برندسازی شخصی (Personal Branding) چگونه ایجاد می‌شود؟

برندسازی شخصی

زمانی بود که فقط افراد مشهور یا کسب و کارهای بزرگ برندهای شخصی داشتند. دورانی که خوانندگان، نوازندگان و بازیگران مشهور همه توجهات را به خود جلب کردند. آیا در آن زمان حتی ممکن بود یک کارآفرین یا یک مربی کسب و کار به یک برند تبدیل شود؟ یک کسب و کار که برای خود یک برند ایجاد می‌کند و درآمد زیادی به دست می‌آورد، آیا می‌توان برندسازی شخصی (personal branding) را برای یک فرد انجام داد؟

یک برند شخصی تقریباً مانند یک برند کسب و کار است. در پرسونال برندینگ به جای بازاریابی یک کسب و کار، خودتان را بازاریابی می‌کنید. خواه یک کارآفرین ، سخنران یا بازاریاب باشید، می‌توانید به سرعت نام تجاری خود را بسازید و کسب و کار خود را ارتقا دهید.

اگر مایل به صرف انرژی و زمان مناسب هستید، می‌توانید به برندی تبدیل شوید که همه مشتریان را به راحتی به خود جذب می‌کند. اما این یک شبه اتفاق نمی‌افتد. راز موفقیت در این است که بدانید منابع خود را کجا سرمایه گذاری کنید تا به نتایج دلخواه برسید.
نیاز به الگو دارید؟

کایلی جنر از برند خود برای ساخت و رشد برند لوازم آرایشی خود (Kylie Cosmetics) استفاده کرد. آیا می‌دانستید که او جوان ترین میلیاردر خودساخته است؟

این پست عمیق تر به این موضوع می‌پردازد که چرا برندسازی شخصی ضروری است و چرا ارزش وقت گذاشتن را دارد. اما اجازه دهید ابتدا به طور خلاصه این اصطلاح را تعریف کنیم.

برندسازی شخصی چیست؟

شما سخت کار کرده اید و فداکاری های زیادی برای تسلط بر هنر خود کرده اید. آیا می‌دانید وقتی شما در اتاق نیستید مردم در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند؟

او یک سخنران باورنکردنی است. او یک کارآفرین فوق العاده با استعداد است. او همه چیز لازم برای رسیدن به اوج حرفه خود را دارد.‌ اما آیا تا به حال سعی کرده اید خودتان را تعریف کنید؟

ساختن یک برند شخصی به این معناست که به دنیا بگویید واقعاً چه کسی هستید و از چه چیزی دفاع می‌کنید. این در مورد تأثیرگذاری بر درک مردم از خود و ایجاد اعتبار شما به عنوان یک متخصص یا رهبر صنعت است.

برای درک بیشتر برندسازی شخصی سوالات زیر را از خود بپرسید:

برای چه چیزی می‌خواهید شناخته شوید؟
چگونه می‌خواهید جادوی خود را به دنیا نشان دهید؟
دوست دارید مردم در مورد کسب و کار شما چگونه صحبت کنند؟
چه نوع شهرتی می‌خواهید؟

برندسازی شخصی همه چیز در مورد این است که پیام شما چگونه در یک زمان خاص با مخاطبان هدف ایده آل شما همسو می‌شود و با آن ارتباط برقرار می‌کند، به همین دلیل است که هنر داستان گویی بسیار مهم است زیرا محرک همه مشاغل است.

۱۲ دلیل برای اهمیت ساختن یک برند سازی شخصی

ایجاد یک برند شخصی می‌تواند مزایای شخصی و حرفه ای زیادی را به همراه داشته باشد.

آیا می‌دانید چرا اپرا وینفری امروزه یک نام آشناست؟ زیرا او کار بزرگی انجام داده است تا خود را به عنوان یک رهبر رسانه جهانی معرفی کند. یک مثال دیگر؟ ایلان ماسک.

ما ایلان را به دلیل مشارکت او در ایجاد مدل های تجاری پیشگامانه مانند پی پال یا تسلا نمی‌شناسیم. ما او را به عنوان یک کارآفرین رویاپرداز و به عنوان فردی که می‌داند چگونه از نوآوری استفاده کند، می‌شناسیم.

در اینجا ۱۲ دلیل برای اهمیت ایجاد یک برند شخصی وجود دارد:

برندسازی شخصی

۱) به رسمیت شناختن نام شما

آیا این همان چیزی نیست که بیشتر مردم می‌خواهند؟ فقط دربارش فکر کنید.
آیا خوب نیست که مردم نام شما را بدون نیاز به معرفی خود بدانند؟
به عنوان مثال به اپرا، آنتونی رابینز، استیو جابز، ایلان ماسک، گری وی فکر کنید.

وقتی به این برندها فکر می‌کنید چه چیزی به ذهن شما می‌رسد؟

برنامه ها یا حرفه های ما می‌توانند متفاوت باشند اما ما به دنبال همان چیزی هستیم: تشخیص نام. بگذارید یک خبر عالی به شما بگویم. شما قبلاً یک برند هستید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را در درون خود کشف کنید.

به نظر شما چرا یک نفر به کسی رای می‌دهد؟ چگونه مردم نام یک سیاستمدار را تشخیص می‌دهند؟
اجازه بدهید به شما بگویم چرا.

شخصیت‌های عمومی از طریق کمپین‌ها میزان مشخصی از تبلیغات را ایجاد می‌کنند. آنها از طریق اشکال مختلف تبلیغات در مورد خود آگاهی ایجاد می‌کنند. مانند ساخت تابلو یا پوستر

اما ابتدا، آنها باید مشخص کنند که چرا مردم باید نام او را تشخیص دهند. در حالی که شما نیاز دارید که در معرض دید و تشخیص نام  قرار بگیرید، بسیار مهم است که به مخاطبان خود در مورد موضع، فلسفه یا اهداف خود بگویید و اینجاست که برندسازی شخصی می‌تواند مفید واقع شود.

اکثر مردم به گوگل مراجعه می‌کنند و هر چیزی را که به دنبال آن هستند تایپ می‌کنند. فرض کنید شما یک مربی کسب و کار هستید و مخاطبان شما به خدمات شما نیاز دارند.

ایجاد یک برند شخصی قوی باعث می‌شود مخاطبان شما مستقیماً به وب‌سایت یا رسانه‌های اجتماعی بروند زیرا نام شما و کاری که انجام می‌دهید را می‌شناسند.

۲) افراد ایده آل شروع به یافتن شما می‌کنند

همه در تلاش هستند تا توجه افراد نسبت به خود را در اینترنت جلب کنند. ما می‌دانیم که با وجود فرصت های بی‌شمار برای ارتباط، یافتن و جذب افراد ایده آل چقدر دشوار است.

به‌عنوان یک فرد، می‌توانید به سراغ مخاطبان خود بروید و درباره خود به آنها بگویید. یا می‌توانید یک حضور آنلاین قدرتمند برای جذب افراد ایده آل ایجاد کنید. شما هیچ نیستید مگر اینکه استراتژی ای برای جلب توجه مردم داشته باشید.

بیایید با آن روبرو شویم. جلب توجه مخاطبان یک نبرد دشوار است.ما می‌بینیم که هزاران کسب و کار دارای یک وب سایت یا پروفایل های رسانه های اجتماعی هستند. اما آنها مطلقاً هیچ سرنخی ندارند که چرا نمی‌توانند به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند یا برعکس.

برندسازی شخصی ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می‌کند از رقبا جلوتر بروید. از شما می خواهم کاری کنید که مخاطبانتان عاشق کسب و کار شما شوند. شما نمی‌توانید به این هدف برسید مگر اینکه خود را به عنوان یک مرجع معرفی کنید.

۳) به طور خودکار برای شما روابط ایجاد می‌کند

ما فقط می‌توانیم تعداد زیادی مکالمه انفرادی داشته باشیم که باعث می‌شود تعداد افرادی که واقعاً می‌توانیم به آنها دسترسی پیدا کنیم و واقعاً با آنها ارتباط برقرار کنیم، محدود می‌شویم. راه حل چیست؟

یک نام تجاری شخصی بسازید و شروع به مکالمات یک به یک و یک به چند بیشتر کنید. برندسازی شخصی زمانی موفق می‌شود که افراد به شما گوش دهند و با محتوای شما تعامل داشته باشند.

متأسفانه، بسیاری از کارآفرینان و بازاریابان آنقدر مشغول هستند که نمی‌توانند روی برندسازی شخصی تمرکز کنند. در نتیجه، آنها در ایجاد روابط شکست می‌خورند.

این روزها زمان یک کالای کمیاب است. کمبود زمان می‌تواند ما را به غفلت از روابط کلیدی سوق دهد.

اگر می‌خواهید تلاش های خود را برای ایجاد رابطه تقویت کنید، روی پرسونال برندینگ خود تمرکز کنید.

۴) شما در معرض مخاطبان بزرگتری قرار می‌گیرید

فکر می‌کنم منطقی است که دیگر منتظر نمانید تا افراد به پروفایل‌های اجتماعی یا وب‌سایت شما برخورد کنند. فقط کمی تکنیک به نحوه ارائه خود و قرار گرفتن در مقابل مخاطبان خود اضافه کنید.

در اینجا چند تکنیک برای دستیابی به مخاطبان بزرگتر اما مرتبط وجود دارد:

از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید: روش های ارگانیک همیشه کارساز نیستند، به خصوص زمانی که تازه شروع به ساخت برند شخصی خود کرده اید. اینجاست که تبلیغات اینستاگرام می‌تواند کمک بزرگی باشد.جذب افراد در شبکه های اجتماعی سخت است. با این حال، وقتی پیام درستی ایجاد می‌کنید و آن را در مقابل افراد مناسب قرار می‌دهید، به طور چشمگیری شانس شما را برای قرار گرفتن در معرض گسترده‌تر افزایش می‌دهد.
ایجاد مخاطبان مشابه : ایجاد مخاطبان شبیه به هم یکی دیگر از استراتژی های عالی برای ارتباط با افراد جدید است. اینستاگرام به شما امکان می‌دهد مخاطبان مشابه بسازید یا محتوای خود را به افرادی نشان دهید که مشتریان یا مخاطبان فعلی شما را دوست دارند.
نوشتن پست های بلاگ: پست های وبلاگ فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا دانش خود را با جهان به اشتراک بگذارید و برای هرکسی که آنها را می‌خواند ارزش بیافزایید. به عنوان مثال، نیل پاتل از پست های وبلاگ به عنوان یک رسانه بسیار موثر برای ارتباط با مخاطبان خود در سراسر جهان استفاده می‌کند.
ساخت ویدیو : ویدیو فرمی از محتوا است که به طور گسترده استفاده می‌شود که انتقال پیام خود را برای ما بسیار آسان می‌کند.

مهم نیست که برای برقراری ارتباط با افراد خود چه کاری انجام می‌دهید، برندسازی شخصی مؤثر به شما کمک می‌کند تا با استفاده از تکنیک های بازاریابی مختلف، نتایج بهتری را در بین پلتفرم ها ایجاد کنید.

نکته حرفه‌ای: اگر یکی از محتوای شما نتایج بسیار خوبی دارد، برای افزایش بیشتر دسترسی آن، مقداری پول برای تبلیغات خرج کنید.

خواندن مقاله مرتبط
بوم برندسازی شخصی و نحوه استفاده از آن

۵) ایجاد اعتماد و اطمینان

به نظر شما چرا شهرت آنلاین اینقدر مهم است؟ اول اینکه اعتماد ایجاد می‌کند. دوم، به شما کمک می‌کند تا اعتبار خود را ایجاد کنید. و هر دوی آنها در هنگام رشد در یک محیط رقابتی عناصر کلیدی هستند.

برندسازی شخصی مانند یک بستر عمل می‌کند که در آن به راحتی می‌توانید اعتماد و اطمینان ایجاد کنید. برای مشتریان شما راحت تر می‌شود که با شما معامله کنند یا با شما تجارت کنند.

از آنجایی که مردم نمی‌خواهند پول خود را برای محصولات بی کیفیت هدر دهند، تمایل دارند به برندهایی اعتماد کنند که به قول خود عمل می‌کنند و از چیزی دفاع می‌کنند.

درک اینکه مردم احتمالاً با کسی که دوستشان دارند یا به آنها اعتماد دارند تجارت می‌کنند دشوار نیست. با این حال، به عنوان یک برند، ابتدا باید مشخص کنید که چرا مردم باید به شما اعتماد کنند.

وقتی این کار را انجام می‌دهید، به جای اینکه شما را به عنوان آخرین گزینه در نظر بگیرند، مشتریان بالقوه شما را به عنوان اولین انتخاب خود می‌بینند.

باز هم، چرا مردم باید به شما اعتماد کنند؟ یک راه آسان این است که اصیل و معتبر باشید. پس از شروع تعامل با مخاطبان خود به گونه ای که قابل اعتماد باشد، رشد بسیار زیادی را تجربه خواهید کرد.

۶) شما به صورت آنلاین قابل مشاهده تر می‌شوید

هر کسی می‌تواند از راه های جدیدی برای بازاریابی و فعالیت استفاده کند. متأسفانه، بسیاری از مشاغل و افراد به دلیل ترس از تغییر در روش های قدیمی خود گیر کرده اند.

اگر از انتقال به بازاریابی دیجیتال نترسیدید، هیچ چیز نمی‌تواند شما را از دیده شدن آنلاین باز دارد.

در اینجا چیزی است که می‌توانید برای بهبود دید آنلاین برای برند شخصی خود انجام دهید:

ارسال در زمان مناسب: تنها ایجاد پیام مناسب کافی نیست. شما باید آن را در زمان مناسب به افراد مناسب نشان دهید. ما آن را روش #۳RMAT می‌نامیم.در حالی که هیچ زمان استانداردی وجود ندارد که باید محتوای خود را منتشر کنید، می‌توانید زمان هایی را انتخاب کنید که مخاطبان شما بیشتر آنلاین باشند. برای تعیین اینکه چه زمانی محتوای شما حداکثر تعامل را ایجاد می‌کند، به آمار خود نگاه کنید.
انتشار محتوای منظم : انسجام در تولید محتوا کلیدی است. موفقیت برندسازی شما به توانایی شما در سازگاری و تولید محتوای عالی بستگی دارد.
در رسانه های اجتماعی فعال شوید: اگر می‌خواهید تصویر خود را بسازید، در جایگاه خود برجسته شوید و هویت شخصی خود را ایجاد کنید، رسانه های اجتماعی را از دست ندهید. این یک ابزار مهم برای برندسازی است که به همه این فرصت را می‌دهد تا توجه را نسبت به خود جلب کنند. بنابراین، در سایت های اجتماعی متناسب با ماهیت کسب و کار خود فعال شوید. به عنوان مثال، اینستاگرام یک پلتفرم توصیه شده برای افرادی است که هویت برندسازی شخصی خود را ایجاد می‌کنند.
محتوای خود را بهینه کنید: مانند سایر مشاغل، باید محتوای خود را برای موتورهای جستجو و مخاطبان خود بهینه کنید. در حالی که بهترین شیوه های سئو به شما کمک می‌کند محتوای جستجو پسند ایجاد کنید، محتوای سفارشی افراد مناسب را درگیر می‌کند.

یک برند شخصی تجلی شما در سطح فردی است. اگر در تلاش برای پرسونال برندینگ هستید، رسانه های اجتماعی جایی است که باید روی آن تمرکز کنید.

۷) خاطره انگیزتر می‌شوید

ایجاد هویت برند به خاطره انگیز ساختن محصولات/خدمات شما محدود نمی‌شود. این باعث می‌شود برند شما در بازار معتبرتر شود.

آیا ارزش یادآوری را دارید؟ یا، چرا مردم باید شما را به یاد آورند؟

برخی از برندهای شخصی پیشرو واقعا فراموش نشدنی هستند.

آیا تا به حال متوجه شده اید که افراد به یاد ماندنی در جذب دیگران عالی هستند؟

به این دلیل است که آنها برداشت های خود را مدیریت می‌کنند. ما از تحقیقات می‌دانیم که اولین برداشت مهم است. بنابراین، هنگام معرفی خود به جهان، استراتژیک باشید. مخاطب شما را به خاطر چیزهایی که شما را ارزشمند و منحصر به فرد می‌کند به یاد خواهند آورد. اگر هیچ چیز منحصر به فردی برای ارائه ندارید، در وهله اول ایجاد یک برند شخصی فایده ای ندارد.

برندهای شخصی به یاد ماندنی مانند استیو جابز در ظاهر و نحوه برقراری ارتباط پایداری دارند. این همان چیزی است که آنها را در میان دیگران خاص و منحصر به فرد می‌کند.

روزی که مخاطبان شما فوراً شما را بر اساس نام یا لوگو تشخیص دهند که شما چه کسی هستید و برای چه چیزی ایستاده اید، به یک برند شخصی به یاد ماندنی تبدیل خواهید شد.

۸) شما بیشتر مرتبط می‌شوید

صرف نظر از صنعت شما، می‌توانید با روابطی که ایجاد می‌کنید پیشرفت کنید یا رشد کسب و کار را متوقف کنید.

به عنوان یک رهبر، باید به مردم این امکان را بدهید که احساس کنند می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. وقتی روابط خود را با افراد مناسب تغذیه می‌کنید، درها را برای تعاملات مثبت باز می‌کنید.

آیا می دانید یک تاجر مرتبط می‌تواند به راحتی سرمایه گذاران قدرتمند را به دست آورد یا کارمندان خود را وادار کند بهترین کار خود را انجام دهند؟ به همین ترتیب، یک فروشنده قابل اعتماد می‌تواند روابط خوبی با مشتریان بالقوه ایجاد کند. مردم به طور طبیعی جذب کسانی می‌شوند که خطوط ارتباطی را همیشه باز نگه می‌دارند.

ارتباط پذیری مبتنی بر کیفیت یا کاریزمای از پیش تعیین شده ای نیست که تغییر آن غیرممکن باشد. این یک مهارت است که می‌تواند در طول زمان توسعه یابد. در اینجا عادت هایی وجود دارد که به شما در پرورش این مهارت کمک می‌کند:

شبکه سازی پیوسته: هنگامی که در یک رویداد یا هر نوع گردهمایی شرکت می‌کنید، روی گسترش شبکه خود تمرکز کنید. با این حال، مطمئن شوید که تفاوت بین آزار و اذیت بی امان و در تماس ماندن را درک می‌کنید. وقتی با افراد جدیدی آشنا می‌شوید، سعی کنید چیز ارزشمند یا جالبی را ارائه دهید.
خودتان باشید: ما اغلب به هویت متفاوتی دچار می‌شویم، به خصوص در یک محیط حرفه ای. برندسازی شخصی به شما نیاز دارد که هویت واقعی خود را نشان دهید. بنابراین، آگاهانه تلاش کنید تا در کنار افراد اطرافتان خودتان باشید.

در حین حرفه ای بودن از بیان نظر خود دریغ نکنید. اگر می‌خواهید ارزشی برای مخاطبانتان ایجاد کنید، احتمالاً در مسیر درستی هستید.

۹) کسب و کار شما شروع به فروش می‌کند

به محض اینکه محتوا را در آنجا تولید کردید و یک برند سازی ایجاد کردید، مردم شروع به دیدن محتوای شما به صورت آنلاین خواهند کرد و بیشتر به پیام و داستان شما متمایل می‌شوند که در نهایت آنها را تبدیل به طرفدارانی می‌کند که آنها را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند.

اگر برند شخصی شما در گفتن داستانی شکست خورده باشد، درگیر نگه داشتن مخاطبان شما به طور فزاینده ای دشوار خواهد شد.

ساختن یک روایت واقعی احتمالا موثرترین استراتژی برندسازی شخصی است. بنابراین، داستانی در مورد برند خود بسازید که افراد شما بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و با آن درگیر شوند. قدم بعدی این است که بفهمید چگونه داستان خود را بگویید.

خوب، شما می‌توانید محتوا بنویسید یا یک ویدیو بسازید تا مخاطبان خود را در پلتفرم های مختلف جذب کنید. ویدئو یا پخش زنده شخصی ترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان آنلاین است.

زمانی که داستان برند خود را با مهارت می‌سازید، کسب و کار شما شروع به فروش می‌کند. شما به سادگی بالاتر از رقبای خود که برای جلب توجه تلاش می‌کنند، جلوتر می‌روید.

در حالی که تبدیل شدن به یک فروشنده عالی یک کار چالش برانگیز است، شما باید در بیان داستان خود با اعتماد به نفس باشید.

۱۰) شما کنترل می‌کنید که مردم چگونه شما را ببینند

کنترل نگاه مردم به خود، کار چالش برانگیزی به نظر می‌رسد. اما برندسازی شخصی به شما قدرت کامل می‌دهد تا هر برندی را که می‌خواهید با هر سبک و هر پیامی ایجاد کنید.

این بخش سرگرم کننده ایجاد یک برند شخصی است زیرا شما می‌توانید قوانین خود را ایجاد کنید.

وقتی برند شخصی ندارید، مردم تصورات خود را ایجاد می‌کنند و ایجاد رابطه با آنها را برای شما سخت تر می‌کند. یک نام تجاری بسیاری از کارهای دستی را حذف می‌کند زیرا شما فرصت های بیشتری برای دسترسی به افراد بیشتری در مکان های بیشتر در زمان های بیشتر دارید.

بنابراین، چگونه می‌خواهید شما را درک کنند؟ چه داستانی را می‌خواهید بگویید؟ چه نقاط قوت یا ضعفی دارید که می‌خواهید به اشتراک بگذارید؟ داستان یا پیشینه شما چگونه به مخاطبان شما مرتبط است؟ چگونه می‌توانید ارتباط خوبی با مخاطبان کلیدی ایجاد کنید؟

یکی از راه‌های کنترل اینکه مردم چگونه به شما به عنوان یک برند نگاه می‌کنند، درک ترس‌ها، امیدها، ناامیدی‌ها، رویاها و دستاوردهای مخاطبانتان است. تا آنجا که ممکن است در مورد مخاطبان خود تحقیق کنید.

به کانال های اجتماعی که مخاطبان شما دنبال می‌کنند، توجه کنید. با خیال راحت مکالمات سالمی داشته باشید و سوال بپرسید. مطمئن شوید که از رسانه های اجتماعی برای افزودن فراخوان به اقدام در محتوای خود استفاده می‌کنید.

خواندن مقاله مرتبط
۷ مورد از اهمیت های برندسازی استارتاپ

۱۱) ایجاد ثبات

یک برند شخصی باعث ایجاد ثبات در لحن، پیام، محتوا، صدا و تصویر کلی شما می‌شود.

اگر به برندهای برتر دنیا نگاهی بیندازید، آن‌ها ظاهر یا ارزش‌های اصلی کلی‌شان را اغلب تغییر نمی‌دهند، زیرا این چیزی است که مردم به آن اعتماد، می‌شناسند و دوست دارند. لوگوی مک دونالد را به عنوان مثال در نظر بگیرید.

فقط زمانی می‌توانید ثابت قدم باشید که تمرکز محدودی داشته باشید.

اگر به طور مداوم محتوایی پیرامون آن ایجاد کنید، شناسایی برای یک موضوع خاص آسان تر نیست؟

مهمتر از همه، وعده برند شخصی شما باید در پلتفرم های آنلاین و آفلاین ثابت بماند. شما باید در ظاهر، ارتباطات و جاذبه‌های خود ثبات داشته باشید. ناسازگاری های کوچک را تضعیف نکنید زیرا می‌توانند اثربخشی برند شخصی شما را از مسیر خارج کنند. هم از نظر بصری و هم از نظر شخصیتی سازگار باشید. کاری منحصر به فرد و هیجان انگیز انجام دهید که مردم بتوانند عاشق آن شوند.

۱۲) شخصیت خود را نشان دهید

این چیزی است که می‌تواند شما را از جمعیت متمایز کند. شما می‌توانید داستان خود را هر طور که می‌خواهید بگویید. شخصیت ما چیزی است که ما را منحصر به فرد و به یاد ماندنی می‌کند. ما می‌خواهیم این شخصیت را در برندهایمان نشان دهیم.

شما می‌خواهید افرادی را پیدا کنید که شما را دوست دارند. مهم است که افرادی را که با شما و برند شما ارتباطی ندارند، از بین ببرید. شما برند خود هستید. صرف نظر از اینکه روی چه پروژه‌هایی کار می‌کنید، چه محصولاتی را می‌فروشید، یا هر تخصص شما، تأثیری که بر روی مخاطبان خود ایجاد می‌کنید را در نظر داشته باشید.

یک برند شخصی می‌تواند یک پروژه مادام العمر باشد که در طول زمان به تکامل خود ادامه می‌دهد.

افرادی که بزرگترین برندها را در تجارت می‌سازند می‌دانند که هیچ قانون مشخصی برای ایجاد هویت برند یا حضور آنلاین وجود ندارد.

به عنوان یک بنیانگذار، کارآفرین، مدیر عامل یا تأثیرگذار ، برند شخصی شما به عنوان دارایی گرانبهایی عمل می‌کند که می‌تواند تجارت شما را با سرعتی چشمگیر رشد دهد. این فرصتی است برای برقراری ارتباط با میلیون ها نفر است که کار شما را تحسین می‌کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.