چگونه هم بنیانگذار استارتاپ را پیدا کنیم

هم بنیانگذار

 بنیانگذارانی وجود دارند که ایده های عالی برای کسب و کار دارند ، اما دانشی در مورد نحوه ساخت یک محصول ندارند یا حالت برعکسی وجود دارد که کارآفرین مهارت های فناوری عمیقی دارد اما فاقد چابکی است. در هر دو مورد ، آنها به دنبال هم بنیانگذار هستند تا به آنها در ایجاد استارتاپ موفق کمک کنند. مشکل این است که آنها اغلب نمی‌دانند از کجا شروع به جستجو کنند.

به گزارش بیزینس اینسایدر ، بسیاری از استارتاپ های “یونیکورن”  (با ارزش ۱ میلیارد دلار به بالا) دارای معمولاً دو موسس بودند. به همین دلیل است که اکثر استارتاپ های موفق حداقل یک موسس با سابقه فناوری داشته اند. حتی اگر ایده درخشانی داشته باشید اما تجربه فنی نداشته باشید ، راه اندازی استارتاپ به تنهایی و بدون هم بنیانگذار بسیار دشوار است. در ادامه به مواردی می‌پردازیم که به انتخاب هم بنیانگذار مناسب کمک می‌کند.

باید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید

برای شریک ایده آل خود شرح کسب و کار را بنویسید. مطمئن شوید که کاملاً واضح است که برای موفقیت در کار شما بیشتر به چه مجموعه مهارتی احتیاج دارید و مطمئن باشید که ترکیبی از مهارتهای مکمل را به دست آورده اید. به عنوان مثال ، شما به سه تکنسین در تیم استارتاپ خود نیازی ندارید ، در عوض ممکن است بخواهید شخصی را با مهارت های بازاریابی یا فروش یا برنامه نویسی را به تیم خود اضافه کنید.

اساسی ترین توصیه این است که به راحتی به بسیاری از افراد بگویید که به دنبال یک هم بنیانگذار هستید ، یک شبکه ارتباطی گسترده ایجاد کنید و در نهایت سعی کنید با کسی که به او اعتماد دارید و مهارت های سازگار را دارد ، همکاری کنید. اگر کسی را در شبکه ارتباطی شخصی خود نمی‌شناسید می‌توانید از مواردی که در ادامه معرفی شده برای جستجو افراد متخصص کمک بگیرید.

 

افرادی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید:

  • دوستان دبیرستان و دانشگاه
  • خواهر و برادر ، شریک زندگی یا همسرتان
  • همکاران سابق
  • از بنیانگذاران سابق در فعالیت دیگری که با آن آشنایی دارید.
  • رقبا و فروشندگان سابق
  • افرادی که از طریق معرفی متقابل و رویدادها با آنها آشنا شده اید.
  • برای آشنایی با متخصصان در رویدادهای استارتاپی شرکت کنید.
  • سعی کنید در یک فضای کار مشترک کار کنید و از این طریق با افراد ملاقات کنید.
  • سعی کنید یک کارآموز یا فریلنسر استخدام کنید تا ببینید آیا آنها مناسب هستند.
  •  در رویدادهای صنعت و نمایشگاه ها با افراد ارتباط ایجاد کنید.

 

برای یافتن هم بنیانگذار به خارج از شبکه ارتباطی خود بروید

استخدام برای یک استارتاپ از بسیاری جهات مانند دوست یابی است ، به این معنی که شما احتمالاً باید در مکان هایی که ممکن است شریک شما در آنجا باشد پاتوق بزنید. با حضور و شبکه در جلسات فناوری محلی و رویدادهای صنعت شروع به کار کنید ، بخشی از جامعه و قابل مشاهده باشید. با مردم در مورد اینکه استارتاپ شما چه کاری انجام خواهد داد و اینکه چرا آنقدر به آن علاقه دارید ، صحبت کنید. بهترین شرط شما این است که فردی را که به مأموریت شما اهمیت می‌دهد را برای انتخاب یک شغل روزانه با درآمد مناسب جذب کنید.

فراموش نکنید که در مورد هر نقش اولیه صریح باشید 

مهم نیست که میزان تحصیلات یا سابقه همکاری بنیانگذاران چقدر است. وقتی بحران پیش می‌آید ، فقط یک نفر در بالاترین سطح فرصت دارد تا تصمیمات نهایی را در مورد مسائل اتخا‌ذ کند.
 بنابراین ، از همان ابتدا ، بلافاصله تصمیم بگیرید: چه کسی مدیر ارشد اجرایی یا بنیانگذار اصلی است.

برای یافتن موفقیت در یک کسب و کار ، یافتن یکی از بنیانگذاران مناسب ، یکی از مهمترین کارهایی است که یک کارآفرین باید انجام دهد. به ویژه هنگامی که اولین بار است که به تجارت می‌پردازید. در ساخت یک استارتاپ چالش های ورودی زیادی وجود دارد که سخت است یک بنیانگذار استارتاپ همه چیز را خودش امتحان کند. بعد از اینکه هم بنیانگذار (co-founder)  عالی را پیدا کردید ، تیم های توانمند دور هم جمع می‌شوند و موفقیت های دیگری را به همراه می‌آورند.

پس از ارائه ایده ، مهم است که داشتن یک شریک را در نظر بگیرید. بیشتر استارتاپ ها حداقل دو شریک دارند. یکی در ساخت محصول تبحر دارد و دیگری در فروش خوب است.

اگر در ساختن و هم در فروش مهارت دارید ، به تنهایی پیش رفتن فکر بدی نیست. با این حال ، گاهی اوقات اداره کسب و کار به تنهایی می‌تواند دشوار باشد. به همین دلایل ، ممکن است بخواهید به دنبال هم بنیانگذار بگردید که یک مهارت تکمیلی را به همراه داشته باشد. چندین ویژگی برای هم بنیانگذار استارتاپ وجود دارد که باید به دنبال یک فرد توانمند باشید.

 

هم بنیانگذار کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هم بنیانگذار کیست؟

۱) دیدگاه مشترک

یک هم بنیانگذار بزرگ باید کسی باشد که با او دیدگاه مشترک داشته باشید. هنگام افتتاح کسب و کارها ، باید اهداف و آرزوهایی داشته باشید. اگر به دنبال یک شریک کاری هستید ، آنها باید اهداف و آرزوهای یکسانی را با شما داشته باشند تا دیدگاهتان را با هم هماهنگ کنید.

۲) ارزشهای اصلی مشترک

ارزشهای اصلی معمولاً از طریق تجربیات زندگی به وجود می‌آیند. اگر در موارد اصلی دیدگاه های متناقضی دارید ، همسو کردن اهداف ، سیستم ها و فرهنگ کار برای شما بسیار دشوار است.

۳) شور و اشتیاق

اشتیاق تنها چیزی است که باعث می‌شود ، کار شما و هم بنیانگذار در شرایط سخت کاری ادامه یابد. وقتی شرکت را تأسیس می‌کنید و یک بنیانگذار به دست می‌آورید که فقط می‌خواهد شرکت را بسازد ، این راهی برای رسیدن به ثروت است.

هم بنیانگذار ایده آل باید به اندازه شما (یا حتی پرشورتر از شما) نسبت به ایده و مشکلاتی که از طریق کسب و کار خود در جامعه حل می‌کنید با انگیزه باشد.

۴) روحیه کارآفرینی مشترک

بدیهی است که اگر تصمیم گرفته اید با استارتاپی با هدف حل یک مشکل خاص روبرو شوید ، در ‌‌ذهن خود یک کارآفرین هستید.

کارآفرینان خطرات پرهزینه اما حساب شده ای را متحمل می‌شوند. آن روح پرماجرا باید به چیزی مولد منتقل شود. کارآفرینان حاضرند برای ساختن یک کسب و کار حتی از صفر ، خیلی سخت کار کنند. آنها هوشمند و درخشان در حل مسئله هستند.

همه این ویژگی ها باید در هم بنیانگذار شما وجود داشته باشد. این روحیه کارآفرینی است و یکی از بنیانگذاران  که شما را در اختیار دارد ، هر بار شما را به سمت پیشرفت بهتر سوق می‌دهد.

۵) منطقی و واقع گرایانه

رویاها زیبا و تجملات بسیار جذاب هستند. برای کارآفرینان ، این به عنوان یک هدف نهایی انگیزه خوبی است.

با این حال ، خیلی سریع رویا نبینید. در عوض ، شما باید منطقی باشید و درک کنید که دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم موانع زیادی دارد که سرعت شما را در رسیدن به این آرزوها کند می‌کند. به هر فاکتور بازی نگاه کنید.

به دست آوردن یک هم بنیانگذار که واقع بین باشد و پس از اندیشیدن در مورد عواقب آن تصمیمات منطقی بگیرد ، به شما این امکان را می‌دهد که هم عقلانی هزینه کنید و هم به تدریج رشد کنید. اهداف واقع بینانه و منطقی تعیین کنید و تا رسیدن به آنجا صبور باشید.

۶) جاه طلب و فداکار

فرد جاه طلب دارای انگیزه بسیار خوبی است. حداقل ، خصوصیتی است که شما را وادار می‌کند که به اشتیاق خود شک کنید. با این حال ، جاه طلبی بدون فداکاری برای رسیدن به هدف بی معنی است.

فداکاری تنها راهی است که می‌توانید از اشتیاق خود چیزی بیرون بیاورید و به آرزوهای خود نزدیک شوید. یک بنیانگذار باید اذعان کند که برای رسیدن به جاه طلبی ، فداکاری لازم است.

۷) قابل اعتماد

برای راه اندازی کسب و کار زمان ، هزینه و تلاش زیادی لازم است. این یک سرمایه گذاری عظیم است و شما نمی‌خواهید کسی را داشته باشید که به عنوان شریک به او اعتماد نکنید.

هنگامی که در هر نقطه ای و دور از کسب و کار باشید ، با داشتن یک هم بنیانگذار می‌توانید کسب و کار را در مواقعی که غایب هستید به او بسپارید و این به شما آرامش می‌دهد.

داشتن یک بنیانگذار که بتواند وظایف و مسئولیت های شما را با صداقت انجام دهد برای موفقیت یک استارتاپ بسیار مهم است.

۸) دارای مهارت های متنوع 

هنگامی که مهارت های متنوعی در کسب و کار خود دارید ، به نفع استارتاپ است زیرا مجبور نیستید برای هر کار دیگری استخدام شوید.

یک بنیانگذار باید مهارتهایی را داشته باشد که شما ندارید. جنبه های اداره مشاغلی را که به نظر شما چالش برانگیز است دریابید و یکی از بنیانگذارانی باشد که کمبودهای شما را جبران و مهارت لازم را کسب کند.

۹) درک کردن

یک هم بنیانگذار برای تفاهم آماده خواهد بود تا به حرفهای مشتریان گوش فرا دهد و برای درک نگرانی های آنها وقت بگذارد. آنها همچنین صبور خواهند بود وقتی که شما باید یک هدف خاص را تغییر دهید. اگر هردو بتوانید نقطه نظرات یکدیگر را بفهمید ، مکالمه بین شما و هم بنیانگذار بسیار روان خواهد بود.

۱۰) آماده برای تصحیح اشتباهات خود

هیچ چیز به اندازه یک هم بنیانگذار خوب نیست که متواضعانه بپذیرد که گاهی اوقات آنها اشتباه می‌کنند و پیشنهادهای بهبود را می‌پذیرد.

۱۱) متفکر مستقل

بعضی اوقات به عنوان بنیانگذار ممکن است تصمیم اشتباهی بگیرید ، بنابراین به یک هم بنیانگذار نیاز دارید که مستقل فکر کند. وقتی هر دو در مورد موضوعی تصمیم گیری می‌کنید ، هم بنیانگذار چشمان شما را به رویکرد کاملاً جدیدی برای نزدیک شدن به مسئله موجود باز می‌کند.

با توجه به دیدگاه و نظرات شما ، مطمئناً برنامه ای وجود خواهد داشت که در صورت عدم موفقیت مسیر اصلی ، مانند یک طرح B عمل کند.

بعلاوه ، هنگامی که از کسب و کار دور هستید و باید تصمیمی اتخاذ شود ، بنیانگذار شما باید بتواند بهترین تصمیم را اتخاذ کند ، بدون اینکه تحت تأثیر منابع خارجی قرار گیرد.

۱۲) بازیکن تیم

یک هم بنیانگذار باید بازیکن تیم باشد. آنها باید به تیم انگیزه دهند یا درکنار تیم در صلح و آرامش کار کنند. آنها در هر نقطه مثال خوبی برای تیم هستند. آنها باید بدانند که چگونه بحث را هدایت کنند و همچنین آستین خود را بالا بزنند و در کمال همکاری کامل با تیم کار گروهی انجام دهند.

۱۳) اجتماعی و تعاملی

بیشتر مشارکت ها به دلیل ارتباطات نادرست با شکست مواجه می‌شوند. مهم است که یک بنیانگذار به طور موثر با شما ارتباط برقرار کند. هنگامی که آنها نمی‌توانند موارد را برای یک جلسه آماده کنند ، باید زودهنگام با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا شما بتوانید برنامه های جایگزین را تنظیم کنید. هنگامی که آنها دوران سختی را سپری می‌کنند که بر کار آنها تأثیر می‌گذارد ، شما نیز باید جزئیات را بدانید. همانطور که آنها با مشتریان و تیم سر و کار دارند ، ارتباطات برای رشد بسیار حیاتی است.

۱۴) کنارآمدن با اختلافات

اختلافات قطعاً در مشارکت شما اتفاق خواهد افتاد. بیشتر درگیری ها معمولاً به مصالحه برای هر دو طرف ختم می‌شود. اگر بنیانگذار شما در اختلافات و تعارضارات راحت باشد ، در این صورت آنها می‌توانید بدون بی احترامی ، وقتی احساس می‌کنید چیزی درست نیست ، صحبت و هم فکری کنید.

۱۵) خودآگاه

یکی از بنیانگذاران که نقاط قوت و ضعف آنها را می‌فهمد شخصی است که خود را می‌شناسد. صحبت در مورد نقاط قوت و ضعف یکدیگر اعتماد را پرورش می‌دهد و پایه خوبی برای یک رابطه تجاری تکمیلی ایجاد می‌کند.

۱۶) به شما انگیزه می‌دهد

صحبت با هم بنیانگذار خود باید احساس و انگیزه داشته باشد نه اینکه دلسردی ایجاد کند. وقتی چالش ها پیش می‌آیند و افراد  سعی می‌کنند اشتیاق شما را از بین ببرند ، ایجاد انگیزه در یکدیگر ممکن است تنها راه عبور از آن باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *