مراحل و پیش نیازهای راه اندازی استارتاپ

راه اندازی استارت آپ

در سال ۲۰۱۹ ، بیشتر شرکت هایی که توسط Forbes به عنوان غول های فناوری در نظر گرفته شده اند ، در ابتدا به عنوان استارتاپ های کوچک راه اندازی شده اند. فیس بوک که از شبکه مدارس خصوصی با بودجه صفر شروع به کار کرد یا گوگل که یک پروژه تحقیقاتی توسط دو دانش آموز استنفورد بود ، فقط چند نمونه هستند.

اگر در آغاز سرمایه خارق العاده ای ندارید شرمنده نباشید. تو تنها نیستی! تقریباً ۷۰٪ از کارآفرینان در ایالات متحده استارتاپ خود را از خوابگاه های دانشگاه و زیرزمین ها حتی بدون اجاره دفاتر راه اندازی می‌کنند.

این مقاله به شما می‌آموزد که واقعاً برای شروع به چه چیزهایی نیاز دارید ، چطور می‌توانید توسعه استارتاپ خود را برنامه ریزی کنید و از اشتباهات مهمی خواهیم گفت که ۶۰٪ صاحبان استارتاپ ها ، مرتکب شده اند .

چرا هیچ کس قبلاً چنین کاری نکرده است؟

چگونه یک استارتاپ راه اندازی کنیم؟ اولین سوالی که باید از خود بپرسید قبل از هر فعالیت راه اندازی باید به این صورت باشد که “آیا کسی همان ایده را قبلاً اجرا کرده است ، و “اگر نه پس چرا؟” پاسخ درست مانع از دست دادن پول شما خواهد شد.

چرا اینقدر مهم است؟ میلیون ها انسان خلاق وجود دارد که در حال حاضر رویای راه اندازی یک استارتاپ را در سر دارند. برخی از آنها ممکن است همان ایده راه اندازی جدید فنی را که ذهن شما را درگیر کرده است ، آغاز کرده باشند. اگر موفق شده باشند ، آنها را در Google پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید اگر آنها شکست بخورند ، ایده درخواست نمی‌شود!  دلیل دوم گسترده ترین دلیل عدم موفقیت در راه اندازی استارتاپ است. سال گذشته ، این امر برای ۴۲٪ از شرکت های نوپا اتفاق افتاده است .

۳ مرحله در مورد چگونگی بررسی پتانسیل ایده راه اندازی خود را در زیر پیدا کنید.

نیازها را بررسی کنید. آیا واقعی است؟
دلیل موفقیت استارتاپ

برای انجام تحقیقات بازار نیازی به استخدام متخصصان بازاریابی ندارید. بیشتر پاسخ ها را حتی از افراد غیرحرفه ای می‌توانید پیدا کنند.

قبل از ایجاد یک شرکت راه اندازی ، با ذکر مشکلاتی که برطرف می‌کند ، آیا ایده شما ارزش پیگیری دارد. سپس سعی کنید تخمین بزنید که چه تعداد از افراد با این مشکلات روبرو هستند و آنها را با جزئیات توصیف کنید (سن ، جنس ، محل زندگی و سطح درآمد) اکنون گروه های مخاطب فرضی مشخص خود را دارید.

برای مرحله بعدی آماده شوید. تصور کنید که نماینده هر یک از گروه های هدف هستید و تخمین بزنید که مشکلات ذکر شده برای شما چقدر جدی است.
از مقیاس امتیاز استفاده کنید که آیا “مشکلی است که کیفیت زندگی من را کاهش می‌دهد ، من برای حل آن هزینه ای را پرداخت خواهم کرد” و در ادامه مربوط به “مشکلی است که خودم حتی بدون توجه به آن به راحتی حلش می‌کنم”.

اگر ایده شما نمره بالایی گرفت ، به پاراگراف بعدی بروید.

فناوری ها را بررسی کنید

چگونه ایده های تجاری بدست آوریم؟ ویلیام آرتور ، زمانی گفت اگر شما می‌توانستید چیزی را تصور کنید ،
می‌توانید آن را زنده نمایید. با این حال ، در محیط راه اندازی فناوری انبوه ، باید بر پیشرفت تکنولوژی نیز حساب کنید.

اگر متوجه شده اید که ایده شما منحصر به فرد است و به افراد کمک می‌کند ، ممکن است پیش از این هیچ کس استارتاپی مانند آن را راه اندازی نکرده باشد زیرا برای آنها بسیار گران تمام می‌شود.

 اگرهنوز تجزیه و تحلیل فناوری های لازم برای اجرای ایده شما وجود ندارند ، ابتدا باید هزینه های توسعه را تخمین بزنید.

بیایید Uber را مثال بزنیم. در سال ۲۰۰۹ ، Uber در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک سرویس تاکسی اتومبیل برتر ارائه می‌شود که توسط یک برنامه منظم خوب کار می‌کند. ما می‌توانیم فرض کنیم که اگر از سال ۲۰۰۹ فناوری ردیابی موقعیت مکانی ، اینترنت همراه ، تلفن های هوشمند و بانکداری آنلاین بهبود نیافته باشد ، اوبر هرگز به یک ارائه دهنده جهانی تاکسی درخواستی تبدیل نمی‌شود.

خوب ، شرکت هایی مانند گوگل می‌توانند هزینه های چشمگیری را در تحقیقات فناوری صرف کنند و از پیشرفت فناوری جهانی بهره مند شوند. موتور جستجوی گوگل AI و Google Glass نمونه های خوبی برای چنین سرمایه گذاری هایی هستند. اما وقتی صحبت از استارتاپ ها می‌شود ، همیشه بهتر است از فناوری های موجود و شاید جدیدترین ها استفاده کنید.

بررسی کنید که آیا ایده منحصر به فرد شما از پاراگراف قبلی می‌تواند مبتنی بر فناوری های موجود باشد. اگر “بله” است ، بیشتر پیش بروید.

بازار را بررسی کنید

چگونه ایده ای ایجاد کنیم که شکست نخورد؟ عدم انجام تحقیق در بازار رایج ترین اشتباهی است که استارتاپ ها مرتکب شده اند. حدود ۴۲٪ از شرکتهای فناوری جدید شکست خوردند زیرا فقط چند نفرمحدود واقعاً به راه حل ها نیاز داشتند و آماده پرداخت هزینه های آن بودند.

در دنیای تجارت ، همه چیز قابل اندازه گیری با پول است. قبل از شروع توسعه استارتاپ خود ، دریابید که پیشنهاد آینده شما چه تعداد از افراد را می‌تواند جذب کند و چقدر می‌توانید از این طریق درآمد کسب کنید. بررسی بازار از پیش نیازهای راه اندازی استارتاپ است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

برای تخمین حجم بازار ، موارد موفقیت آمیز را در زمینه های مشابه تجاری بررسی کنید ، روند تقاضا را مطالعه کرده و از نرخ رشد بازار مطلع شوید. توجه داشته باشید که همیشه برخی از رقبا وجود دارند که شما باید آنها را شکست دهید. با بررسی آمار استفاده جهانی سعی کنید بفهمید که طاقچه شما بسیار رقابتی است.

به عنوان مثال ، ایجاد یک ابزار مشابه فیس بوک ایده بدی است ، اما یک تقاضای مداوم برای شبکه های اجتماعی جذاب مانند فیس بوک برای مخاطبان خاص مانند دوستداران حیوانات خانگی ، دینداران و طرفداران مدلی از دوخت وجود دارد.

چگونه استارتاپ ایجاد کنیم؟  مرحله ایجاد طرح کسب و کار

طرح کسب و کار (business plan) استارتاپی چیست؟ طرح کسب و کار یکی از مهم ترین پیش نیازهای راه اندازی استارتاپ می‌باشد. این سند منعکس کننده فلسفه پروژه ، نتایج تحقیقات بازار ، اهداف قبلی و نقاط عطف پروژه ، جدول زمانی کلی توسعه و بودجه دقیق است. همچنین مدل درآمدزایی یک برنامه ، ساختار تیم پروژه و برنامه تبلیغاتی یک برنامه را توصیف می‌کند.

بیزینس پلن تنها راه برای راه اندازی استارتاپ است زیرا از آن برای ارائه ایده شما به سرمایه گذاران بالقوه و جذب آنها استفاده می‌شود.

در مقاله دیگری ، می‌توانید دستورالعمل های گام به گام درباره نوشتن طرح کسب و کار مبتنی بر فناوری را پیدا کنید . در اینجا ، می‌خواهیم به طور خلاصه بلوک های اصلی طرح کسب و کار شروع را نام ببریم و شرح دهیم

 • خلاصه اجرایی: چگونه می‌توان در زمینه نوآوری های فناوری تجارت کرد؟ با مأموریت خود شروع کنید و سپس اهداف اصلی کسب و کار خود را لیست کنید. از این بخش برای توصیف ایده خود و روشی که تأثیرات اجتماعی استارتاپ خود را می‌بینید استفاده کنید. خلاصه گروه هدف و برخی مشاهدات کلیدی بازار گرفته شده از بازار و تحقیقات مشتری را وارد کنید زیرا این بخش هم مقدمه ای است. اطلاعات مختصری در مورد منابع موجود ، استراتژی بازار و سود آن اضافه کنید.
 • شرح شرکت و ساختار قانونی: در مورد گروه خبره ، ساختار آن و سبکی که قرار است روی پروژه کار کند اطلاعاتی را ارائه دهید. جزئیات مربوط به منابع موجود خود را وارد کنید و منابع اضافی را که ممکن است برای راه اندازی کسب و کار لازم داشته باشید ، فهرست کنید. نقاط قوت تیم خود را ذکر کنید و برای تأیید این جمله که شرکت شما بهترین برای اجرای موفقیت آمیز ایده است ، استدلال کنید.
 • بخش تحقیقات بازار: برای متقاعد کردن یک سرمایه گذار که ایده شما ارزش توجه دارد ، به تیم شما در رعایت پیش نیازهای راه اندازی استارتاپ الهام می‌دهد ، از حقایق در مورد وضعیت فعلی بازار استفاده کنید. درک صریح صنعت خود را در توصیف آن به طور خلاصه نشان دهید. نام رقبا را بنویسید و آنها را تجزیه و تحلیل کنید ، روند بازار را مطالعه کنید و شانس خود را برای به دست آوردن جایگاه خود بسنجید. توضیحات گروه هدف را اضافه کنید.
 • توضیحات محصول: درباره چگونگی کارکرد محصول و دلیل ارزش آن برای مخاطبان هدف توضیح دهید. اگر محصول یا خدمات شما نیاز به ثبت اختراع دارد ، این واقعیت را در این بخش منعکس کنید. چرخه عمر محصول خود و روشی را که می‌خواهید آن را به مشتریان آینده خود ارائه دهید ، توصیف کنید.
 • طرح تبلیغاتی و بازاریابی: به طور کلی از استراتژی بازاریابی خود بگویید. روشی را که می‌خواهید کاربران را به خود جلب کرده و حفظ کنید ، آنها را وادار به خرید ویژگی های محصول اضافی کنید و یا محصولات مضاعف را به فروش برسانید. برنامه ها و پیش بینی های روابط عمومی را در آنجا بگنجانید. چند استراتژی فروش را که فکر می‌کنید ، فهرست کنید.
 • بخش بودجه: برنامه ریزی شغلی برای استارتاپ ها باید دقیق باشد. الزامات بودجه را مشخص کرده و مشخص کنید که در ۶ ماه ، یک سال و چند سال آینده به چه میزان پول نیاز دارید. توضیح دهید که چرا به آن سرمایه دقیق نیاز دارید و نشان دهید که چگونه می‌خواهید آن را صرف کنید تا اولین درآمد را بدست آورید. برنامه های مالی استراتژیک خود را (به مدت ۵ سال یا بیشتر) ارائه دهید. در پایان ، با پیش بینی های مالی ، ترازنامه ، پیش بینی فروش و تجزیه و تحلیل سریع برای درخواست متقاعد کردن سرمایه گذار ، از این درخواست پشتیبانی کنید.

یک شریک پیدا کنید

بیشتر استارتاپ های موفق نه توسط یک نفر ، بلکه توسط یک تیم توسعه داده شده اند. و تقریباً هر استارتاپ شناخته شده ای حداقل دو بنیانگذار دارد.

شما نمی‌توانید در هر زمینه عملیاتی کسب و کار خود متخصص باشید. استارتاپ هایی که توسط دو یا چند متخصص مختلف تاسیس شده اند در مقایسه با دیگران ثبات بیشتری دارند.

علاوه بر این ، روشهای مختلفی برای تشکیل گروه وجود دارد. به عنوان مثال ، شما ممکن است با یک سرمایه گذار، یک متخصص بازاریابی باتجربه ، یک مدیر اجرایی یا یک متخصص متحد شوید.

چگونه یک استارتاپ ایجاد کنیم؟ در زیر ، برخی از نکات در مورد چگونگی انتخاب فرد مناسب یا بررسی اینکه آیا کاندیدای خاص انتخاب مناسبی برای شماست ، پیدا خواهید کرد.

شخصیت

مهارت های تعاملی در هنگام مدیریت پروژه مهمترین عامل است. موسسان معمولاً افرادی هستند که سبک ارتباط شرکتی از آنها شروع می‌شود. اطمینان حاصل کنید که شریک شما فردی است که کار با او راحت است. بهترین راه برای انجام این کار مقایسه ارزش ها و اهداف زندگی شماست.

مهارت ها

چگونه ایده های کسب و کار را ایجاد کنیم؟ یک شریک مناسب می‌تواند سود زیادی داشته باشد. آنها ممکن است دانش ، تجربه و تخصص لازم را در بازار هدف شما فراهم کنند. این شخص همچنین می‌تواند در پس انداز، مدیریت و بازاریابی صرفه جویی کند. به این فکر کنید که برای راه اندازی یک شرکت نوپا و یافتن شخصی که این مهارت ها را دارد ، به چه مهارت یا دانش تجاری نیاز دارید.

نگرش کار

اگر شریک کاری شما فاقد کنترل خود باشد یا انگیزه ای برای شرکت فعال در روند کار نداشته باشد ، دانش و مهارت های ارتباطی چندان معنایی ندارد. از آنها چندین سوال در مورد تجربه کار قبلی و دستاوردهای خود بپرسید و با دقت به دلایل آنها برای ترک شغل قبلی باشید.

یک شریک تجاری شرکتی است که قرار است شانه به شانه آن کار کنید. همان شخص حق تغییر پروژه را همانند شما خواهد داشت.

یک توصیه خوب این است که یک قرارداد مشارکت ایجاد کنید که در آن بتوانید حقوق مالی بنیانگذاران را بگنجانید و راه حل بحران های احتمالی مانند تقسیم شرکت به ابتکار مالک یا تعطیل شدن آن را توصیف کنید.

برای راه اندازی استارتاپ سرمایه تامین کنید

برای توسعه و راه اندازی یک استارتاپ به پول نقد نیاز دارید. سرمایه اولیه راهی برای به دست آوردن منابع اضافی مانند تخصص حرفه ای یا سخت افزار و نرم افزار ، دستیابی به کاربران بالقوه با خرید تبلیغات و اجاره دفتر برای تسریع و کنترل فرآیندهای راه اندازی است.

طبق آخرین آمار ، ۲۹ درصد از استارتاپ های فناوری به دلیل اتمام نقدینگی ، شکست می‌خورند. بودجه استارتاپ خود را با دقت برنامه ریزی کنید تا به یکی از آنها تبدیل نشوید.

یک توصیه عالی ایجاد یک برنامه و پیش بینی دقیق مالی است که دوره های مختلف از جمله ۵ و حتی ۱۰ سال آینده را پوشش دهد. ابتدا ثابت خواهد کرد که شما یک نگرش جدی نسبت به پروژه خود برای سرمایه گذاران دارید. سپس این مورد به شما کمک می‌کند تا به زودی پس از راه اندازی استارتاپ ، از نتایج “غیرمنتظره” جلوگیری کنید.

مشاور و راهنمای باتجربه پیدا کنید

صرف نظر از زمینه ، روند راه اندازی در حال انجام است ، داشتن مشاور و راهنمای باتجربه (Mentor) راه خوبی برای بهبود صلاحیت ها و تلاش برای تعالی کسب و کار است. به طور کلی ، مشاور و راهنمای تجاری نزدیک به مربیگری ورزشی است. مهارتهایی که هر متخصص را به مربی تبدیل می‌کند توجه به جزئیات و توانایی توضیح چیزهای پیچیده با مثالهای ساده است.

یک منتور کسب و کار نیز باید ارتباطات و ذهن باز داشته باشد اما این مهمتر است که او به همان زبان شما صحبت کند.

از نظر راهنمایی برای شروع ، وظایف مشاور و راهنمای باتجربه (Mentor) به شرح زیر است:

 • نظارت بر برنامه ریزی راه اندازی و مدیریت مداوم
 • ارائه مشاوره برای بودجه اولیه راه اندازی استارتاپ  ، استخدام اعضا ، ارتباطات و سازماندهی کار عمومی
 • کمک به ارتباطات تجاری
 • پر کردن دانش خود در زمینه راه اندازی فناوری و خلأهای مهارتی

درک این نکته مهم است که یک مشاور و راهنمای تجاری با تجربه نه شریک و نه معلم است. برخی از رهبران کسب و کار در زمینه راه اندازی فناوری معتقدند که Mentor نباید متخصصان برتر منطقه ای که در آن کار می‌کنید باشند (با این وجود یک مزیت است) ، بلکه باید تمایل مشخصی برای مشاهده و مدیریت کیفیت داشته باشد

توصیه های Mentor را به عنوان دستور مستقیم در نظر نگیرید. یک مأموریت مشاور و راهنما باتجربه این است که یک دیدگاه جایگزین برای کار در اختیار شما قرار دهد و خلأهای موجود در مهارتهای شما را پر کند.

چه کسی می‌تواند منتور استارتاپ شما باشد؟ در واقع ، هرکسی بعضی اوقات ، حتی بدون اینکه در مورد آن بدانید مربیانی دارند. دوستان ، اقوام و همسایگان معمولاً در زندگی ما نقش مشاور و راهنما را بازی می‌کنند. آنها فعالیت های ما را مشاهده می‌کنند ، به داستان های روزانه ما گوش می‌دهند و یک توصیه می‌کنند. سوال این است که چه کسی بهترین مشاور و راهنمای باتجربه راه اندازی فناوری است. در اینجا نکاتی درباره نحوه شناسایی این فرد پیدا خواهید کرد:

 • شما نباید کپی کننده از یک مشاور و راهنما باشید! به دنبال شخصی با زمینه ، مجموعه مهارت ها و دانش دیگری بگردید.
 • به کیفیت شبکه سازی Mentor توجه کنید. اگر فرد با متخصصان ، افراد قدرتمند یا رهبران منطقه شما ارتباط برقرار می‌کند ، در آینده مزایای اضافی برای شما خواهد داشت.
 • شما باید همدیگر را بدون مشاوره غیرسازنده درک کنید! در عین حال ، از تنوع پشتیبانی کنید زیرا منبع مشاهدات مفیدی برای شماست.
 • یک چارچوب ارتباط ایجاد کنید. تصمیم بگیرید که آیا مشاور و راهنما شما حقوق می‌گیرد یا درصدی از سود را دریافت میکند که بتواند جلسات مشاوره را به طور منظم انجام دهد.

روش یافتن Mentor هیچ قانونی ندارد. تصمیم بگیرید که به چه تسهیل گری نیاز دارید و به دنبال او بگردید. البته اگر در کنفرانس ها و سمینارهای حرفه ای شرکت کنید ، شانس ملاقات با یک متخصص در صنعت خود بیشتر است. در عین حال ، گاهی اوقات کافی است فقط با شخصی که در اینترنت دنبال می‌کنید ایمیل یا پیام بنویسید و او را برای نظارت بر فعالیت های خود دعوت کنید.

 یک نام کامل پیدا کنید

استارتاپ شما می‌تواند تا لحظه ای که نیاز دارید آن را به بازار بیاورید و آن را به مخاطبان خود ارائه دهید ، عنوان فعالی داشته باشد. نامگذاری بخشی از بازاریابی است. علاوه بر این ، این همان نقطه ای است که بازاریابی آغاز می‌شود.

در ادامه می‌خواهیم در چند اصل نامگذاری استارتاپ ها متوقف شویم. آنها باید در لیست مراحل لازم برای راه اندازی استارتاپ گنجانده شوند.

 کوتاه ، به یاد ماندنی و هجی آسان

مواردی را که مشتریان بالقوه شما دوست دارند و از آنها بیزارند را لیست کنید ، دریابید چه چیزی باعث لذت و آرامش عاطفی آنها می‌شود. برای حل چه مشکلی به آنها کمک می‌کنید و چگونه آن را در زندگی روزمره توصیف می‌کنند؟ در مراحل بعدی ، سعی کنید ایده های نام خود را با انجمن های مثبت مناسب غنی کنید. به رقبا نگاه کنید و بیاموزید که چگونه آنها نام را کشف کرده اند.

بیش از نیمی از شرکت های انگلیسی دارای نام شرکت بین ۷ تا ۲۲ کاراکتر هستند. اما وقتی نوبت به نام گذاری راه اندازی فناوری می‌رسد ، باید محدودیت های سئو ، بازار Google Play و App Store را در نظر بگیرید. در آنجا ، طول نام باید حداکثر ۳۰ حرف باشد.

یک بیان واضح ارائه کنید و پیشرفت خود را محدود نکنید

بسیاری از شرکت های نوپا فقط از ۶-۱۲ حرف برای توصیف خود استفاده می‌کنند. گفتن اسامی کوتاه با ۱-۳ بخش آسان است ، به این معنی که مردم اطلاعات پروژه شما را بیشتر به اشتراک می‌گذارند.

در بیشتر موارد ، نام اولین چیزی است که کاربران بالقوه درباره شما می‌شنوند. به همین دلیل مهم است که به آنها کمک کنید درک کنند ایده ، مأموریت و سبک محصول شما چیست. اگر نام شما نیز گیرا است ، مطمئن باشید آنها اولویت را به شما می‌دهند نه رقبا.

نام دامنه و نمایه های اجتماعی را بررسی کنید

به یاد داشته باشید که یک نام یک فرصت است و نه محدودیت. نام هایی را انتخاب نکنید که خیلی مستقیم باشند زیرا انعطاف پذیری تجاری شما را محدود می‌کنند.

چگونه می‌توان شغلی ایجاد کرد که بتواند با هزینه کمتری آن را تبلیغ کنید؟ همانطور که گفتیم ، نام بخشی از بازاریابی شماست. این باید به شما در فروش محصول کمک کند. برای تبلیغ موفقیت آمیز یک محصول ، به سیستم های تبلیغاتی اضافی نیاز دارید. به عنوان مثال ، یک وب سایت در اینترنت یا یک صفحه اینستاگرام که در آن صفحه عمومی با همان نام محصول خود خواهید داشت.

اگر نام دامنه شما گرفته شود ، جابجایی بازدیدکنندگان و تبدیل بازدیدکنندگان به دانلود کننده برای شما مشکل خواهد بود. و اگر برنامه ای با همین نام از قبل وجود داشته باشد ، شما به سادگی نمی‌توانید محصول خود را به فروشگاه App Store یا Play Market اضافه کنید. از NameMesh برای مقابله با جستجوی نام منحصر به فرد استفاده کنید.

MVP ایجاد کنید

توسعه دهندگان از یک MVP برای بررسی نیازهای مشتری ، ترجیحات و سبک استفاده از محصول استفاده ‌
می‌کنند. MVP چیست؟ Minimum Viable Product یک محصول ابتدایی آماده است که شامل عملکردهای اصلی و اولیه برنامه یا نرم افزاری است که روی آن کار کرده اید.

توسعه MVP در مقایسه با محصول نهایی به هزینه کمتری نیاز دارد ، بنابراین این روش به موسسین و مدیران اجازه می‌دهد تا از اتلاف منابع جلوگیری کرده و انعطاف پذیر بمانند.

اهداف مختلفی برای ایجاد MVP وجود دارد:

 • تا بفهمید آیا مشتریها واقعاً به این محصول احتیاج دارند.
 • مطالعه اینکه چه ویژگیهای اصلی نرم افزار شما بیش از سایرین مورد تقاضا است.
 • اندازه گیری شانس شکست رقبا.
 • سنجش میزان آمادگی کاربران برای پرداخت هزینه محصول.
 • برای مطالعه رفتارهای کاربران و بررسی مفهوم UX.

توسعه MVP که فقط بخشی از رویکرد Lean Startup توسط Eric Ries است ، هیچ تفاوتی با سایر نرم افزارها ندارد. ایده روش ساخت ، اندازه گیری و یادگیری و سپس تکرار اقدامات و ایجاد حلقه بهبود است.

مهم است که با در نظر گرفتن ویژگی های اساسی یک MVP شروع کرده و با برنامه ریزی دقیق کار خود پیش بروید.

نقطه قوت اصلی MVP زمان و هزینه کمتری برای راه اندازی آن است. در این رویکرد ، ابتدا می‌توانید فرضیه های مربوط به امکان ایجاد یک محصول را به طور کلی و بعداً ، فرضیه های مربوط به توابع یا طرح جدید را آزمایش کنید.

عجله نکنید و MVP را به عنوان محصول پیش نویس در نظر بگیرید ، زیرا به هیچ وجه پیش نویس نیست. توسعه MVP یک چرخه کامل توسعه را شامل می‌شود ، از جمله بازاریابی ، توسعه فناوری ، طراحی و پشتیبانی مشتری. برای ایجاد یک MVP عالی ، از راهنمای دقیق MVP ما استفاده کنید .

ساخت، اندازه گیری، یادگیری

اریک ریس در کتاب The Lean Startup نوشته است: “با استفاده از رویکرد Lean Startup ، شرکت ها می‌توانند نظم ایجاد کنند ،  با ارائه ابزارهایی برای آزمایش بصری به طور مداوم نه هرج و مرج” 
نویسنده اولین کسی بود که مفهومی از چرخه بهبود محصول ابدی را از نظر توسعه راه اندازی فناوری توصیف کرد.

ایده Lean Startup و مراحل راه اندازی آن مبتنی بر یک رویکرد علمی برای راه اندازی استارتاپ است. در سطح پایین ، با اجزایی مانند Ideas ، Code و Data پس از راه اندازی محصول از کاربران و تیم پشتیبانی کار می‌کند.

در سطح بالاتر ، از ۳ بخش چرخه ای تشکیل شده است: ساخت ، اندازه گیری و یادگیری. MVP موضوعی است که تمام فعالیت های Lean Startup در آن متمرکز شده اند و حلقه Build-Measure-Learn به حداقل رساندن کل زمان صرف شده توسط تیم کمک می‌کند.

اگر تازه پا به زمین استارتاپ گذاشته اید ، ابتدا با روش Lean Startup آشنا شوید و بعد از آن وارد کار شوید. در صنعت دیجیتال ، کسی که ایده خود را زودتر از دیگران مجسم کند ، برنده می‌شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *