چگونه می‌توانید از ایده اپلیکیشن خود درآمدزایی کنید؟

تبدیل ایده اپلیکیشن به درآمد

شما یک ایده اپلیکیشن دارید. فرآیند بعدی چیست؟ برای کسب درآمد از ایده اپلیکیشن یک توصیه خوب این است که دیگر فکر مهندسی را متوقف کنید و بفهمید مدل درآمد شما چگونه خواهد بود. استراتژی کسب درآمد را می‌توان از طریق چند سوال تعریف کرد. آیا برنامه درون پرداخت دارد یا خیر؟ آیا به ابزار خرید آنلاین نیاز دارید یا سود کافی از تبلیغات درون برنامه ای خواهید داشت؟ آیا حتی می‌خواهید به نحوه فروش اپلیکیشن به کاربران اهمیت دهید یا شاید بهتر است بودجه را به حامی مالی منتقل کنید؟ 

خبر خوب: از آنجا که بیش از ۲ میلیون اپلیکیشن در App Store و Google Play Market وجود دارد ، شما مثالهای زیادی برای یادگیری دارید. در مقاله زیر به شما کمک خواهیم کرد تا تعریف درآمدزایی را به طور کلی و راهبردهای اصلی کسب درآمد از ایده اپلیکیشن را بطور خاص درک کنید.

“کسب درآمد” و تعریف آن

به گفتگو در مورد هر مشاغلی که می‌پردازیم همیشه در مورد سود صحبت می‌شود. اصطلاح درآمدزایی به مفهوم سود نزدیک است ، اگرچه معنای آنها یکسان نیست. از نظر شغلی ، سود برگشت سرمایه شما در قالب سرمایه اضافی در نظر گرفته می‌شود. درآمدزایی به نوبه خود مبادله کالا یا خدمات با ارز است که در آن سود واقعی چندان مهم نیست.

در دنیای تجارت ، درآمد زایی به فرایندی اطلاق می‌شود که در آن چیزی منبع سرمایه می‌شود. با این حال ، اگر هرگز تصمیم نگرفتید از اپلیکیشن کسب درآمدکنید ، به این معنی است که درآینده می‌خواهید از محصول خود درآمدی کسب کنید. این می‌تواند یا سود یک باره از فروش برنامه باشد یا همانطور که معمولاً مطلوب تر است ، می‌توانید با سرویس دهی به کاربران یا فروش مخاطب به یک تبلیغ کننده ، تمام وقت سود ببرید. به هر حال برای بدست آوردن درآمد خود به یک استراتژی کسب درآمد نیاز دارید.

اپلیکیشن ها چگونه درآمد کسب می‌کنند؟

بیایید با مورد اصلی شروع کنیم. همانطور که ممکن است در App Store یا Google Play Market متوجه شده باشید ، همه برنامه ها به پولی و رایگان تقسیم می‌شوند. قیمت متوسط ​​برنامه از ۰،۵ دلار تا ۱ دلار است . دارندگان اینگونه محصولات از فروش مستقیم کاربران سود می‌برند.

در عین حال ، برنامه های رایگان بیش از ۹۰٪ محتوای App Store و Google Play Market را تشکیل می‌دهند. و در اینجا یک واقعیت جالب توجه دیگر نیز وجود دارد – طبق آمار Google Play
۹۸٪ درآمد صاحبان برنامه ها از طریق برنامه های رایگان تأمین می‌شود . اگر از خود می‌پرسید که برنامه های رایگان چگونه درآمد کسب می‌کنند ، در ادامه به جواب خواهید رسید:

 • تبلیغات با بازاریابی ارجاعی یا بدون آن (بازاریابی ارجاعی بسته به فعالیت کاربر در سایت تبلیغ کننده ، درآمد اضافی مالک را تأمین می‌کند)
 • اشتراک هایی که به شما امکان می‌دهد از برنامه بعد از دوره آزمایشی رایگان استفاده کنید.
 • فروش آنلاین (کالاهای فیزیکی یا خدمات خارج از برنامه)
 • خریدهای درون برنامه ای (محتوا یا ویژگی های اضافی) و فریمیوم به عنوان آن -> سودآورترین راه برای کسب درآمد از ایده اپلیکیشن این سال طبق Forbes.
 • فروش داده های رفتار کاربران
 • هزینه های معامله
 • حمایت
 • فروش برنامه White Label ( خدمات توسعه برنامه تلفن همراه که توسط خریداران تحت لوگوی خود استفاده می‌شود).

منابع درآمد پیچیده تر شامل فروش آفلاین است. به عنوان مثال ، برند های مد برنامه های ویروسی مانند برنامه Style Mixer توسط Gap ایجاد می‌کنند که آخرین مجموعه ها را بدون دادن فرصتی برای خرید آنلاین آن نشان
می‌دهد. وسایل کمد را فقط می توانید در نمایشگاه فیزیکی خریداری کنید. اگرچه تعریف درآمدزایی برای هر برنامه یکسان است ، اما استراتژی های زیادی برای تجسم آن وجود دارد.  

ابتدا کسب درآمد – بعداً اپلیکیشن

اگر نمی‌دانید چرا تجارت شما نمی‌تواند سود را به همراه آورد ، شما در مورد تجارت صحبت نمی‌کنید ، بلکه در مورد یک سرگرمی صحبت می‌کنید. اگر می‌خواهید اپلیکیشن موبایلتان سودآور باشد ، یک استراتژی بازاریابی برای آن تدوین کنید. کسب درآمد از برنامه موبایل بخشی اساسی در استراتژی بازاریابی شما است. برای اینکه کسب و کار خود را پایدار نگه دارید و به زودی بعد از راه اندازی شکست نخورید ، راهی برای بازپرداخت سرمایه گذاری خود در نظر بگیرید. برای شروع ، سعی کنید ایده اپلیکیشن را تا آنجا که می‌توانید کامل توصیف کنید.

پس از آن ، دقیقاً مشخص کنید چه کسی از آن استفاده خواهد کرد. شما به پرتره های دقیق کاربران خود نیاز دارید. به سن ، عادات ، درآمد ، وضعیت تأهل این افراد توجه کنید. به این سوال پاسخ دهید که چه تعداد از این افراد را باید جذب کنید و چقدر حاضرند برای درخواست شما هزینه کنند. توجه داشته باشید که از زمان تهیه بودجه بازاریابی برای این منظور ، هر کاربر به شما هزینه ای می‌پردازد. اطمینان حاصل کنید که درآمد شما از یک کاربر بیشتر از هزینه های بازاریابی است که برای جذب او خرج کرده اید. با در دست داشتن داده ها ، سعی کنید استراتژی را انتخاب کنید.

بخاطر بسپارید: بهتر است چندین فرضیه بسازید و تا حد ممکن آزمون کنید تا اینکه تمام منابع را در یک استراتژی سرمایه گذاری کنید که ممکن است نتیجه بخش نباشد.

چگونه می‌توان از طریق تبلیغات درون برنامه ای درآمد کسب کرد؟

تبلیغات برنامه موبایل ارزانترین ، ساده ترین و در نتیجه محبوب ترین راه برای کسب درآمد از ترافیک برنامه شماست. Business of Apps گفته ،  ۶ از ۱۰ شرکت تولید برنامه تلفن همراه از این مورد استفاده می‌کنند . قانون اصلی این استراتژی این است که هرچه تعداد کاربران شما بیشتر باشد ، با فروش مخاطب به تبلیغ کنندگان پول بیشتری کسب می‌کنید.

یک مزیت مهم این نوع درآمدزایی ، استقلال است. شرکت شبکه تبلیغاتی بدون کمک شما بلوک های رسانه ای تبلیغاتی را در داخل برنامه شما قرار می‌دهد. نیازی به انعقاد قرارداد با تبلیغ کنندگان متعدد یا جستجوی آنها نیست. تبلیغات در برنامه به شما امکان می‌دهد سود فوری دریافت کنید که این مقدار به تعداد واحدهای تبلیغاتی ، تعداد بازدیدهای تبلیغاتی و یا میزان کلیک بستگی دارد.

اما همه چیز خیلی ساده نیست! یک هزار نمایش بنر به طور متوسط ​​فقط ۲ دلار در روز برای مالک به ارمغان ‌
می‌آورد. تبلیغات شخص ثالث در برنامه شما ممکن است به چندین شکل ظاهر شود:

 • تبلیغات بومی
 • پنجره های بازشو تمام صفحه
 • بنرها
 • تبلیغات متنی
 • فیلم های درون برنامه ای که برای پاداش برنامه نشان داده شده اند.

مثال عالی برای کسب درآمد درون برنامه ای ، برنامه Duolingo رایگان است که در هنگام دانلود محتوای درس یا دریافت پاداش امتیاز ، تبلیغات نشان داده می‌شود. این استراتژی برای بازی ها و برنامه های زندگی روزمره با تعداد زیادی مشتری مشخص نشده با درآمد مختلف بسیار عالی عمل می‌کند.  

چگونه اپلیکیشن های رایگان کسب درآمد می‌کنند
( مدل فریمیوم ) 

یک روش هوشمند برای درآمدزایی به این معنی است که شما ابتدا باید روابط گرم با مشتری برقرار کنید و سپس درآمدی بخواهید. سعی کنید مطلوب ترین قطعه کیک را پیدا کنید و آن را با قیمت متوسط ​​به مشتری خود پیشنهاد دهید و به زودی مانند Evernote و برنامه تلفن همراه YouTube برنده خواهید شد. امروزه ، مدل Freemium (“رایگان” به همراه “حق بیمه”) سودآورترین روش برای کسب درآمد از ایده اپلیکیشن ها نامیده می‌شود .

برنامه Freemium دانلود رایگان را ارائه می‌دهد و به شما پیشنهاد می‌دهد از یک نسخه محدود عملکردی بدون هیچ هزینه ای استفاده کنید. کاربراگر برنامه را دوست داشته باشد ، می‌تواند هزینه کامل بسته ویژگی های برنامه و نسخه بدون تبلیغات را پرداخت کند. این هزینه ممکن است ماهانه و سالانه به عنوان هزینه اشتراک از کاربر دریافت شود یا یک اقدام یکبار مصرف باشد. اما خیلی عجول نباشید: طبق تحقیقات Business Insider ، فقط ۲٪ از کاربران هزینه های اضافی را پرداخت می‌کنند یا بعد از دوره رایگان به استفاده از برنامه ادامه می‌دهند.

با این حال ، برای مالک آسان تر است که چیزی را در قلمرو برنامه خود بفروشد. گاهی اوقات کاربر را به سمت نسخه پولی بالقوه سوق می‌دهد. به همین دلیل است که این استراتژی در مقایسه با هزینه پرداخت شده در هر بار از دانلود ، به کار می‌رود. این استراتژی برای برنامه های بازی ، آموزش ، بهداشت ، حرفه ای ، ارتباطی و ورزشی به خوبی کار می‌کند.

استراتژی کسب درآمد از پرداختی هنگام دانلود

طبق گفته گوگل ، در یکی از ۱۰ مورد ، قبل از نصب برنامه باید هزینه آن را پرداخت کنید. برنامه های پرداختی برای هر دانلود نیاز به یک استراتژی بازاریابی قوی دارند ، در غیر این صورت ، برنامه های رایگان بازار را خواهند گرفت. اگر در حال تهیه برنامه ای برای فروش هستید ، به تبلیغات و روابط عمومی و همچنین اصول قیمت گذاری توجه کنید. در عین حال ، این واقعیت وجود دارد که قیمت یک برنامه گاهی به عنوان یک مزیت محسوب می‌شود.

بازار برنامه های پولی از سطح رقابت کمتری برخوردار است. همچنین مشخص شده است که کاربرانی که هزینه این برنامه را پرداخت می‌کنند ، رفتار فعال تری دارند و منبعی برای تحقیقات و تبلیغات بازاریابی بیشتر می‌شوند. بیشتر برنامه های پرداختی برای هر بار دانلود ، بازی های معروف هستند. نوع دیگری از برنامه های پولی پرفروش ، برنامه هایی هستند که محصولات نرم افزاری انحصاری را ارائه می‌دهند و قادر به سودآوری برای کاربران خود هستند. بازار چنین برنامه هایی را می توان با فناوری ، ابزارهای ساخت و بازار کالاهای لوکس مقایسه کرد. اگر استراتژی پرداختی دانلود را انتخاب کرده اید ، به یاد داشته باشید که تبلیغات محصول شما باید حتی قبل از عرضه آن به بازار اراِئه شود. نکته مهم دیگری که باید به آن فکر کنید کیفیت محصول است.

خریداران برنامه انتظار دارند کیفیت محصول به طور قابل توجهی بالاتر از برنامه رایگان باشد. اگر می‌خواهید آنها را نا امید کنید ، آماده بازخورد منفی شدید باشید. طبق اطلاعات App Store ، در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ ، میانگین قیمت برنامه بین ۰٫۵ دلار (بازی ها) تا ۱ دلار (برنامه ها) است. موفق ترین برنامه های پولی در تاریخ اپلیکیشن Minecraft ، Angry Birds و Heads Up است. 

خریدهای درون برنامه ای یکی دیگر از روش های درآمدزایی است

مدل کسب و کار در خرید برنامه (که به آن Paidium نیز گفته می‌شود) گاهی اوقات می‌تواند با مدل Freemium اشتباه گرفته شود زیرا خرید نسخه پیشرفته برنامه نیز در داخل برنامه رخ می‌دهد. با این حال ، خریدهای درون برنامه ای طیف گسترده ای از گزینه ها را شامل می‌شود. به طور خاص ، در صنعت بازی و برنامه های گیمیفیکیشن ، توسعه دهندگان ارز خود را تعیین می‌کنند.

“برای شارژ کردن حساب” می‌تواند از شما بخاطر انجام عملی در داخل برنامه یا مبادله پول واقعی از پول مجازی درخواست شود. معامله معکوس نقدی همیشه امکان پذیر نیست. خریدهای درون برنامه ای شامل فروش محتوای خاص مانند مقاله ، کتاب ، آلبوم موسیقی ، توابع پیشرفته و فیلم است. سطح جدیدی از بازی ، موارد مجازی و قابلیت های قهرمان نیز قابل پرداخت است. در سال ۲۰۱۸ ، برنامه های Spotify ، Line ، Netflix و Tinder در Google Play Market بیشترین درآمد را از طریق خریدهای درون برنامه از محتوای خود کسب کردند 

با حمایت مالی درون برنامه ای درآمد کسب کنید

اسپانسرینگ درون برنامه ای به مالکان این امکان را می‌دهد که با صدور صورتحساب وجه به اسپانسر آن ، به سودآوری برنامه اهمیت ندهند. به نوبه خود ، شرکت حامی مالی یک برنامه را به عنوان یک ابزار بازاریابی اضافی دریافت می‌کند. محتوای جاذب و پتانسیل گسترش ویروسی از الزامات معمول این گونه محصولات است. ایجاد علاقه به مشتریان بالقوه و وفاداری مشتریان فعلی ، هدف اصلی حمایت مالی برای اسپانسر شما محسوب  ‌
می‌شود. حمایت مالی درون برنامه ای را از چند طریق می توان دریافت کرد:

 • اگر از قبل ایده ای در مورد اپلیکیشن دارید و مطمئن هستید که به شدت مورد تقاضا قرار خواهد گرفت ، 
 • می‌توانید به شرکتی که با مخاطبان شما مطابقت دارد ، حمایت مالی کنید.
 • اگر در ابتدا برای دریافت اسپانسر آماده شده اید ، نیاز برندی مخاطبان را که به حمایت مالی آنها نیاز دارید ، در نظر بگیرید.   

برندهای مترو و ماریوت براساس مدل حمایت مالی کار می‌کنند.

به لوگو خود برچسب سفید بزنید

مفهوم White Label در واقع به معنای ساختن محصولی است که بعداً از لوگوی خریدار شما استفاده خواهد شد. برای کسب درآمد از ایده اپلیکیشن استراتژی White Label Code به طور فعال توسط توسعه دهندگان برنامه هایی که در مشاغل کوچک در مناطق تجاری کلاسیک خدمت می‌کنند ، استفاده می‌شود. بهترین راه برای کسب درآمد از یک برنامه از نوع White Label فروش همان الگوهای ارزان قیمت به بسیاری از شرکت های محلی فعال در همان زمینه است.

مزیت آن واضح است. همان کد White Label را می‌توان به صورت نامحدود فروخت و ابزاری مناسب برای شخصی سازی خود را در اختیار خریداران قرار داد. استراتژی White Label برای خدمات رزرو تاکسی ، فروشگاه های آنلاین ، کافه ها ، سالن های ورزشی ، شرکت های حمل و نقل و موسسات آموزشی مناسب است. موافقم که همه این مشاغل دلیلی برای اختراع مجدد چرخ با داشتن راه حل آماده شما ندارند.

راه خود را برای ایجاد درآمد انتخاب کنید: مدل ترکیبی

یک استراتژی کسب درآمد از ایده اپلیکیشن به صورت ترکیبی یک روش محبوب در بین شرکت های نرم افزاری است زیرا هیچ کس نمی‌خواهد همه تخم مرغ ها را در یک سبد عملیاتی بودجه قرار دهد. علاوه بر این ، استراتژی های ترکیبی پایداری تجاری محصول را در بازار برنامه های قابل تغییر افزایش می‌دهد. اکثر برنامه های رایگان از تبلیغات درج شده استفاده می‌کنند و یک مکانیسم خرید درون برنامه ای می‌تواند در داخل برنامه های پولی ارائه شود.

علاوه بر این ، سیستم عامل های میزبانی برنامه شرایط همکاری وفادارانه را برای آن دسته از مالکانی که از حالت اشتراک پولی در برنامه های خود استفاده می‌کنند ، ارائه می‌دهند. با این حال ، مدل های کسب درآمد انعطاف پذیر کمتر وجود دارد. به عنوان مثال ، استراتژی و برچسب White Label به طور کامل سایر اشکال کسب درآمد را حذف می‌کند. در سال ۲۰۱۹، محبوب ترین استراتژی ترکیبی از خریدهای درون برنامه ای و تبلیغات داخلی است.  

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *