۱۰ دلیل اصلی شکست در کار تیمی

شکست در کار تیمی

بهبود بهره وری تیم ، یک فرآیند چند مرحله ای است. فرایندی که به صبر و استقامت نیاز دارد. ابتدا وقت بگذارید تا تیم خود را ارزیابی کنید و دلایل عملکرد ضعیف آن را تعیین کنید. در مرحله بعد ، از تیم بخواهید در مورد نیازها برای بهبود و اینکه شما می‌توانید چه مراحلی را برای رفع نیازهای آنها بردارید ، اطلاعات کسب کند. در طول این فرایند ، مراقب باشید که به تک تک اعضای تیم گوش فرا دهید و در برابر هرگونه بازخوردی که از آنها می‌گیرید ، باز باشید. دلایل زیادی برای شکست در کار تیمی وجود دارد. یادگیری نحوه کار در کنار اعضای تیم می‌تواند از وقوع شکست ، جلوگیری کمک کند.

با اعضای تیم برنامه ای تنظیم کنید که مراحل روشنی برای رسیدن به اهداف را مشخص کند. اطمینان حاصل کنید که همه می‌فهمند که چه چیزی برای دستیابی به این اهداف مورد نیاز است. همچنین آموزش ها و سایر اشکال پشتیبانی را هم برای کارمندان منفرد و هم برای کل تیم ارائه دهید. اگر در نهایت ارزیابی ها نشان داد که بعضی از اعضای تیم در حال تقلا هستند چون در نقش های درستی نیستند ، از انتقال اعضای تیم به جایگاه های مختلف یا تیم دیگری که در آنها شرایط بهتری دارند ، اجتناب نکنید.

عملکرد تیم را باید در فواصل زمانی مشخص ارزیابی کنید تا بتوانید در صورت لزوم تنظیمات بیشتری انجام دهید. داشتن تیمی از افرادی که به خوبی در جهت رسیدن به یک هدف مشترک کار می‌کنند ، گزینه ای به مراتب بهتر از داشتن گروهی از افرادی است که غالباً با یکدیگر اختلاف دارند. با پرورش محیطی که اولویت آن کار تیمی است و با یادگیری این ۱۰ دلیل برای عدم موفقیت در کار تیمی ، می‌توانید یک محیط کاری ایجاد کنید که در آن کارهای بزرگی انجام شود.

 دلایل اصلی شکست در کار تیمی چیست؟

۱) فقدان رهبر

اولین دلیل این که افراد معمولاً نمی‌توانند به صورت تیمی با هم کار کنند فقدان رهبری است. هر تیم برای تعیین انتظارات به یک رهبر نیاز دارد که گروه را بر اهداف خود متمرکز نگه می‌دارد. یک رهبر باید بتواند تقویت مثبتی را برای کمک به حفظ انگیزه و روحیه تیم فراهم کند. با این حال یک رهبر تیم همچنین باید بتواند افراد را مسئول کند. این بدان معنا نیست که آنها باید بدجنس و سختگیر باشند. در عوض ، با تعیین استانداردهای مشخص ، در صورت نیاز به نظم و انضباط منصفانه ، یک رهبر می‌تواند نوعی فضای مثبت را ایجاد کند که در آن کار تیمی رونق می‌گیرد.

۲) حضور افراد اخلالگر

دلیل دیگری که باعث می‌شود کارکنان به طور تیمی کار نکنند ، وجود شخصیتهای مخل است. بعضی اوقات بعضی از کارمندان ناراضی و مخل هستند که می‌توانند تأثیر منفی زیادی روی اعضای تیم بگذارند. فقط یک کارمند بد لازم است تا مشکلات اساسی ایجاد شود. اگر یکی از این کارمندان بد در تیم وجود داشته باشد ، آنها اصلاح پذیر نخواهند شد ، پس پایان کار آنها احتمالاً ضروری و به سود تیم است.

۳) عدم آموزش صحیح

اگر می‌خواهید کارمندانتان به صورت تیمی خوب کار کنند ،  باید مطمئن شوید که همه آنها آموزش های لازم و مناسب را دارند. علاوه بر آموزش کارمندان جدید ، شما همچنین باید آموزش های اضافی را به طور منظم انجام دهید تا به تقویت اهداف و سیاست های کسب و کار کمک کند. آموزش مداوم یک روش عالی است برای اطمینان از اینکه همه کارمندان از مسئولیت های خود آگاه هستند و احساس می‌کنند که عضوی ارزشمند از تیم  هستند.

۴) عدم تعیین اهداف

اگر می‌خواهید گروهی از کارمندان به یک تیم تبدیل شوند ، بنابراین باید به آن گروه هدف مشخص و همچنین به هر یک از اعضای تیم اهداف فردی بدهید. با ترسیم واضح آنچه از آنها انتظار می‌رود ، می‌توانید کارمندان خود را متمرکز نگه دارید.

خواندن مقاله مرتبط
استارتاپ یونیکورن چیست؟ لیست استارتاپ های تک شاخ

۵) کمبود انگیزه

یکی از راه های عالی برای تقویت روحیه کارتیمی ، ایجاد انگیزه برای همکاری در جهت رسیدن به یک هدف مشترک است. برای ایجاد انگیزه لزوماً به آنها پاداش تعلق نمی‌گیرد ، اما می‌توانید به آنها پیشنهاد خوب بدهید. دادن انگیزه اضافی به کارمندان برای کار در جهت رسیدن به یک هدف مشترک می‌تواند تا حد زیادی در روند تیم سازی کمک کند.

۶) نقاط قوت و ضعف هم تیمی ها در نظر گرفته نمی‌شود.

در هر تیم طیف گسترده ای از انواع مختلف افراد با مهارت های مختلف وجود دارد. با در نظر گرفتن کارهایی که هر یک از اعضای تیم به خوبی انجام می‌دهد ، می‌توانید آنها را وادار به کار در مناطقی از پروژه کنید که برای آنها مناسب تر است. در انتها اعضایی که در منطقه خاصی ضعف دارند باید به آنها کمک کنید تا سطح مهارت خود را بالا ببرند یا در صورت لزوم کاری به آنها اختصاص داده شود که از این ضعف جلوگیری کند.

۷) ترس از شکست

وقتی کارمندان می‌ترسند که اشتباهاتشان به ضرر آنها تمام شود ، آنها اغلب از کمک به ارائه راه حل های جدید می‌ترسند. در حالی که انواع خاصی از اشتباهات وجود دارد که یک کارمند باید پاسخگو باشد ، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به عنوان بخشی از یک فرایند خلاقانه مورد بررسی قرار گیرند.

۸) نبود کافی جلسات تیمی 

یکی از بزرگترین دلایل شکست کار تیمی این است که جلسات کافی وجود ندارد که در آن ارتباطات باز و صادقانه تشویق شود. در طول جلسات تیمی ، رهبران گروه باید جلسه را با توضیح پیشرفت یا پسرفت باز کنند. پس از این اعضای تیم باید تشویق شوند تا هرگونه نگرانی را بیان کنند ، به شرطی که این کار را به روشی مثبت انجام شود.

۹) جابجایی بیش از حد کارمندان

اگر می‌خواهید فضای سردرگمی ایجاد کنید و تولید کم باشد ، داشتن نرخ بالای جابجایی کارکنان راهی برای انجام این کار است. خواه کارمندان در حال استعفا باشند ، یا در صورت منصرف شدن ، معرفی مداوم اعضای جدید به تیم باعث می‌شود آنها مضطرب شوند. در عوض شما باید بر حفظ کارمندان خوب و حذف سریع کارمندان بد تمرکز کنید. از این طریق می‌توانید به سرعت تیم خود را جمع کنید ، بنابراین آنها می‌توانند سریع تر ارتباط برقرار کنند.

۱۰) احساس درونی افراد

برای موفقیت یک تیم ، هر یک از اعضا باید وزن خود را در انجام فعالیت‌ ها احساس کنند. برای این اتفاق اعضای تیم باید احساس قدردانی و ارزشمند بودن کنند. اطمینان حاصل کنید که محیط را برای برقراری ارتباط آزاد و صادقانه تشویق می‌کنید و اعضای تیم هرگز به دلیل ابراز وجود در مورد مشکلی مجازات نمی‌شوند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۶ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *