Niche Market چیست؟ ۸ مورد از مزایای Niche Market

niche market چیست؟

همانطور که مدل کسب و کار خود را ایجاد می‌کنید ، به طور مداوم به یک گزینه خواهید رسید که آیا باید به یک صنعت بزرگ خدمت کنید یا یک niche market ؟ niche market چیست؟

ممکن است انتخاب یک صنعت بزرگ وسوسه انگیز باشد. مشتری بزرگتر ، مخاطبان گسترده تر و حاشیه سود زیاد ، یک دلیل قانع کننده است.

اما بازارهای ویژه خالی از لطف نیستند. بر اساس تعریف ، یک بازار تخصصی متناسب با یک بازار هدف بسیار خاص است. شما در اصل یک خلأ را در بازار پر می‌کنید ، جایی که USP (پیشنهاد فروش منحصر به فرد) شما گروه متمرکز تری از مشتریان را جذب می‌کند. به بیان ساده ، اگر در مورد niche market تصمیم بگیرید ، با ارائه یک محصول خاص ، به یک نوع خاص از مشتری ، با نیازهای بسیار خاص ، خدمت خواهید کرد.

 

بازارهای ویژه به طور ایده آل برای مشاغل نوپا مناسب هستند. با یافتن جایگاه خود و ایجاد یک مشتری وفادار ، یک منبع درآمد ثابت برای کسب و کار خود ایجاد خواهید کرد. همچنین برای مشاغل کوچک مقرون به صرفه است ، زیرا بازار هدف شما کوچکتر است و تبلیغات و بازاریابی شما با هزینه کمتر و هدفمندتر انجام می‌شود.

niche market نه تنها مورد خوبی برای شروع کار است ، بلکه با رشد کسب و کار شما مزایای مشخصی نیز دارد.

مزایای استفاده از niche market چیست؟

مزایای Niche Market

niche market (1 یک لبه رقابتی به شما می‌دهد

چه کسی رقابت بیشتری دارد؟ یک فروشگاه بزرگ یا یک بوتیک مخصوص کوچک؟ مطمئناً ، پاسخ بر اساس محل و در دسترس بودن محصول کمی متفاوت خواهد بود ، اما برند های متمرکز معمولاً رقابت کمتری را مشاهده می‌کنند. زیرا در حالت بازار متمرکز تعداد کمتری از مشاغل مشغول کاری هستند که شما انجام می‌دهید. هنگامی که رقبای کمتری وجود دارد ، به دست آوردن یک مزیت رقابتی آسان تر است.

 ۲) تبلیغات متمرکز و بازاریابی هدفمند

در بعضی از مشاغل ، مدیران پیامهای بازاریابی متنوعی را برای مخاطبان گسترده ارسال می‌کنند ، فقط به این امید که کسی از آنها خرید کند. فعالیت در بازارهای ویژه این مانع را از بین می‌برد زیرا مخاطبان کمتری شناسایی شده اند و بازاریابی هدفمند را بیشتر قابل دستیابی می‌کند. وقتی می‌دانید مخاطبان شما دقیقاً چه کسانی هستند ، در اینصورت می‌توانید پیام های بازاریابی هدفمند و مستقیم تری ایجاد کنید.

۳) موقعیت فروش منحصر به فرد (USP)

بسیاری از برند ها برای ایجاد موقعیت فروش منحصر به فرد (USP) تلاش می‌کنند. باید چیزی را پیدا کنند که آنها را از رقبا متمایز کند. موردی که آنها را برجسته می‌کند. اما هنگامی که در یک صنعت بزرگ فعالیت می‌کنید ، فرصت های کمتری برای متمایز شدن از بازار گسترده وجود دارد. در یک niche market ، دامنه محدود می‌شود و منحصر به فرد بودن را در دسترس و قابل فروش می‌کند. محصولات و خدمات منحصر به فرد به یاد ماندنی تر هستند و باعث ایجاد وفاداری به برند تجاری می‌شوند که اکثر برند های اصلی برای بدست آوردن آن تلاش می‌کنند.

۴) بودجه بازاریابی کمتر

وقتی برای گروه کوچکتری بازاریابی می‌کنید ، مقرون به صرفه تر است بازگشت سرمایه نیز بهتر است ، زیرا شما به افرادی می‌رسید که علاقه زیادی به محصولی متمرکز دارند. شما می‌توانید روی یافتن مشتری های بالقوه و ایجاد کمپین های بازاریابی هدفمند ویژه آنها تمرکز کنید. این به معنای زمان و هزینه کمتری است که برای تبلیغ مخاطب اشتباه صرف می‌شود.

۵) امتیازات بالاتر

مشاغل ویژه بازار برای محصولاتشان هزینه بیشتری می‌گیرند. تولید محصولات ویژه هزینه بیشتری دارد. با این حال ، درصد مارکینگ می‌تواند بیشتر باشد. چرا؟ مصرف کنندگان برای احساس انحصاری بودن و همچنین برای کمبود عرضه هزینه می‌کنند. هرچه یک محصول منحصر به فرد و تخصصی باشد ، مشتری بیشتری حاضر است پول بیشتری را برای آن بپردازد.

خواندن مقاله مرتبط
40 ایده استارتاپی برای ساخت اپلیکیشن های کاربردی

۶) محصولات با خواسته بالا

یک تجارت تخصصی می‌تواند محصولاتی را ارائه دهد که برای مخاطبان آن بسیار جذاب باشد. این قدرت را دارد که  مشتریان احساس کنند که محصولات فقط برای آنها ساخته شده است. این بدان دلیل است که مطالعه دموگرافیک کوچک و سپس ساختن برند تجاری پیرامون نیازها و ترجیحات مخاطبان کم ، آسان تر است.

۷) ایجاد وفاداری به برند

هر مشاغلی می‌خواهد برای مشتریانش وفاداری ایجاد کند که بارها و بارها به برندشان بازگردند. انجام این کار درصورتی که در یک صنعت خاص فعالیت کنید آسان تر است. احتمال وفاداری به برند زمانی افزایش می‌یابد که شما توانایی برقراری روابط شخصی با مشتری از طریق ارتباطات عاطفی را داشته باشید. دامنه کمتر بازارهای ویژه این فرصت بی نظیر را به صاحبان مشاغل و کارکنان آنها می‌دهد.

۸) رشد سریع تر

شروع در یک niche market به شما این بینش را می‌دهد تا ببینید چه چیزی در صنعت از دست رفته است. این شما را در سنگرهایی قرار می‌دهد ، جایی که مشتریان وفادار سرنخی از چگونگی رشد و توسعه کسب و کار شما ارائه می‌دهند. اگر موقعیت فروش منحصر به فرد قوی داشته باشید و به برند خود وفادار باشید ، تجارت شما دارای پتانسیل بی پایان خواهد بود.

آیا niche market برای شما مناسب است؟

بازارهای خاصی در هر صنعت وجود دارد ، مهم این است که یک موقعیت فروش منحصر به فرد (USP) خاص پیدا کنید که مناسب و هم برای بازار جذاب باشد. شما باید بازار هدف خود ، خواسته ها و نیازهای آنها را به خوبی درک کنید. مزایای فراوان niche market به تنهایی بیانگر آن است که بیشتر افراد کارآفرین را مجذوب خود خواهد کرد. با این حال ، ممکن است برای همه مناسب نباشد. شما باید صنعت خود را از نزدیک مطالعه کرده و تصمیمات حساب شده و هوشمندانه بگیرید.

چیزی به عنوان موفقیت تضمین شده وجود ندارد ، اما بازارهای جذاب تمایل دارند که سودآوری داشته باشند. بنابراین کمی وقت بگذارید و در مورد بازار خود با دقت تحقیق کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *