pivot چیست؟ | نمونه های pivot در کسب و کار

pivot چیست؟

Pivot چیست؟ وقتی یک کسب و کار چرخش (pivot) انجام می‌دهد ، اساساً به این معنی است که برخی از جنبه های محصولات یا خدمات اصلی خود را تغییر می‌دهد. این می‌تواند برای برآورده کردن بهتر تقاضای مشتری  ، تغییر مخاطبان هدف خود و … برای افزایش فروش و سودآوری باشد.

این یک حرکت استراتژیک است که می‌توانید برای اطمینان از ماندگاری و سودآوری کسب و کار خود انجام دهید. به طور معمول ، Pivot به عنوان یک استراتژی بلندمدت انجام می‌شود ، برخلاف تغییرات ایجاد شده که برای مدت نسبتاً کوتاهی انجام می‌شود.

pivot در کسب و کار به معنای ایجاد تغییر یا چرخش در مسیر جدید است. pivot یک حرکت استراتژیک کلیدی است. همانطور که از نامش پیداست ، نشان دهنده یک تغییر چشمگیر در جهت حداقل یک جنبه از کسب و کار است. pivot عموما نشان دهنده یک تغییر شدید برای کسب و کار است.

با این وجود ، همیشه لازم نیست که برای کسب و کار Pivot انجام شود.  اما در مواقعی انجام آن ضروری است.

این استراتژی تجاری موفق به شرکت های در حال مرگ کمک کرده است که از خاکستر بلند شوند. pivot ها می‌توانند تأثیرات چشمگیر و بسیار سودآوری برای مشاغل کوچک نیز داشته باشند. این نوع تغییرات می‌تواند همان چیزی باشد که مشتریان شما به دنبال آن هستند. موفق ترین کسب و کار ها با مانورهای جسورانه و تفکر جانبی به این مهم دست می یابند.

pivot ها به مشاغل آنلاین کمک می‌کنند تا با شرایط متغیر سازگار شوند. آنها برای استفاده حداکثری از اقتصاد در حال بهبود ، هستند. این نوع مانور برای بسیاری از صنوف مختلف مشاغل موفق بوده است.

pivot ها می‌توانند تغییر در موارد زیر باشند:

 • مشتری هدف
 • بخش بازار
 • کانال توزیع
 • استراتژی قیمت گذاری
 • صنعت کلی

آثار مالی Pivot چیست؟

هدف نهایی از Pivot کسب و کار شما حفظ یا بازگشت سودآوری در اسرع وقت است. ممکن است تغییرات کوتاه مدت برای زنده ماندن از وقفه های غیرمنتظره کسب و کار مورد نیاز باشد ، اما اینها لزوماً Pivot نیستند.

Pivot به طور معمول نیاز به سرمایه گذاری اضافی دارد زیرا به معنای تغییر استراتژیک نسبت به شیوه ای است که قبلاً کسب و کار شما کار کرده است. در کنار آن ، ممکن است کسب و کار شما نیاز به تغییر موجودی ، تغییر نام تجاری و تغییر بازاریابی ، یافتن راه های جدید برای ارائه کالا یا خدمات و موارد دیگر داشته باشد. با توجه به این ، شما باید برای نوسانات مالی اضافی آماده شوید در حالی که یک پایه سودآورتر برای موفقیت بلند مدت ایجاد می‌کنید.

آیا Pivot برای کسب و کار شما مناسب است؟

ابتدا از خود بپرسید که واقعاً می‌خواهید شش تا ۱۲ ماه دیگر این تغییرات را ادامه دهید. اگر مشاغل فعلی شما ایده آل شماست ، ادامه دادن تغییرات کوتاه مدت که می‌تواند شما را از چالش های کنونی رهایی بخشد ، منطقی تر خواهد بود. اگر فکر می‌کنید مدل کسب و کار شما در درازمدت قابل اجرا نیست ، باید مجبور به تغییر شوید .

برنامه و استراتژی تجاری خود را مرور کرده و موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • کسب و کار شما چه محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهد و آیا هنوز هم برای مشتریان شما مطلوب و مرتبط هستند.
 • اگر راهی برای اصلاح کسب و کار شما در کوتاه مدت وجود دارد به طوری که در حال حاضر درآمد کافی ایجاد می‌کند و در آینده سودآوری دارد یا مهم است ، تغییرات استراتژیک مورد نیاز است.
 • چه نوع تغییراتی در کارکنان برای دستیابی به سودآوری باید ایجاد کنید.
 • اگر پول نقد مورد نیاز برای ایجاد تغییرات لازم را دارید ، و اگر نه ، آیا می‌توانید آن را بدست آورید.
خواندن مقاله مرتبط
طراحی شغل چیست و نحوه طراحی آن چگونه است؟

با حسابدار خود و هر مشاغل تجاری که دارید ، مانند وکیل و مربی کسب و کار خود صحبت کنید و نظرات آنها را دریافت کنید. پس از بررسی کسب و کار خود در برابر این سوالات ، اگر نمی‌توانید از طریق “تجارت معمول” راهی مشخص برای سودآوری مشاهده کنید ، احتمالاً برای بقا نیاز به pivot دارید.

روشهای متداول Pivot چیست؟

به خاطر داشته باشید ، در حالی که تغییراتی که ایجاد می‌کنید طولانی مدت است ، تغییر همه چیز ضروری نیست یا حتی توصیه نمی‌شود. شما به احتمال زیاد فقط باید چند راه برای تغییر محصولات یا خدمات ، عملیات و بازاریابی خود پیدا کنید تا کار کند.

در اینجا نمونه های pivot آورده شده است:

 • نحوه ارائه محصولات را تغییر دهید: اگر هنوز تقاضا برای محصول شما وجود دارد ، روش تحویل خود را در نظر بگیرید. سالن های ورزشی می‌توانند گزینه های تناسب اندام در فضای باز را ارائه دهند یا بر آموزش آنلاین یا شخصی تمرکز کنند. فروشگاه های خرده فروشی می‌توانند به صورت آنلاین حرکت کنند. و محصولات را می‌توان به عنوان اشتراک ارائه داد.
 • مخاطبان موردنظر خود را مجدداً متمرکز کنید: چه کسانی به احتمال زیاد اکنون به پیشنهادات شما نیاز دارند و از آنها استفاده می‌کنند؟ اگر رستوران شما بر اساس جمعیت متشکل از کارمندان اداری مجاور است که احتمالاً به صورت دائمی در خارج از محل کار ناهار صرف خواهند کرد ، تمرکز خود را بر روی کارکنان بیمارستان ها و مطب های پزشکی مجاور تغییر دهید.
 • صبور و انعطاف پذیر باشید: ایجاد تعادل مناسب بین مشاغلی که قبلاً داشته اید و مشاغلی که پیش رو دارید ممکن است مدتی طول بکشد. انعطاف پذیر باشید و از مشتریان و کارکنان درخواست بازخورد کنید و به چگونگی غلبه بر هرگونه چالش برسید.
 • از انواع بازاریابی ، به ویژه کانالهای دیجیتالی ارزان و موثر استفاده کنید: اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما منعکس کننده محورهای تجاری و همچنین صفحات رسانه های اجتماعی شما است. و آگاه باشید که ممکن است لازم باشد پیامها و اطلاعات بازاریابی خود را به روز کرده یا تغییر دهید تا با مخاطبان ، محصولات یا خدمات جدید سازگار شود.
 • برای کسب ایده و پشتیبانی با سایر مشاغل کوچک صحبت کنید: برای برخی از مشاغل ، این ممکن است به معنای ارائه محصولات و خدمات مشترک برای ایجاد بسته های جذاب تر باشد. به عنوان مثال ، به جای تهیه دسر برای تجارت رستوران خود ، با یک نانوایی در مجاورت خود شریک شوید و غذاهای ویژه ای مانند شام و دسر را با هم ارائه دهید ، به طوری که مشتری های یکدیگر را جذب کرده و منافعی را به مشتریان خود اضافه کنید.
 • یافتن منابع مالی مناسب یا فرصت های مالی برای پیشرفت کسب و کار شما: اگر کمک های مالی یا محلی و وام های کم بهره در دسترس است ، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کرده و آن را درخواست کنید. با بانکدار تجاری خود صحبت کنید و ببینید چه گزینه هایی در دسترس است. حتی اگر از هیچکدام از منابع مالی استفاده نمی‌کنید ، در دسترس بودن آن در صورت نیاز  می‌تواند تمام تغییرات را در یک pivot موفق ایجاد کند.

 

نمونه های pivot کسب و کار

توییتر

pivot چیست؟

 

این پلتفرم در ابتدا با نام ” Odeo ” طراحی شد تا دسترسی به پادکست ها را فراهم کند. امروزه از آن به عنوان یک بستر میکروبلاگینگ استفاده می‌شود. این پلتفرم برای انتشار ایده ، اخبار و سرگرمی مورد استفاده است. توییتر امروزه بسیار شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بخشی از تاریخ سیاسی و اجتماعی شده است.

 توییتر به یک پلتفرم تبدیل شد تا به مردم اجازه دهد در زمان واقعی کار خود را انجام دهند. توییتر همانطور که می‌دانیم در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد و به بخشی غیر قابل حذف از چشم انداز سیاسی و اجتماعی تبدیل شده است.

پی پال

pivot چیست؟

 

خواندن مقاله مرتبط
تئوری jtbd چیست؟ مدیران محصول چگونه از آن استفاده می‌کنند؟

PayPal البته به عنوان یک روش پردازش پرداخت شروع شد. این روش به عنوان روش ترجیحی پردازش پرداخت ها برای eBay شناخته شده است. در نهایت PayPal به عنوان یک نام تجاری و محصول توسعه یافت که می‌تواند مستقل از eBay باشد.

این یک تغییر حیاتی بود. eBay به تدریج از استفاده اصلی خارج شده اما PayPal به قدرت خود ادامه داده است.

 PayPal موفق شد خود را با دنیای تلفن های هوشمند و بانکداری آنلاین تطبیق دهد. هنوز هم یک روش ترجیحی برای انتقال پول در سراسر جهان است.

pivot های دیگر را انجام داده و به دنیای جایگزین های بانکی گسترش یافته است. PayPal همچنان بر صنعت رقابتی خدمات انتقال پول شخصی تسلط دارد.

اینستاگرام

pivot چیست؟

 

اینستاگرام به عنوان شرکت آنلاین Burbn شروع به کار کرد که به کاربران اجازه می‌داد در مکان های مورد علاقه خود ثبت نام کنند. همچنین به آنها اجازه می‌داد عکس ها را به اشتراک بگذارند.

این تلاش به عنوان یک پروژه نیمه وقت برای کوین سیستروم ، بنیانگذار ، برای یادگیری کد نویسی آغاز شد.

همانطور که مشخص شد رایج ترین ویژگی اشتراک گذاری عکس ها بود. در نهایت Systrom پتانسیل بیشتری را مشاهده کرد. او برنامه را ساده کرد و آن را اینستاگرام لقب داد. ۲ سال بعد فیس بوک اینستاگرام را به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد .

ضروری است که کسب و کار ها هنگام اجرای یک pivot تجاری قاطعانه عمل کنند. این مثال های معروف موفقیتی را که می‌تواند ناشی از اقدامات قاطع باشد نشان می‌دهد. از توییتر گرفته تا اینستاگرام ، این مثالها نشان می‌دهد که وقتی یک کسب و کار به طور استراتژیک در جهت جدیدی حرکت می‌کند ، چه اتفاقی می‌افتد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.