انگیزه نامه شغلی چگونه نوشته می‌شود؟

انگیزه نامه شغلی
اگر مدرک دانشگاهی خود را دارید یا در شرف اتمام هستید به شما تبریک می‌گویم، شما یک نقطه عطف بزرگ را به پایان رساندید. با این حال، در حالی که به یک دستاورد دست یافته اید، با یک چالش جدید روبرو هستید که چگونه اولین شغل خود را پیدا کنید. رقابت برای مشاغل سطح مقدماتی شدید است و برای دریافت دعوت نامه برای مصاحبه لازم است که انگیزه نامه شغلی خوب بنویسید. یکی از جنبه های نادیده گرفته شده یک برنامه، انگیزه نامه شغلی است. از آنجایی که این اولین چیزی است که یک استخدام‌کننده می‌بیند، باید مطمئن شوید که تأثیر اول خوبی را به جا می‌گذارید. در ادامه نحوه نوشتن انگیزه نامه شغلی آمده است:

 

  • مرتبط ترین رزومه خود را در ابتدا قرار دهید. شما باید در چند جمله اول تاثیر بگذارید. ابتدا در مورد شغل فعلی یا مرتبط ترین شغل خود صحبت کنید.
  • به جای صرفاً مسئولیت‌های خود، روی دستاوردهای نقش‌های فعلی و قبلی خود تمرکز کنید. هر جا ممکن است اینها را به صورت کمی بنویسید.
  • دستاوردهای خود را با مثال های مختصر اما مشخص نشان دهید و توضیح دهید که چرا اینها به این مسئولیت مرتبط هستند. برای جزئیات بیشتر می‌توانید کارفرما را به رزومه ارجاع دهید.
  • به جای معیارهای شغلی اصلی، روی زمینه هایی تمرکز کنید که شما را از رقبا متمایز می‌کند.
  • هنگام توضیح انگیزه نامه شغلی خود، نشان دهید که چقدر در مورد نقش و زمینه شغلی تحقیق کرده اید.
  • اگر به دنبال تغییر شغل هستید، دلیل خود را توضیح دهید.
  • مختصر بنویسید. از یک دوست بخواهید که با شما آن را مرور کند و جملات و کلمات اضافی را ویرایش کند.
  • با یک یادداشت از اشتیاق و انتظار خود، انگیزه نامه شغلی خود را به پایان برسانید.

 

مثال۱ : انگیزه نامه شغلی به عنوان تحلیلگر بازار مالی

 

خانم / آقای عزیز،

در ماه فروردین ۱۴۰۰ من از [نام دانشگاه] با مدرک لیسانس علوم اقتصاد و رشته تحصیلی  مالی فارغ التحصیل خواهم شد. بنده آگهی استخدام شما را برای نقش تحلیلگر کسب و کار با علاقه فراوان خواندم و تمایل دارم که به تیم شما اضافه شوم.

درصورت امکان تقاضا دارم که همزمان با تحصیلات آکادمیک خود به عنوان [فعالیت دانشجویی] و همچنین کارآموزی تابستانی با حقوق در [نام شرکت] و همچنین [ نام دوره کارآموزی] حضور داشته باشم. این تجربیات به من این امکان را داده است که دیدگاهی واقع بینانه از خواسته ها و چالش های موقعیت تحلیلگر بازارمالی داشته باشم.

به عنوان {نام کارآموز] در [نام شرکت کارآموزی]، روی تعدادی گزارش مالی، از جمله گزارش جریان نقدی، حساب سود و زیان، و تجزیه و تحلیل ترازنامه کار کردم. مطالعات من برای ارائه در شرکت شما قابل استفاده است.

با ترکیبی از این تجربیات و تحصیلات آکادمیک، مشتاقانه منتظر بحث در مورد فرصت پیوستن به سازمان شما هستم. لطفا رزومه من را در پیوست مطالعه کنید.

از وقت و توجه شما ممنونیم.

ارادتمند شما، [نام کارآموز]

 

خواندن مقاله مرتبط
ساختار تیم استارتاپی و ۸ نفر لازم برای استخدام استارتاپ

 

 

مثال۲ : انگیزه نامه شغلی به عنوان مشاور فناوری اطلاعات

 

خانم / آقای عزیز،

من می‌خواهم برای موقعیت مشاور فناوری اطلاعات که اخیراً در تابلوی شغلی [منبع] آگهی شده است، درخواست بدهم. من انتظار دارم از دوره کارشناسی ارشد خود در [موضوع] در [گروه] در [نام دانشگاه] فارغ التحصیل شوم.

همانطور که از رزومه ضمیمه شده مشاهده می‌کنید، من در طول دوره کارشناسی خود در [نام دانشگاه] تحصیل کردم و تجربیات ارزشمندی به عنوان تحلیلگر کسب و کار فناوری اطلاعات با [نام شرکت] کسب کردم.

در [نام شرکت]، یکی از دستاوردهای کلیدی من طراحی و پیاده سازی یک سیستم اطلاعاتی خاص شرکت بود که منجر به کاهش ۲۵ درصدی زمان مدیریت برای کسب و کار شده است.

همچنین، به عنوان بخشی از دوره کارآموزی در [نام شرکت]، یک گزارش ۶۰ صفحه ای در مورد اینکه چگونه یک استراتژی سیستم اطلاعاتی خوب می‌تواند توسط مدیران ارشد توسعه و اجرا شود را تکمیل کردم. کار به عنوان یک داوطلب با [نام شرکت]، آگاهی فرهنگی و مهارت‌های مدیریت روابط من را بیشتر توسعه داد، ویژگی‌هایی که به کار یک مشاور فناوری اطلاعات نیز مرتبط است.

علاوه بر این ویژگی ها و تحصیلات تکمیلی همچنین مهارت های من را در تحقیق در مورد یک موضوع ارائه ، نوشتن گزارش و تجزیه و تحلیل داده ها توسعه داده است.

یکی از دلایل اصلی انتخاب مشاور فناوری اطلاعات به عنوان شغل این است که من برای مدت طولانی به تجارت علاقه مند بوده ام اما همچنین مجذوب این هستم که چگونه فناوری و سیستم های اطلاعاتی می‌توانند اثربخشی سازمان را بهبود بخشند. تنوع کار بر روی پروژه های مختلف در بخش های مختلف کار نیز برای من جذاب است.

دلایل درخواست من برای استخدام در [نام شرکت] به شرح زیر است: اول، طیف مشتریانی که [نام شرکت] با آنها کار می کند، به طور قابل توجهی گسترده تر از بسیاری از دیگر شرکت های بزرگ مشاوره فناوری اطلاعات است که من در مورد آنها تحقیق کرده ام. من اخیراً مقاله‌ای در [منبع] در مورد کارهای نوآورانه‌ای که در بخش عمومی و خصوصی در رابطه با ادغام سیستم‌های فناوری اطلاعات و امنیت اطلاعات انجام داده‌اید، خواندم، حوزه‌ای که بسیار به آن علاقه‌مندم. ثانیاً، با حضور در ارائه اخیر شما در [ نام دانشگاه یا نام نمایشگاه فارغ التحصیلان] و پس از صحبت با [نام استخدام کننده]، تحت تأثیر اشتیاق او قرار گرفتم که او در مورد کار خود و فرصت های فراوان [نام شرکت] برای فارغ التحصیلان جاه طلبانه صحبت می‌کرد.

من از این فرصت بسیار هیجان زده هستم و مشتاقانه منتظر هستم تا در مورد درخواست خود با جزئیات بیشتری با شما صحبت کنم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

ارادتمند شما، [نام کارآموز]

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.