاً این است که این رویداد برای همه آزاد است ، بنابراین شرکت کنندگان ‌
می‌توانند دانشجویان جوانی باشند که نسبت به دنیای استارتاپ ها کنجکاوی دارند و همچنین کارمندانی که مایلند در پروژه های راه اندازی استارتاپ خود کمک کنند . شرکت در یک رویداد استارتاپ آخر هفته تجربه ای است که به شما امکان می‌دهد مهارت های خود را به اشتراک بگذارید و فرصتی برای توسعه خلاقیت شما در خدمت نوآوری است.

چرا در رویداد آخر هفته استارتاپ شرکت کنیم؟

استارتاپ ویکند رویدادی است که طی آن مدیران پروژه از حمایت برای توسعه ایده های خود بهره مند می‌شوند. بنابراین شرکت کنندگان این شانس را دارند که در مرحله تولید محصول یا راه اندازی استارتاپ خود توسط منتور راهنمایی شوند . یکی دیگر از مزیت ها این است که برندگان دید خوبی پیدا می‌کنند و اغلب امکان به دست آوردن بودجه برای راه اندازی پروژه خود را دارند. علاوه بر این ، این یک رویداد است که به شما امکان می‌دهد کمی بیشتر در مورد دنیای استارتاپ ها بیاموزید ، در مورد پروژه ها بحث کنید و در آخر هفته جلسات جالبی برگزار کنید .

در رویداد آخر هفته استارتاپ چگونه انتخاب شویم؟

چگونه نفرات برتر رویداد آخر هفته استارتاپ باشیم؟ بدیهی است که هیچ معجزه ای وجود ندارد. راز این است: کار و ارائه حرفه ای ، سازماندهی و عمل گرایی.
در اینجا نکاتی آورده شده است که در طول شرکت در استارتاپ ویکند بعدی برای شما مفید خواهد بود.

  • پروژه راه اندازی استارتاپ خود را ارائه دهید: در طی زمان ، هنگامی که مدیر پروژه باید ایده خود را به شرکت کنندگان ارائه دهد ، شما باید تمام تلاش خود را انجام دهید و تا آنجا که ممکن است تأثیرگذار باشید. به یاد داشته باشید ، شما فقط شصت ثانیه فرصت دارید تا همه چیز را ارائه بدهید! بنابراین فرمول های گفتاری با کیفیت و تأثیرگذار خود را نشان دهید!
  • اعضای گروه خود را آموزش دهید: تیم باید از ویژگی های مختلف و مکمل (بازاریابی ، توسعه دهندگان ، ارتباط دهندگان ، توسعه دهندگان ، فروشندگان) تشکیل شده باشد. تنوع کلید خلاقیت است!
  • سازماندهی کنید: رویداد آخر هفته استارتاپ، ایجاد یک کسب و کار در چند ساعت است. بدیهی است که حجم کار موجود زیاد خواهد بود و اتخاذ یک سازماندهی مناسب برای رعایت ضرب الاجل ها حیاتی خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که یک “استاد مدیریت زمان” هستید که اطمینان حاصل خواهد کرد که همه مهلت های خود را حفظ می‌کند.

۵ دلیل برای پیوستن به استارتاپ ویکند

۱- ملاقات با افراد جدید

۲- یادگیری از دیگران

۳- پیشرفت کنید

۴- برای ایده خود بازخورد بگیرید

۵- تجربه بدست آورید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *