۱۵ استراتژی برتر بازاریابی و فروش استارتاپ

فروش استارتاپ

سال ۲۰۲۰ برای استارتاپ ها بسیار چالش برانگیز به نظر می‌رسید که افراد ، بیشتر برای حفظ حضور خود در مارکت تلاش می‌کردند. اگرچه انتظار می‌رود که سال ۲۰۲۱ چالش برانگیزتر باشد ، زیرا استراتژی ها و روندهای بازاریابی دیجیتال از این مشاغل پشتیبانی می‌کند تا با استفاده از بستر اینترنت درآمد خود را افزایش دهند. در واقع ، اینترنت بزرگترین انقلاب این قرن است. ورود آن باعث تغییر نحوه خرید مردم و تعامل مشاغل با مشتریانشان شده است و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۴۰ تقریباً ۹۰٪ خریدها بصورت آنلاین انجام شود. در این مقاله ، ۱۵ استراتژی برتر بازاریابی و فروش استارتاپ به شما معرفی می‌شود که به شما امکان می‌دهد با مخاطبان عظیم موجود در رسانه های دیجیتال ارتباط برقرار کنید و رشد و توسعه خود را تقویت کنید.

۱۵ استراتژی برتر بازاریابی و فروش استارتاپ

۱- بهینه سازی برای ترافیک ارگانیک

ترافیک ارگانیک تحول قابل توجهی در کسب و کار شما ایجاد می‌کند. بنابراین ، تمرکز بر بهینه سازی برای موتور جستجو برای افزایش ترافیک ارگانیک مثمر ثمرترین عمل بازاریابی دیجیتال است که هیچ استارتاپی نباید آن را از دست بدهد.

در ادامه روش هایی وجود دارد که می‌توانید به کمک آن جذب بازدیدهای ارگانیک را بهینه کنید:

 • عملکرد وب‌ سایت خود را بهبود ببخشید.
 •  کلمات کلیدی هدف را ادغام کنید.
 • ارزش را از طریق محتوای وب ‌سایت فراهم کنید.
 • کلمات کلیدی مرتبط را در URL نگه دارید.
 • از وب سایت های مرجع  بک لینک دریافت کنید.

بهینه سازی برای موتور جستجو به کسب و کار این امکان را می‌دهد تا در نتایج جستجو در رتبه برتر قرار گیرد ، که این فرآیند باعث افزایش ورود مخاطبان به وب سایت می‌شود که به طور خودکار نرخ تبدیل وب سایت را افزایش می‌دهد.

 ۲- کمپین تبلیغات پولی

اگر مشتاق پیشرفت هستید و می‌خواهید از آن طریق فوراً کسب درآمد کنید ، پس بازاریابی پولی بهترین استراتژی برای استارتاپ ها است. چه در مشاغل b2b باشید و چه در b2c ، روش پرداخت به ازای هر کلیک پتانسیل بالایی دارد. این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با هربار کلیک از سمت موتور جستجو (مانند گوگل ، بینگ ، یاهو) براساس کلمات کلیدی خود را نشان دهید.

این نوعی تبلیغات ساده است که تبلیغ شما را (با کلمه کلیدی ایجاد شده) نشان می‌دهد، و در ادامه مشتریان را به وب سایت شما هدایت می‌کند. بر اساس یک گزارش ، بیش از ۳۰٪ از افراد با استفاده از این روش منجر به واجد شرایط بودن می‌شوند. شرکت تازه تأسیس باید از این استراتژی برای سرعت بخشیدن به رشد بخش فروش استارتاپ با گرفتن هدایت مستقیم استفاده کند.

 ۳) بازاریابی ایمیلی

یکی دیگر از استراتژی های کسب و کار نوپا که نه تنها می‌تواند مشتریانی را به سمت کسب و کار شما بیاورد بلکه می‌تواند باعث ایجاد نام تجاری برای شما شود. ایمیل ها مستقیماً وارد حسابهای مخاطبان هدف می‌شوند و به آنها اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات موجود می‌دهند. یک پیام ارزش مدار و جذاب در ایمیل می‌تواند گیرنده را ترغیب به پاسخ و اقدام کند که مشتری شما شود.

 • ساخت عنوان جذاب برای ایمیل
 •  ایمیل با پیام مختصر و کوتاه
 • خدمات / محصولات را به طور استراتژیک ارتقا دهید

این یک روش قدرتمند برای ایجاد حالت ارتباط مستقیم با مشتری شما است.

 ۴) همکاری در فروش

در این شکل از بازاریابی دیجیتال ، شما کمپین های پولی را با گروه بزرگی از ناشران اجرا می‌کنید و هنگام دریافت ترافیک به آنها مبلغی را پرداخت می‌کنید. وظیفه بازاریاب شرکت وابسته این است که در ازای کارمزد فروش هایی که از طریق تبلیغات انجام می‌شود ، یک شرکت دیگر و محصول آن را تبلیغ کند.

همکاری در فروش ، روش دیگری برای جذب بازدید مشتری مناسب در وب سایت شما برای بهبود فروش استارتاپ است.

خواندن مقاله مرتبط
تفاوت برنامه نویس و توسعه دهنده نرم افزار چیست؟

۵) بازاریابی محتوا

محتوا عنصر قدرت در هر فرآیند بازاریابی دیجیتال است. هنگامی که منجر به جذب بازدیدکنندگان برای وب سایت شما شود ، اهمیت آن افزایش می‌یابد. بازاریابی محتوا عملی است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از قدرت محتوا افرادی را از طریق وب سایت خود دعوت کنید که به احتمال زیاد به مشتری شما تبدیل می‌شوند.

در ادامه قدرتمندترین جنبه های استراتژی های بازاریابی محتوا آورده شده است:

 • وبلاگ نویسی
 • پست مهمان ( Guest Posts )
 • انتشار مطالب از طریق مجلات و سایت های خبری

همه اینها با ارائه ارزش از طریق محتوا ، کسب و کار شما را قادر می‌سازد که بک لینک شما تقویت شود و مخاطبان هدف به شما مراجعه کنند.

۶) تبلیغات اینستاگرام

چه در حال فروش محصولات باشید و چه ارائه خدمات مشاوره ، اینستاگرام مخاطبان زیادی در سراسر جهان دارد که به احتمال زیاد مشتریان شما را هدف قرار می‌دهد. در گزارشی ، بیش از ۵۰٪ محصولات توسط مردم از طریق اینستاگرام شناخته می‌شوند.

روش هایی که می‌توانید از طریق اینستاگرام تبلیغ کنید :

 • استوری های تبلیغاتی
 • تبلیغات عکسی
 • تبلیغات ویدئویی
 • تبلیغات IGTV
 • تبلیغات به ازای پرداخت به اینستاگرام

اینستاگرام می‌تواند با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله جمعیت شناسی ، علاقه ، گروه سنی و موارد دیگر ، با تبلیغات بر روی پلتفرم ها ، تجارت شما را قادر سازد با نام تجاری ، یک برند بی عیب و نقص ایجاد کند.

 ۷) مدیریت رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام ، لینکدین و توییتر بستری هستند که می‌توانید با ایجاد پست های روزانه مرتبط با صنعت خود ، تعامل مداوم ایجاد کنید. رسانه های اجتماعی به شما امکان می‌دهد با برقراری ارتباط دو طرفه با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید.

با استفاده از این رسانه ها ، می‌توانید با افرادی از صنایع و مناطق متفاوت ارتباط برقرار کنید که می‌تواند ارتباط مفیدی ایجاد کند. در اینجا روش هایی وجود دارد که می‌توانید به عنوان یک برند محبوب در شبکه های اجتماعی پیشرفت کنید.

 • برای برقراری ارتباط به طور مداوم هر روز پست ارسال کنید.
 •   یک پست آموزنده و ارزش مدار ایجاد کنید.
 •  به پست ها و نظرات دیگران پاسخ دهید.
 • ارتباط دو طرفه برقرار کنید.
 • استراتژی رقبا را تجزیه و تحلیل کنید و محتوای مورد علاقه مخاطبان را ارسال کنید.

مردم همیشه برای آگاهی از کار شما به حسابهای شبکه های اجتماعی کسب و کار نگاه می‌کنند. بنابراین ، مهم است که شما در شبکه های اجتماعی فعال باشید تا تمام کانال های ارتباطی را باز نگه دارید.

۸ ) لینکدین

اگر فروش استارتاپ شما در مورد خدمات B2B باشد ،  لینکدین بهترین چشم انداز برای ایجاد ارتباطات تجاری و رشد کسب و کار شما است. این پلتفرم دارای مخاطبان عظیم تجاری و کسب و کار محور است که به خدمات B2B نیاز دارد.

با استفاده از ارتباطات برقرار شده از طریق لینکدین ، می‌توانید به این چشم اندازهای تجاری متصل شوید و تجارت خود را رونق بخشید.

روش هایی برای انجام این کار وجود دارد:

 • نمایه خود را بهینه کنید.
 • با مخاطبان تعامل کنید.
 • از گزینه های تبلیغاتی استفاده کنید.

استفاده از LinkedIn برای ایجاد ارتباط با افراد شرکتی بهترین استراتژی B2b است که شرکت های نوپا می‌توانند در این سالها از آن استفاده کنند.

 ۹) بازاریابی ویدئویی

روش دیگر برای افزایش ارتباطات تجاری شما و فروش استارتاپ ، بازاریابی ویدئویی است که شما را قادر می‌سازد با تعامل بصری و آگاهی فراوان در مورد محصولات و خدمات خود حضور تجاری ایجاد کنید. لایو ویدئویی از طریق شبکه های اجتماعی و پلتفرم های ویدئویی یکی دیگر از راه های افزایش کارایی پیام های شما است.

برای بازاریابی ویدئویی ، بهترین پلتفرم بازاریابی ویدئویی لایو های اینستاگرام ، فیس بوک ، تبلیغ ویدئویی یوتیوب و موارد دیگر هستند. استفاده از بازاریابی ویدئویی یوتیوب برای افزایش ارتباط با نام تجاری خود روش دیگری برای ایجاد جذابیت آنلاین مورد نظر است.

خواندن مقاله مرتبط
ارزش پیشنهادی چیست و کاربرد آن در استارتاپ چگونه است؟

 ۱۰) تبلیغات از طریق وبینار

برای ارتقا محصولات و خدمات شما ، وبینارها می‌توانند کارآمدترین استراتژی تبلیغاتی را ارائه دهند که به شما امکان می‌دهد با افرادی که مستقیماً با مخاطبان هدف شما ارتباط دارند تعامل داشته باشید. وبینارها رویدادهای آنلاین هستند که به وسیله ارائه در وب ، در مورد محصولات و خدمات خود آگاهی ایجاد می‌کنید.

 ۱۱) بازاریابی به کمک افراد تاثیرگذار

بازاریابی به کمک افراد تاثیرگذار تکنیکی است که در آن افراد تأثیرگذار بصورت آنلاین درباره محصولات و خدمات شما صحبت می‌کنند. این روش برای تجارت الکترونیکی و محصولات نرم افزاری بسیار مفید است. این به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا توجه مخاطبان را به خود جلب کنند و در معرض دید مثبت قرار گیرند ، زیرا یک فرد با نفوذ و دارای شهرت خوب در مورد کسب و کار شما از طریق شبکه های اجتماعی صحبت می‌کند.

جنبه های مهم بازاریابی به کمک افراد تأثیرگذار:

 • ارتباط خوبی با تأثیرگذاران ایجاد می‌کنید.
 •  به صورت مستقیم تبلیغ محصول و خدمات خود را قرار نمی‌دهید.
 • این نوع از بازاریابی به سادگی انجام می‌شود.

۱۲) پادکست

یکی دیگر از استراتژیهای رایج و موثر بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ ها در سال های اخیر پادکست است. از آنجا که مردم علاقه خود را به خواندن از دست داده و خدمات صوتی را بسیار ترجیح می‌دهند ، پادکست ها رسانه ای برای تعامل با مخاطبان هدف شده اند.

هم می‌توانید کانال پادکست خود را از طریق وب سایت خود راه اندازی کنید و هم کانال دیگری را از طریق برنامه های موجود مانند تلگرام ایجاد کنید. پادکست به شما امکان می‌دهد افراد را مستقیماً  به وب سایت خود هدایت کرده و حضور آنلاین تلفیقی ایجاد کنید.

 ۱۳) مجله های دیجیتال و مجلات چاپی

برای تقویت ریشه استارتاپ ها ، افزایش حضور نام تجاری آنها حیاتی است. بنابراین ، مجلات و روابط عمومی دیجیتال بهترین استراتژی در جستجو و تقویت حضور آنها در میان کسب و کار ها با علایق مشابه و متفاوت هستند. با استفاده از این کانال های تبلیغاتی ، می‌توان از بین مخاطبان کسب و کار مورد توجه قرار گرفت.

 ۱۴ ) Google AdWords

به مشاغل اجازه می‌دهد تا از Google AdWords برای اجرای تبلیغات آنلاین در شبکه گوگل از جمله YouTube ، Gmail ، Blogger و موارد دیگر به طور موثر استفاده کنند. این تبلیغات نمایشی شامل تصاویر و داده های متنی برای نشان دادن آنچه تبلیغ کننده ارائه می‌دهد.

 ۱۵) هدف گذاری مجدد تبلیغات

این یک روش بازاریابی است که در آن تبلیغات مربوطه را به مخاطبانی که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند نشان می‌دهید. هنگامی که مشتریان از وب سایت شما بازدید می‌کنند ، اعلان دریافت می‌کنند و تبلیغات مربوطه را ارائه می‌دهید.

این روش شما را قادر می‌سازد تا بازدید کنندگان را به مشتری بالقوه تبدیل کرده و درآمد خود را افزایش دهید.

بنابراین ، این ۱۵ استراتژی برتر بازاریابی و فروش استارتاپ ها است که می‌تواند به رشد فوق العاده کسب و کار کمک کند. اگر در این زمینه تازه کار هستید ، می‌توانید از مشاور کمک بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *