شتاب دهنده استارتاپ چیست و چگونه کار می‌کند؟

شتاب دهنده استارتاپ

روش های زیادی برای تأمین اعتبار استارتاپ و کسب و کار نوپا وجود دارد. از زمان تأسیس آنها در سال ۲۰۰۵ ، برنامه های شتاب دهنده استارتاپ به یکی از این گزینه ها برای کارآفرینان تبدیل شده اند. مانند هر استراتژی تأمین مالی ، شتاب دهنده های استارتاپ برای برخی از مشاغل کاملاً مناسب خواهند بود ، اما برای برخی دیگر اینگونه نیست.
در ادامه قصد دارم شما را در فرآیند انتخاب شتاب دهنده استارتاپ راهنمایی کنم تا بتوانید به بهترین وجه اقدام کنید.

شتاب دهنده استارتاپ چیست و چگونه کار می‌کند؟

شتاب دهنده Y Combinator  
برای درک علت محبوبیت شتاب دهنده های استارتاپ ، باید به چگونگی پیدایش این برنامه ها بپردازیم.
در سال ۲۰۰۵ ، شرکتی به نام Y Combinator تحولی در بودجه تجاری را آغاز کرد. این آغاز شتاب دهنده استارتاپ بود. این شرکت در زمینه تأمین مالی مشاغل در مراحل تولید تخصص داشت.

مرحله بذر ایده اولین دوره برای تأمین بودجه است که تأمین کننده، سرمایه گذار فرشته نیز نامیده می‌شود .هدف Y Combinator تأمین سرمایه کافی برای شروع مشاغل جدید قبل از انتقال به دوره های پیشرفته تر بود. بیانیه مأموریت آنها همچنان برای پشتیبانی از مشاغل جدید در مراحل اولیه است، که به آنها کمک می‌کند تا دستاورد چشمگیری ایجاد کنند که سپس بتواند برای جمع آوری سرمایه بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

با این حال ، Y Combinator یک سرمایه گذار ساده نیست. اگرچه این بخشی از کاری است که انجام می‌دهد ،Y Combinator بر ایجاد یک شبکه پشتیبانی برای شرکت های جدید و بنیانگذاران آنها تمرکز دارد.

آنها خود را وقف کمک به بنیان گذاران جهت یافتن روش گسترش ایده های خود و توسعه مفاهیم محصول و خدمات می‌کنند که سرمایه گذاران آینده از آنها پشتیبانی خواهند کرد.

علاوه بر این ، Y Combinator فرصت های شبکه سازی ، جلسات مستقیم با سرمایه گذاران جدید بالقوه و حتی کمک به مذاکره در مورد روند ادغام را برای شرکت های نوپا فراهم می‌کند .

Y Combinator هر ساله مقدار کمی سرمایه را در تعداد زیادی از استارتاپ های کاملاً جدید سرمایه گذاری می کند. آنها شبکه  تماس و پشتیبانی را فراهم می کنند تا این شرکتها بیشترین شانس موفقیت را داشته باشند.

Y Combinator برای انجام این کار فضایی را ایجاد کرده است که بنیان گذاران استارتاپ می توانند روی ساخت محصولات و یادگیری از کاربران خود تمرکز کنند. اگرچه آنها مشاوره قابل توجهی ارائه می‌دهند ، اما آنها در هیئت مدیره هیچ شرکتی که در آن سرمایه گذاری می‌کنند جایگاهی نمی‌گیرند و همچنین سعی در کنترل شرکت ندارند. آنها مشاوره خود را بر اساس میزان تقاضای موسسین استارتاپ کمک به آنها مقیاس بندی می‌کنند.

این همان کاری است که Y Combinator انجام داده و می دهد تا به امروز. در آن زمان ، شرکت های نوپایی که به آنها کمک کرده اند شامل پروژه های عظیم مانند Reddit ، Airbnb ، Coinbase و Dropbox بوده اند. تا پایان سال ۲۰۱۹ ، آنها در مدت ۱۴ سال ۱۵۵ میلیارد دلار در استارتاپ ها سرمایه گذاری کرده بودند .

پیامدهای شتاب دهنده استارتاپ

طی یک دهه ، طرحی که Y Combinator با برنامه اولیه خود ایجاد کرده بود توسط مشاغل مختلف از سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت. در ابتدا ، این علاقه در اطراف مکانهای دارای فناوری سنگین مانند سیلیکون ولی کالیفرنیا و جنبش Fintech لندن افزایش یافت .

همانطور که شرکتهای بیشتری برای تقلید از مدل تجاری Y Combinator ، برنامه های شتاب دهنده استارتاپ جدیدی را ایجاد کردند ، این واژه گسترش یافت. بنیان گذاران استارتاپ به طور فزاینده ای به دنبال برنامه های شتاب دهنده استارتاپ برای تأمین بودجه و راهنمایی بودند.

این رابطه به عنوان یک رابطه همزیستی بدل شد زیرا برنامه های شتاب دهنده به کسب و کارهای نوپا کمک می‌کردند تا راه خود را پیدا کنند در حالی که مقدار کمی از سهام خود را در مشاغل با پتانسیل تبدیل شدن به شرکت های یک میلیارد دلاری را دریافت می‌کردند.

خواندن مقاله مرتبط
تحقیقات بازار (Market Research) چیست؟

هرچه زمان گذشت ، نمونه های بیشتری از استارتاپ ها از طریق این برنامه ها به حاشیه سود بالا رسیده بودند. هرچه ارزش خود را بیشتر اثبات کنند ، کارآفرینان بیشتر به آنها روی می‌آورند. این امر منجر به ایجاد شتاب دهنده های بیشتر برای استارتاپ شد.

شتاب دهنده استارتاپ چیست؟

Y Combinator وارد صنعت جمع آوری کمک مالی شد و نحوه انجام کارها را متحول کرد. این امر با ایجاد الگوی جدید و موثر برای جمع آوری سرمایه به نتیجه رسید. که هم برای سرمایه گذاران استارتاپ و هم برای بنیان گذاران استارتاپ دریافت کننده آن سرمایه کارساز بود.

با عمق بیشتری به ویژگی های یک شتاب دهنده نگاه می‌کنیم تا بتوانیم این ایده را تا جایی که امروز است گسترش بدهیم. ما با دو نکته کلیدی در مورد نحوه عملکرد شتاب دهنده های راه اندازی شروع خواهیم کرد.

۱) شتاب دهنده های استارتاپ گسترده هستند :

اگرچه شتاب دهنده ها محبوب هستند ، اما اغلب تعریف گسترده ای دارند. در کنار این ، از آنجا که شتاب دهنده ها روش نسبتاً جدیدی را برای سرمایه گذاری ارائه می‌دهند. تعریف دقیق اینکه یک شتاب دهنده استارتاپ چیست با گذشت زمان تکامل می‌یابد. به همین دلیل ، هر شتاب دهنده  خدمات کاملاً متفاوتی را به بنیان گذاران استارتاپ ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که آنچه در حال حاضر از شتاب دهنده استارتاپ انتظار می‌رود ، ممکن است در دهه آینده به شدت تغییر کند. کارآفرینان باید این تغییرات را کوتاه نگه دارند.

۲) شتاب دهنده های استارتاپ گیج کننده هستند :

با توجه به تعاریف بالا ، ساده است که تصور کنیم شتاب دهنده های استارتاپ ساده هستند. یکی از دلایل این امر و چیزی که در ادامه بررسی خواهیم کرد این است که شتاب دهنده ها تنها یک نوع کمک به بنیانگذاران استارتاپ هستند. مراکز رشد ، شبکه های فرشته ، فضاهای اشتراکی ، دوره های کارآفرینی که همه آنها دارای برخی از ویژگی های شتاب دهنده های استارتاپ هستند که به راحتی می‌توان آنها را اشتباه گرفت.

با توجه به اینکه این اصطلاح نوآورانه و در حال تکامل است و اینکه دقیقاً در مورد چگونگی کار شتاب دهنده ها سردرگمی وجود دارد ، ایجاد یک تعریف کوتاه می‌تواند دشوار باشد. در ادامه ساختار شتاب دهنده استارتاپ ها با شش ویژگی قابل درک بیان می‌شود.

 ویژگی های شتاب دهنده استارتاپ:

۱) برنامه های شفاف  :

برخلاف برخی از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و سایر گروه های سرمایه گذار ، ویژگی اصلی شتاب دهنده استارتاپ این است که برای همه این امکان فراهم است. برنامه های شتاب دهنده به نخبه گرایی اهمیت نمی‌دهند. آنها به ایده های کاری که مقیاس پذیر باشند اهمیت می‌دهند. به همین دلیل ، برنامه های شتاب دهنده به هر کسی اجازه می‌دهد تا درخواست دهد. اگر این برنامه به شما اجازه درخواست
نمی‌دهد ، بیشتر گروه سرمایه گذاری خصوصی و گروه مشاوره است.

۲) رقابت در آنها پادشاه است:

برخلاف باز بودن برنامه های شتاب دهنده ، آن ها ذاتاً به شدت رقابتی هستند. اگرچه هرکسی می‌تواند اقدام کند، تعداد موسسین استارتاپی که پذیرفته می‌شوند همیشه اندک خواهد بود. اگر بنیانگذاران استارتاپ نتوانند برنامه شتاب دهنده مناسب در طول روند درخواست را پیدا کنند ، نباید امید خود را از دست بدهند. همیشه جایگزین هایی وجود دارند.

۳) سرمایه گذاری قبل از بذر:

برنامه های شتاب دهنده استارتاپ گاهی اوقات سرمایه گذاری را قبل از مرحله بذر ایده ارائه ‌می‌دهند. این معمولاً زیر ۵۰،۰۰۰ دلار است و در ازای حقوق صاحبان سهام داده می‌شود. سرمایه گذاری مرحله بذر نیز اختصاص داده می‌شود و این مبلغ می‌تواند بیش از چند صد هزار دلار باشد.

۴) حساس به زمان:

شتاب دهنده ها به این دلیل کار می‌کنند که بیشترین پول ، وقت و مربیان خود را در مراحل اولیه تجارت سرمایه گذاری می‌کنند. با این حال ، آنها انتظار دارند ببینند که آیا یک ایده تجاری به شدت رشد می‌کند یا خیر. به همین دلیل است که شتاب دهنده های استارتاپ معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه پس از ورود به برنامه ، یک پنجره پشتیبانی محدود ارائه می‌دهند. این بدان معنا نیست که شتاب دهنده  در آن مرحله از کسب و کار خارج می‌شود. آنها سهام خود را حفظ می‌کنند ، اما پس از این دوره فشرده راهنمایی ، توجه خود را به سمت متقاضیان جدید معطوف می‌کنند. آنها امیدوارند که مشاغلی که برنامه شتاب دهنده خود را گذرانده اند با گذشت زمان و بدون دخالت ، ارزش آنها افزایش یابد.

خواندن مقاله مرتبط
درک مشتریان با نقشه همدلی (empathy maps) چگونه است؟

۵) وجود تیم ها ، نه افراد:

مانند بسیاری از ابتکارات سرمایه گذاری قبل از بذر و مرحله بذر ، شتاب دهنده ها تمرکز خود را بر بنیانگذاران متمرکز می‌کنند. با این حال ، راهنمایی های ارائه شده معمولاً به تیم بزرگتر یک شرکت استارتاپی متمرکز است تا یک موسس یا شخص. دلیل این امر این است که بیشتر استارتاپ ها فرآیندی مشترک دارند. تحقیقات نشان می‌دهد سرمایه گذاران به احتمال زیاد در مشاغل با بیش از یک موسس سرمایه گذاری می‌کنند زیرا مسئولیت بارگذاری این شرکت نوپا تقسیم شده است. این به این معنی نیست که یک تیم قدرتمند را با یک محصول ضعیف به میدان ببرید. شتاب دهنده ها می‌خواهند تیم قدرتمند و محصولی عالی ببینند.

۶) کلاسهای هم گروهی:

شتاب دهنده ها تمایل دارند تا در زمینه های خاصی تخصص داشته باشند. آنها وقت و منابع خود را در گروه ها یا کلاس های استارتاپی سرمایه گذاری می‌کنند که یا در حوزه های مشابه فعالیت می‌کنند یا اشتراکات زیادی دارند. به این ترتیب آنها می‌توانند تأثیر مربیانی را که در اختیار دارند به حداکثر برسانند ، که توصیه های مربوطه را به طور خاص ارائه می‌دهند. این شانس موفقیت را افزایش می‌دهد. بنابراین شتاب دهنده های نوپا روی شرکت های منفرد تصادفی تمرکز نمی‌کنند.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *