اصطلاحات کسب و کار اینترنتی A تا Z که باید بدانید

اصطلاحات کسب و کار اینترنتی

انواع مختلفی از اصطلاحات کسب و کار اینترنتی در صنعت تجارت آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد که دانستن آنها می‌تواند باعث شود ، شروع کار برای کسانی که در این زمینه تازه کار هستند بسیار ساده به نظر برسد.

یک واژه نامه با اصطلاحات کسب و کار اینترنتی (از جمله کلمات اختصاری) تهیه کرده ام که به شما در درک اصطلاحات مرتبط با تجارت آنلاین کمک می‌کند. همچنین پیوندهایی به مراجع وجود دارد که در آن می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر در این زمینه تازه کار هستید ، این امر به شما کمک می‌کند تا سریعتر یاد بگیرید و درک کنید که در این صنعت چه می‌گذرد.

این واژه نامه همچنین می‌تواند برای مشتریان شما مفید باشد (اگر به مشاغل خدمات ارائه می‌دهید و به آنها کمک می‌کنید که در کسب و کار آنلاین فعالیت داشته باشند). در صورتی که اصطلاحات مربوط به SEO و تبلیغات آنلاین را نمی‌دانند ، ارتباط با مشتریان غیرممکن است. بنابراین با خیال راحت به آنها این صفحه را  برای آشنایی با اصطلاحات کسب و کار اینترنتی نشان دهید.

A

ADSENSE

برنامه Google Adsense به ناشران اجازه می‌دهد تبلیغات مربوطه را در سایت های خود اجرا کنند. این یک منبع واحد برای جذب حجم زیادی از تبلیغ کنندگان ( با استفاده از برنامه Google Adwords) است. تبلیغ کنندگان Adwords از طریق شبکه تبلیغاتی متنی گوگل در تبلیغات در  وب سایت هایمختلف پیشنهاد می‌دهند.

وقتی بازدیدکنندگان روی تبلیغ Adsense کلیک می‌کنند ، ناشران سهمی از درآمد آگهی را دریافت می‌کنند. برنامه Adsense همه چیز را پیگیری می‌کند و تمام موجودی تبلیغات را حفظ می‌کند ، حتی تبلیغات مناسب برای صفحه وب مناسب شما را نشان می‌دهد. این برای تبلیغ دهندگان سریع و آسان است. آنها می‌توانند تبلیغات تصویری ، تبلیغات متنی ، گرافیک متحرک یا حتی تبلیغات ویدیویی را از داخل حساب Adsense اجرا کنند.

این امکان وجود دارد که از برنامه Google Adsense پول زیادی به دست آورید. Adsense می‌تواند راحت تر از بازاریابی وابسته باشد زیرا نیازی ندارید کسی از شما چیزی بخرد ، فقط باید روی تبلیغ Adsense کلیک کند و شما درصدی از پول تبلیغات را بدست خواهید آورد.

ADWORDS

برنامه Google Adwords به مشاغل کوچک این امکان را می‌دهد تا تبلیغات خود را در شبکه جستجوی Google اجرا کنند. می‌توانید تبلیغات را در صفحات نتایج جستجو اجرا کنید. یا می‌توانید تبلیغات را در شبکه تبلیغاتی Google که شامل وب سایت هایی در برنامه Google Adsense است ، اجرا کنید.

با Adwords کنترل می‌کنید که تبلیغات شما کجا نمایش داده می‌شود و چه قیمتی را می‌خواهید بپردازید ، که باعث جذابیت آن برای مشاغل با هر اندازه بودجه می‌شود.

شما به ازای هر کلیک (PPC) پرداخت می‌کنید ، بنابراین هر زمان که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند ، حداکثر پیشنهاد خود را برای هر کلیک یا بخشی از آن (بسته به حداکثر پیشنهادات رقبای خود) پرداخت خواهید کرد. همچنین می‌توانید عبارات کلیدی دقیقی را انتخاب کنید که دوست دارید تبلیغات شما برای آنها اجرا شود ، بنابراین این یک بستر بسیار کنترل شده برای تبلیغات است.

شما کنترل زیادی بر محل نمایش تبلیغات Adwords دارید ، اما این انعطاف پذیری پیچیدگی ها را به دنبال دارد.

توصیه می‌شود قبل از شروع دوره آموزشی Adwords را بگذرانید یا حداقل تمام اطلاعاتی را که Google در برنامه دارد بخوانید. بسیاری از تنظیمات پیش فرض Adwords به نفع شما نیست ، بلکه به نفع گوگل است. بنابراین شما باید بدانید که چگونه تنظیمات را به نفع خود عوض کنید تا هزینه تبلیغات خود را به حداکثر برسانید.

AFFILIATE MARKETING

بازاریابی وابسته نوعی بازاریابی هزینه به ازای هر اقدام (CPA) است که در آن هنگام فروش مبلغ کمیسیون دریافت می‌کنید. به عنوان یک شرکت وابسته ، شما در اصل خدماتی را برای تاجر ارائه می‌دهید که در آن به آنها کمک می‌کنید محصولات و خدمات خود را در ازای بخشی از فروش ارتقا دهند.

بسیاری از ارائه دهندگان محصولات و خدمات هستند که برنامه های وابسته مستقل ارائه می‌دهند. با استفاده از موتور جستجو می‌توانید این موارد را بصورت آنلاین جستجو کنید. بسیاری از مراکز وابسته مانند cj.com و clickbank.com وجود دارند که برنامه های وابسته زیادی برای شما دارند که می‌توانید از همه آنها را در یک بازار انتخاب کنید.

AJAX

AJAX مخفف JavaScript و XML asynchronous است. این مجموعه ای از فناوری ها است که به برنامه های وب اجازه می‌دهد بدون نیاز به بارگذاری مجدد صفحه وب ، داده ها را از سروری که در پس زمینه اجرا می‌شود ارسال و بازیابی کنند.

ALGORITHMS

الگوریتم یک فرایند کامپیوتری برای اجرای محاسبات است. در تجارت آنلاین معمولاً درباره الگوریتم های مربوط به به روز رسانی موتورهای جستجو می‌شنوید. با به روز رسانی الگوریتم های موتورهای جستجو ، وب سایت ها در جایگاه نتایج موتورهای جستجو بالا و پایین می‌شوند.

اگرچه الگوریتم ها به طور معمول به روز می‌شوند ، اما نتیجه نهایی موتورهای جستجو این است که بهترین سایت ها را در بالاترین رتبه قرار دارند. رعایت این نکته در هنگام ساختن سایت شما می‌تواند مزیتی برای شما به ارمغان بیاورد.

ARBITRAGE

آربیتراژ جایی است که شما از تفاوت قیمت بین دو بازار استفاده می‌کنید. به عنوان مثال ، هنگامی که Google Adsense برای اولین بار راه اندازی شد ، مردم می‌توانستند از برنامه Google Adwords ترافیک خریداری کرده و ترافیک را به صفحات فرود با Adsense بر روی آنها ارسال کنند ، که اغلب سود می‌برد. در نهایت Adwords اجازه تبلیغ صفحات فرود با Adsense را نداد و این نوع آربیتراژ به پایان رسید.

AUTHORITY

AUTHORITY ( مرجع ) در دنیای آنلاین معمولاً به سایتهای مورد اعتماد اشاره می‌کند. به عنوان مثال ، WebMD.com برای اطلاعات پزشکی آنلاین مورد اعتماد است و توصیه می‌شود. بسیاری از مردم برای مشاوره پزشکی به آن اعتماد می‌کنند و در نتیجه به آن لینک می‌دهند تا ترافیک زیادی داشته باشد.

در حالت ایده آل ، اگر می‌خواهید یک کسب و کار آنلاین داشته باشید ، می‌خواهید در موضوع خود صاحب قدرت شوید. این برترین امتیاز در تجارت آنلاین است و باعث ایجاد برند و ترافیک زیادی در بازار شما می‌شود.

AUTORESPONDER

پاسخگوی خودکار برنامه ای است که به طور خودکار ایمیل ارسال می‌کند.

پاسخ دهندگان خودکار می‌توانند بسیار ساده باشند. اگر تا به حال درخواستی را از طریق فرم وب ارسال کرده اید ، ممکن است بلافاصله پاسخی دریافت کرده باشید که چیزی شبیه به این گفته شود ، “ما درخواست شما را دریافت کردیم و سعی می‌کنیم در عرض ۲۴ ساعت به همه سوالات شما پاسخ دهیم”.

آنها توسط یک پاسخ دهنده خودکار ارسال می‌شوند. و این نمونه ای از پاسخگوی خودکار ساده است. اما پاسخ دهندگان خودکار بسیار پیچیده تری وجود دارد.

این موارد را می‌توان برای ارسال پاسخ های خودکار در قالب وب ارسال کرد. به عنوان مثال ، می‌توانید یکی را برای ارسال خبرنامه تنظیم کنید. هر فردی که فرم وب را انتخاب کند ، به پاسخگوی خودکار اضافه می‌شود که خبرنامه ها یا دنباله های ایمیل بعدی را ارسال می‌کند.

پاسخ دهندگان خودکار برای اهداف بازاریابی بسیار مفید هستند. بسیاری از ابزارهای CRM دارای پاسخگوی خودکار هستند یا می‌توانید با اشتراک ماهانه یک پاسخ دهنده خودکار مستقل دریافت کنید.

 

B

BANDWIDTH

پهنای باند اندازه گیری میزان مجاز داده هایی است که می‌توان از سرور میزبانی وب شما منتقل کرد. هنگامی که توسط میزبان وب استفاده می‌شود ، پهنای باند به طور کلی به این معنی است که چقدر داده می‌تواند ماهانه به بازدیدکنندگان وب سایت شما منتقل شود.

اگر ترافیک زیادی در وب سایت خود داشته باشید ، به پهنای باند بیشتری نیاز خواهید داشت. هنگامی که به حداکثر پهنای باند اختصاص داده شده توسط میزبان خود رسیدید ، وب سایت شما دیگر قابل دسترسی نخواهد (برای بازدیدکنندگان یا موتورهای جستجو) بود. در صورت نزدیک شدن به حداکثر ، ممکن است لازم باشد برنامه های میزبانی را ارتقا دهید.

BANNER AD

تبلیغات بنری یکی از رایج ترین تبلیغات آنلاین است. اینها می‌توانند به سادگی یک باکس با متن باشند ، طرح های مفصل داشته باشند یا حتی از فلش استفاده کنند (که می‌تواند توجه زیادی را به خود جلب کند).

BLACK HAT SEO

سئو کلاه سیاه هر نوع بهینه سازی موتورهای جستجو است که با دستورالعمل های کیفیت موتورهای جستجو مغایرت دارد. می‌تواند به بهینه سازی eith در محل یا خارج از وب سایت (که معمولاً لینک سازی نامیده می‌شود) یا هر دو اشاره کند.

اگرچه ممکن است یک موتور جستجوی خاص از شما نمی‌خواهد که به سئو کلاه سیاه بپردازید ، اما آنها معمولاً شیوه های غیر اخلاقی نیستند. بسیاری از SEO از تاکتیک های کلاه سیاه برای بررسی نحوه عملکرد موتورهای جستجو استفاده می‌کنند و بسیاری از شرکت های SEO از آنها برای رتبه بندی های بهتر سایت های مشتری خود استفاده می‌کنند.

آنچه مهم است این است که ابتدا خطرات هرگونه تاکتیک تبلیغاتی که ممکن است برون سپاری یا استخدام کنید را درک کنید. به هرکسی که خطرات یک سرویس ایجاد لینک خاص را فاش نمی‌کند نباید اعتماد کرد یا استخدام کرد.

BLOG

یک وبلاگ به طور سنتی به عنوان یک مجله یا دفتر خاطرات آنلاین توصیف می‌شود. اکثر وبلاگ های محبوب اغلب به روز می‌شوند و ممکن است نظرات کاربران را نیز شامل شوند. آخرین پست یا مقاله در وبلاگ ابتدا ارائه می‌شود و از آنجا به عقب حرکت می‌کنند.

بسیاری از پلتفرم های وبلاگ نویسی منبع باز و رایگان وجود دارد که به ایجاد وبلاگ ها به عنوان یک انتخاب بسیار محبوب برای ایجاد وب سایت کمک می‌کند. وردپرس محبوب ترین بستر وبلاگ نویسی است.

BLOGROLL

وبلاگ رول در بسیاری از وبلاگ ها رایج است. این لیستی است (معمولاً در نوار کناری) که در آن صاحب وبلاگ سایر سایتها یا وبلاگهایی را که دوست دارند و می‌خوانند فهرست می‌کند. سایتها یا وبلاگهایی که آنها لیست می‌کنند معمولاً در همان موضوع مرتبط هستند بنابراین یک وبلاگ اغلب به عنوان راهی برای بازدیدکنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع عمل می‌کند.

BOOKMARKS

درست همانطور که از نشانک برای علامت گذاری صفحه در کتاب استفاده می‌کنید ، می‌توانید از نشانک های آنلاین برای علامت گذاری صفحات وب جالب استفاده کنید تا بعداً آنها را پیدا کنید. ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که شما را قادر می‌سازد این کار را انجام دهید. بسیاری از مرورگرهای وب به شما امکان می‌دهند صفحات خود را نشانه گذاری یا “مورد علاقه” قرار دهید. و  وب سایت های زیادی هستند که همین کار را می‌کنند. Delicious.com و reddit.com دو سایت نشانه گذاری محبوب هستند.

BOUNCE RATE

نرخ خروج وب سایت ، درصد بازدیدکنندگانی است که فقط یک صفحه را مشاهده می‌کنند و سپس سایت را ترک می‌کنند. بنابراین بازدیدکنندگان فقط از یک صفحه (که به عنوان صفحه ورود نیز شناخته می‌شود) بازدید می‌کنند و سپس از سایت خارج می‌شوند (که به آن bounce نیز می‌گویند).

بسیاری از مردم نرخ بازگشت را با فرود بازدیدکنندگان در صفحه و سپس کلیک روی دکمه برگشت اشتباه می‌گیرند.  بسیاری از اقدامات دیگر بازدیدکنندگان نیز وجود دارد که منجر به برگشت می‌شود. این شامل کلیک روی تبلیغاتی است که به سایت دیگری منتهی می‌شود یا پر کردن یک فرم که کاربر را از سایت خارج می‌کند (مانند سبد خرید یا فرم پاسخگوی خودکار). هر یک از این موارد هنوز نشان می‌دهد که بازدیدکننده از تجربه کاربری خوبی برخوردار بوده است ، اما به عنوان یک گزاف گویی در نظر گرفته می‌شود و در نرخ بازگشت قرار می‌گیرد.

BRAND

برندها به شما این امکان را می‌دهند که از رقبای خود جدا باشید. نام تجاری شما می‌تواند به سادگی نام شما و لوگوی شما باشد تا برند پیچیده تری که در هر جنبه ای از وب سایت شما ، گرافیک ، بازاریابی و راه حل های شما فیلتر می‌شود.

BREADCRUMBS

Breadcrumbs به یک منوی ناوبری خاص اشاره می‌کند که به بازدیدکنندگان کمک می‌کند جایی را که در یک سایت هستند (مانند یک دسته یا بخش اصلی یک سایت) ببینند.

Breadcrumbs یک منوی ناوبری ضروری در سایتهای بزرگتر است ، به ویژه در مواردی که دارای بخشها یا دسته بندی های مختلف هستند.

BROKEN LINK

پیوندهای خراب می‌توانند به هیچ جا یا صفحه اشتباه منجر شوند. اگر پیوند خراب به جایی نرسد ، خطای ۴۰۴ پیدا نشده را ایجاد می‌کند.

مهم است که پیوندهای خراب در سایت خود را بررسی کنید. این موارد باعث از دست رفتن بازدیدکنندگان می‌شود و حتی ممکن است بر رتبه شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد. می‌توانید از یک بررسی کننده پیوند شکسته استفاده کنید که سایت شما را خزیده و گزارش می‌دهد که چه پیوندهایی ممکن است خراب شده باشند.

وب سایت Xenu کمی پیچیده به نظر می‌رسد ، اما این ابزار توسط بسیاری از متخصصان SEO برای بررسی پیوندها استفاده می‌شود. Xenu گزارش های خوبی برای شما ایجاد می‌کند ، اما اگر ترجیح می‌دهید برنامه دیگری را در رایانه خود بارگیری نکنید ، این ابزار به صورت آنلاین کار می‌کند.

همه این ابزارها فقط می‌توانند پیوندهای خراب را مشاهده کنند. برای اطمینان از پیوندهای خود به صفحات مناسب ، باید پیوندهای خود را به صورت دستی بررسی کنید.

BROWSER

مرورگر یک برنامه نرم افزاری است که فایل های اینترنت را نمایش می‌دهد. این امکان را به شما می‌دهد تا محتوا و تصاویر مبتنی بر متن و همچنین پخش فایل های صوتی و تصویری را مشاهده کنید. برای مرور وب به مرورگر وب نیاز دارید. مرورگرهای محبوب شامل google chrome و Firefox هستند.

 

C

CANONICALIZATION

Canonicalization روشی است برای انتخاب صفحه یا URL مورد نظر به عنوان نسخه صفحه یا نشانی اینترنتی که می‌خواهید در موتورهای جستجو نشان داده شود. به عنوان مثال ، برخی از سبدهای خرید چندین نسخه از یک صفحه را ایجاد می‌کنند. Google همه آنها را به عنوان صفحات مختلف می‌بیند (و آنها محتوای تکراری را دوست ندارند) بنابراین توصیه می شود یکی را به عنوان آدرس اینترنتی متعارف انتخاب کنید.

می‌توانید این کار را با افزودن برچسب متعارف به قسمت سر صفحات غیر متعارف انجام دهید. عنصر پیوند به این شکل است:

وقتی محتوای یکسانی در چندین صفحه داشته باشید ، روش های دیگری نیز برای انتخاب صفحه مورد نظر وجود دارد. روش دیگر استفاده از ۳۰۱ تغییرمسیر است. در اینجا صفحه رسمی وبلاگ Google Webmaster برای اطلاعات بیشتر وجود دارد.

CAN-SPAM

CAN-SPAM یک قانون قانونی است که در سال ۲۰۰۳ امضا شد. این اولین قانونی بود که ایالات متحده در مورد ارسال ایمیل تجاری فعالیت می‌کرد و توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) قابل اجرا است.

برخی از قوانین اصلی که قانون CAN-SPAM اعمال می‌کند عبارتند از:

  • ایمیل تجاری باید دارای پیوند لغو اشتراک در داخل آن باشد.
  • ایمیل تجاری باید دارای موضوعات مرتبط باشد.
  • ایمیل تجاری باید دارای آدرس پستی فیزیکی باشد.
  • و ایمیل های تجاری ممکن است به آدرس های ایمیل برداشت شده ارسال نشوند.

در اینجا پیوندی به وب سایت FTC با اطلاعات بیشتر در مورد قانون CAN-SPAM وجود دارد.

آنها نکات بسیار خوبی در این صفحه رسمی دریافت کرده اند. در صورت انجام هر نوع بازاریابی ایمیلی تجاری اطمینان حاصل کنید که از این قانون پیروی می‌کنید.

CLICK-THROUGH

کلیک بر اساس تعداد بازدیدکنندگانی است که روی پیوند ، بنر تبلیغاتی یا فرم کلیک می‌کنند. اغلب به آن نرخ کلیک (و به اختصار CTR) گفته می‌شود.

اگر پیوندی تنظیم کرده اید و از هر ۱۰۰ نفر ۱ نفر روی آن کلیک می‌کنند ، CTR شما ۱ درصد است.

نرخ کلیک را می‌توان تقریباً برای هر مورد آنلاین از نرخ کلیک افراد از طریق تبلیغات شما تا نرخ کلیک افراد روی پیوندهای ایمیل های شما اندازه گیری کرد.

CMS

سیستم های مدیریت محتوا (CMS) ابزارهایی هستند که به ناشران در ایجاد وب سایت و ارسال و به روز رسانی محتوا کمک می‌کنند. انواع مختلفی از سیستم های مدیریت محتوا وجود دارد. شما می‌توانید از میان ابزارهای باز و تجاری انتخاب کنید. یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا وردپرس است ، یک ابزار باز و رایگان که معمولاً توسط وبلاگ نویسان و ناشران آنلاین استفاده می‌شود.

COMMENTS

نظرات یک پاسخ کتبی از بازدیدکنندگان وب سایت شما در رابطه با محتوایشما است. اگر اجازه می‌دهید در صفحات وب شما نظر دهند ، میتوانید با بازدیدکنندگان خود تعامل داشته باشید. نظرات به شما امکان می‌دهد بازخورد ارزشمندی از بازدیدکنندگان کسب کنید.

COMMISSION

کمیسیون پرداختی است که شما برای خدمات خود دریافت می‌کنید.

شما می‌توانید برای کمک به سایر مشاغل برای معرفی محصولات یا خدمات خود ، کمیسیون دریافت کنید. این اغلب باز‌اریابی وابسته نامیده می‌شود و یک تجارت بزرگ آنلاین است. هنگامی که بازدیدکننده روی پیوند وابسته شما کلیک می‌کند ، یک کوکی در اختیار فروشنده قرار می‌گیرد. اگر بازدید کننده خرید انجام دهد یا همانطور که  مشخص شده است یک فرم را پر کند ، شما کمیسیون دریافت می‌کنید.

CONTENT

منظور از محتوا ، هدف یک صفحه وب و پیامی است که سعی در انتقال آن دارد. یک صفحه وب می‌تواند دارای محتوای مبتنی بر متن یا محتوای غیر متنی (که ممکن است شامل صدا یا تصاویر باشد) باشد. محتوای سایت شما اغلب تعیین می‌کند که چقدر و برای چه کسانی مفید است.

CONVERSION RATE

نرخ تبدیل شما تعداد بازدیدکنندگان صفحه وب شماست که هر فعالیت مشخصی را انجام می‌دهند. به عنوان مثال ، اگر صفحه وب شما دارای یک فرم انتخاب است ، نرخ تبدیل شما تعداد بازدیدکنندگانی است که آن فرم را پر کرده و اطلاعاتی را از شما درخواست می‌کنند یا می‌خواهند به لیست پستی شما اضافه شوند. اگر ۱۰۰ بازدید کننده از وب سایت خود دارید و فقط ۱ نفر تصمیم می‌گیرد اقدامات لازم را انجام داده و شرکت کند ، نرخ تبدیل شما ۱ است.

با تغییر تبلیغ نویسی در صفحه خود ، تصاویر یا پیشنهاد می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید. صفحات فروش بر اساس نرخ تبدیل و صفحات وابسته و در واقع هر صفحه ای که مایل باشید بازدیدکننده اقدام کند ، قضاوت می‌شود.

COOKIE

در دنیای آنلاین کوکی پیامی است که توسط سرور به مرورگر وب داده می‌شود. مرورگر آن پیام (یا کوکی) را در یک فایل ذخیره می‌کند و هر بار که مرورگر آن صفحه را دوباره بارگذاری می‌کند ، پیام به سرور ارسال می‌شود. بنابراین ذخیره انجام می‌شود.

این امر در بازاریابی وابسته واقعاً مفید است زیرا شرکت های وابسته دارای پیوند خاصی هستند که در یک صفحه وب قرار می‌دهند. وقتی مشتری احتمالی روی آن پیوند کلیک می‌کند ، معمولاً به یک صفحه تبلیغاتی یا صفحه بررسی سبد خرید منتقل می‌شود. این بدان معناست که شناسه وابسته به عنوان ارجاع کننده ثبت می‌شود و وابسته کمیسیون دریافت می‌کند. موارد دیگر استفاده از کوکی های آنلاین خارج از بازاریابی وابسته وجود دارد.

COPYRIGHT

یک نوع مالکیت معنوی است که مربوط به حفاظت از اطلاعات مانند یک اثر مکتوب یا یک طرح گرافیکی است که برای استفاده در حوزه عمومی استفاده نمی‌شود. اگر یک اثر مکتوب یا گرافیکی در مالکیت عمومی باشد ، هرکسی می‌تواند کاری را که دوست دارد با آن انجام دهد ، در حالی که آثار دارای حق کپی رایت ممکن است در هیچ جا تجدید چاپ نشوند.

COPYWRITING

یکی دیگر از اصطلاحات کسب و کار اینترنتی ، تبلیغ نویسی (Copywriting) است.  تبلیغ نویسی عمل نوشتن یک تبلیغ برای بازاریابی است. همه پیام های بازاریابی مبتنی بر متن از هنر تبلیغ نویسی استفاده می‌کنند. کپی رایترهای خوب می‌توانند هزینه های بالایی دریافت کنند زیرا تبلیغ نویسی آنها نرخ تبدیل بالایی را در پی خواهد داشت.

CPA (COST PER ACTION)

هزینه هر عمل یا بازاریابی CPA جایی است که فرد هنگام انجام یک کار خاص مبلغ معینی را پرداخت می‌کند. این عمل می‌تواند هنگام خرید محصول یا خدمات (که معمولاً بازاریابی وابسته نامیده می‌شود) یا حتی هنگام پر شدن فرم باشد.

CPM (COST PER MILLE)

هزینه به ازای هر هزار بار نمایش (CPM یا CPT) نامیده می‌شود و به هزینه تبلیغات برای هر هزار بازدید اشاره دارد. این واحد اندازه گیری استاندارد در دنیای تبلیغات است. با استفاده از این مدل شما هزینه معینی را برای ۱۰۰۰ نمایش تخمینی پرداخت می‌کنید ، خواه بازدیدکنندگان روی تبلیغ شما کلیک کنند ، خرید کنند یا اقدامی انجام دهند.

CRM (CUSTOMER RELATIONS MANAGEMENT)

نرم افزار مدیریت روابط با مشتریان پایگاه داده ای از اسامی و اطلاعات تماس برای افرادی است که به آنچه شما ارائه می‌دهید علاقه مند هستند. مخاطبین می‌توانند مشتریان احتمالی یا مشتریان فعلی یا هر دو باشند. یک CRM ساده پاسخگوی خودکار است ، اما بسیاری از راه حل های CRM همچنین دارای عملکردهای تجارت الکترونیک هستند. به این ترتیب شما می‌توانید مخاطبین خود را پیگیری کرده ، یک برنامه وابسته را اجرا کرده و همه را از یک برنامه نرم افزاری سفارش دهید.

CSS

Cascading Style Sheets به توسعه دهندگان وب این امکان را می‌دهد تا بتوانند طراحی صفحات سایت خود را از طریق یک فایل واحد (CSS) به روز کنند.

اگر چندین صفحه در سایت خود دارید ، نیازی به تنظیم هریک از آنها به صورت جداگانه ندارید ، بلکه می‌توانید عنصری را در شیوه نامه آبشاری تغییر دهید ، مجدداً آن را در وب بارگذاری کنید و اکنون همه عناصر طراحی شما در صفحات شما تغییر یافته است. برای مدیریت فونت ها و بسیاری از عناصر دیگر طراحی (مانند عرض صفحات ، تصاویر پس زمینه و …) مناسب است.

 

D

DATA TRANSFER

انتقال داده عبارت است از مقدار اطلاعاتی (که بر حسب بایت در ثانیه اندازه گیری می‌شود) که از بازدیدکننده به سروری که دامنه شما بر روی آن میزبانی می‌شود ، منتقل می‌شود. میزبان ممکن است انتخاب کند که آیا FTP به عنوان انتقال داده درج شود یا خیر.

انتقال داده ها سرعتی است که اطلاعات در یک گره خاص حرکت می‌کند و با جریان ترافیک قابل مقایسه است. از نظر تئوری ، هرچه محدودیت سرعت بیشتر و بزرگراه گسترده تر باشد ، ترافیک بیشتری از طریق آن حرکت می‌کند. انتقال داده را با پهنای باند اشتباه نگیرید. انتقال داده مصرف واقعی پهنای باند است که نشان دهنده مقدار داده قابل انتقال است. این حداکثر حد انتقال را تعیین می‌کند و انتقال داده ها آمار انتقال فعلی را ارائه می‌دهد.

DEDICATED HOSTING

سرویس میزبانی اختصاصی نوعی میزبانی اینترنتی است که در آن مشتری کل سرور را اجاره می‌دهد ، بدون اینکه آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارد. میزبانی اختصاصی چندین مزیت نسبت به میزبانی مشترک دارد (که دقیقاً برعکس است ، همانطور که از نامش پیداست). یکی از مزایای اصلی این است که مشتری از خدمات امنیتی بهتر و بهبود عملکرد سرور بهره می‌برد. با این وجود ، با توجه به این واقعیت که مشتری کل سرور را اجاره می‌دهد ، این مزایا دارای هزینه بالا است و معمولاً ارزان نیست.

یک سرویس میزبانی اختصاصی قابل اعتماد باید برای پول شما ارزش قائل شود: این خدمات باید از مشتری عالی برخوردار باشد ، پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روزه داشته باشد و وب سایت شما باید بدون هیچ گونه خرابی باشد. علاوه بر این ، میزبانی اختصاصی به مدیریت (خدمات شامل پشتیبانی و کمک حرفه ای) و میزبانی بدون مدیریت (که در آن مشتری باید میزبانی را به تنهایی مدیریت کند) تقسیم می‌شود. گزینه دوم نیازمند برخی از مهارت های فنی است ، زیرا ارائه دهنده این خدمات راپشتیبانی نمی‌کند.

DE-INDEXING

حذف نمایه شدن زمانی رخ می‌دهد که وب سایت یا صفحات شما در سایت شما دیگر در یک موتور جستجوی خاص (معمولاً Google به عنوان سهم بازار خود) فهرست نشده باشد.

حذف نمایه سازی ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد. یکی از دلایل رایج هنگامی است که صفحه ای در سایت شما پیوندهایی ندارد که به آن بازگردد. می‌توان آن را تا جایی جدا کرد که موتورهای جستجو نتوانند آن را ببینند یا پیدا کنند. اگر صفحات وب یا سایت شما به مدت طولانی آفلاین بوده باشد ، حذف نمایه نیز ممکن است رخ دهد.

علاوه بر این ، اگر سایت شما یکی از دستورالعمل های کیفیت موتورهای جستجو را نقض کند ، می‌توانید فهرست بندی خود را حذف کنید. برای اطلاع از ایندکس شدن یک صفحه یا کل وب سایت خود ، می‌توانید URL خود را به طور کامل در موتورهای جستجو تایپ کنید.

اگر فقط یک صفحه در سایت شماست ، می‌توانید مطمئن شوید که صفحه به درستی پیوند داده شده است و بدافزار روی آن وجود ندارد. اگر کل سایت شما است ، باید بررسی کنید که آیا دستورالعمل های موتور جستجویی که در آن فهرست بندی نشده است را نقض نکرده اید.

اگر کل وب سایت شما فهرست بندی نشده باشد ، باید مشکلات را اصلاح کنید و سپس درخواست تجدید نظر را ارسال کنید تا جزئیات آنچه فکر می‌کنید مشکل همراه با اقدامات انجام شده برای رفع آن ارسال شده است. امیدوارم این مشکلات را برطرف کرده و سایت شما را در رتبه بندی صفحات نتایج موتورهای جستجو قرار دهد.

DEMOGRAPHICS

جمعیت شناسی ویژگی های آماری جمعیت های انسانی مانند سن و سطح درآمد است. آنها توسط شرکت ها برای شناسایی بازار محصولات خود استفاده می‌شوند. از اطلاعات دموگرافیک برای شناسایی مصرف کنندگان ، محل اقامت آنها و همچنین احتمال خرید کالاهای شما استفاده می‌شود. با مطالعه مصرف کنندگان و مصرف کنندگان احتمالی از طریق جمعیت شناسی ، شناسایی نیازهای نوسان در بازار و تنظیم آنها آسان تر می‌شود.

برای مشاغل ، شناسایی جمعیتی که به کالاها و خدمات شما علاقه مند هستند بسیار مهم است زیرا این می‌تواند به معنای تفاوت بین موفقیت و شکست شما باشد. این امر به ویژه برای مشاغل کوچک که ممکن است نسبت به شرکت های بزرگتر فضای کمتری برای وقفه داشته باشند ضروری است.

DIRECTORY

دایرکتوری وب سایتی است که به فهرست بندی و پیوند دادن به وب سایت های دیگر اختصاص داده شده است. بسیاری از دایرکتوری های وب عمومی هستند و تقریباً هر نوع سایتی را که نیازهای آنها را برآورده می‌کند ، پذیرفته می‌شوند در حالی که برخی مربوط به موضوع خاص هستند. به عنوان مثال ، ممکن است یک فهرست حقوقی با پیوندها و لیست بسیاری از سایت های قانونی را مشاهده کنید.

تقریباً هر موضوعی دارای فهرست وب است که بر صنعت خاصی تمرکز دارد. برخی از دایرکتوری های وب دارای کیفیت بسیار پایینی هستند در حالی که برخی دیگر بسیار مورد توجه هستند.

DOMAIN NAME

نام دامنه در اصل آدرس وب است. درست مانند آدرس پستی ، از حروف تشکیل شده است و ممکن است شامل اعداد باشد.

نام دامنه به عنوان یک پسوند دنبال می‌شود. تعدادی از پسوندهای رایج عبارتند از: .com ، .edu. یا .org اگر برای خرید نام دامنه آماده می‌شوید ، می‌توانید از بین بسیاری از ثبت کنندگان دامنه برای ثبت نام دامنه خود انتخاب کنید. هزینه های مربوط به ثبت دامنه بسیار کم است ، معمولاً حدود ۲۰ دلار در سال.

اگر می‌خواهید یک دامنه برتر خریداری کنید ، هزینه های سال اول می‌تواند بسیار بیشتر باشد. اساساً ، شما باید هزینه ای را بپردازید تا مالک فعلی از دامنه دست بردارد. بسیاری از نام های دامنه ممتاز ، دامنه های قابل تشخیص هستند که بسیار مطلوب هستند و در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند یا متعلق به یک دامنه دار است که امیدوار است از فروش نام دامنه درآمد کسب کند.

هنگام خرید نام دامنه مانند ثبت نام خصوصی ، می‌توانید ویژگی های اضافی را نیز اضافه کنید و می‌توانید به جای یک نام ، چندین سال آن را خریداری کنید. خرید میزبان از همان ارائه دهنده نام دامنه شما توصیه نمی‌شود. می‌توانید میزبانی را جداگانه خریداری کنید و اطمینان حاصل کنید که بعداً راحت تر می‌توانید میزبان را منتقل کنید.

خواندن مقاله مرتبط
شتاب دهنده استارتاپ چیست و چگونه کار می‌کند؟
DOORWAY PAGES

صفحات Doorway به طور سنتی صفحاتی هستند که در درجه اول برای رتبه بالا در موتورهای جستجو ساخته می‌شوند و نه برای بازدیدکنندگان واقعی. صفحات Doorway صفحاتی هستند که به طور خاص برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو برای یک عبارت کلیدی خاص ایجاد شده اند تا بازدیدکنندگان را به صفحه دیگری ارسال کنند.

با این حال ، خط مبهم شده است و به نظر می‌رسد گوگل روند بازبینی بسیار دقیق تری را برای صفحات ورودی ،  ، هرزنامه وب و سایتهای MFA (ساخته شده برای تبلیغات) در پیش گرفته است. همه این تعاریف اساساً یک معنی دارند ، که صفحات بی کیفیتی برای بازدیدکنندگان است.

 

DROP SHIPPING

حمل و نقل قطره ای تکنیکی است که در آن خرده فروشان با تولید کنندگان (یا توزیع کنندگان) خود کار می‌کنند تا کالا را مستقیماً به درب منزل مشتری خود تحویل دهند. این ترتیبی است که به دنبال خلاص شدن از تاخیرهای غیر ضروری و هزینه های بالای ذخیره سازی است. این ترتیب تحویل به عنوان یک روش هوشمند برای انجام تجارت تلقی می‌شود زیرا به خرده فروشان اجازه می‌دهد تا همزمان با طیف گسترده ای از محصولات برخورد کنند.

این روش خرده فروشی دارای چندین مزیت است. ایجاد یک چرخه جریان نقدی مثبت و رفع نیاز به موجودی اولیه دو مورد است. علاوه بر این ، حمل و نقل قطعی استفاده موثر از منابع را تسهیل می‌کند در حالی که از تکرار نقش ها (یعنی بین خرده فروش و توزیع کننده) جلوگیری می‌کند.

DUPLICATE CONTENT

همانطور که از نامش پیداست ، عبارت “محتوای تکراری” به محتوایی گفته می‌شود که قبلاً در اینترنت منتشر شده است (به طور کلی ، این به مقالات اشاره دارد). این مفهوم عمدتا در بهینه سازی موتورهای جستجو استفاده می‌شود.

محتوای تکراری توسط Google به طور جدی دلسرد می‌شود. وب سایت هایی که محتوای منحصر به فرد ارسال نمی‌کنند ، می‌توانند رتبه کلی پایین تری داشته باشند و احتمالاً حتی اگر سایت از صفحات اصلی نتایج موتورهای جستجو (و در فهرست تکمیلی) حذف نشود.

بسیاری از صاحبان وب سایت از تکنیک های کلاه سیاه برای دستکاری نتایج جستجو و جذب بازدیدکنندگان با ارائه محتوای تکراری و پر از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند. به همین دلیل ، گوگل به روزرسانی های مختلفی (مانند پاندا) را منتشر کرده است که هدف آنها مجازات سایتهایی است که محتوای منحصر به فرد ندارند و به کسانی که دارای مقاله اصلی هستند پاداش می‌دهد. از سوی دیگر ، برنامه های سرقت ادبی متعددی در وب وجود دارد که می‌تواند محتوای تکراری مانند copyscape.com را تشخیص دهد

 

E

ECOMMERCE

تجارت الکترونیکی به خرید یا فروش محصولات یا خدمات خاصی از طریق اینترنت اشاره دارد. همچنین به هر نوع معامله ای که با استفاده از یک دستگاه الکترونیکی انجام می‌شود اشاره دارد. تجارت الکترونیکی را می‌توان از طریق حالت های مختلف تکمیل کرد.

دو نوع تجارت الکترونیکی مهم وجود دارد: B2B که به رابطه بین کسب و کار  به کسب و کار اشاره دارد و B2C که تجارت الکترونیکی بین یک کسب و کار و یک مصرف کننده است.

مهمترین جنبه تجارت الکترونیک این است که چندین مزیت مهم برای یک کسب و کار ارائه می‌دهد. به عنوان مثال ، هزینه سفارش را بدون نیاز به پردازش سفارشات سنتی کاهش می‌دهید. علاوه بر این ، تجارت الکترونیک دسترسی به پایگاه مشتری بسیار بیشتری را فراهم می‌کند زیرا محدود به فروشگاه فیزیکی نیست و مرزهای جغرافیایی برای آن وجود ندارد.

EDITORIAL DISCRETION

اختیار سرمقاله پیوندی است که با اختیار ویراستاری داده می‌شود ، به این معنی که هر سایتی نمی‌تواند پیوندهایی مانند این را دریافت کند. آنها معمولاً فقط زمانی داده می‌شوند که صفحه یا وب سایتی که پیوند به آن منتهی می‌شود دارای ارزش باشد.

Google مایل است فقط پیوندهای تحریریه را شمارش کند و نه پیوندهای اجباری (کسانی را که هر کسی می‌تواند با ارسال محتوا ، ارسال سایت شما یا پرداخت هزینه آنها) دریافت کند.

EMAIL SPAM

هرزنامه ایمیل جایی است که یک فرد یا شرکت یک پیام ایمیل با پیام ایمیل یکسان (یا تقریباً یکسان) به بسیاری از آدرس های ایمیل ارسال می‌کند. بسیاری از ایمیل های اسپم حاوی پیوندهایی هستند که گیرنده را به صفحات وب دارای ویروس یا آنهایی که برای جمع آوری اطلاعات امن جهت استفاده مخرب انتخاب شده اند ، هدایت می‌کند.

اگر افرادی را که برای آنها ایمیل می‌فرستید نمی‌شناسید ، قبل از ارسال پیام های انبوه به آدرس های ایمیل باید دوبار فکر کنید. حتی اگر ایمیل ها ماهیت تجاری نداشته باشند ، می‌توان آنها را ایمیل فله ای ناخواسته تلقی کرد و به عنوان اسپم ایمیل طبقه بندی کرد.

EPC (EARNINGS PER CLICK)

درآمد به ازای هر کلیک یا EPC یک روش معمول برای تخمین میزان درآمد شما بر اساس تعداد کلیک هایی است که برای کسب درآمد لازم است. اگر ۱۰۰ بازدیدکننده روی تبلیغ شما کلیک کنند و ۱ محصول ۱۰۰ دلاری بخرد ، می‌توانید بگویید که ۱۰۰/۱۰۰ دلار کلیک کرده اید. در این صورت EPC شما ۱٫۰۰ دلار است.

EXTERNAL LINKS

پیوندهای خارجی شامل پیوندهای موجود در سایت شما می‌شود که منجر به سایت های دیگری می‌شود که شما مالک یا کنترل آنها نیستید. آنها اغلب به عنوان مرجع یا منبع به محتوای صفحات شما داده می‌شوند.

به عنوان مثال ، اگر مقاله ای در مورد قانون CAN-SPAM می‌نویسید ، ممکن است بخواهید به صفحه رسمی سایت FTC که اطلاعات بیشتری در مورد آن قانون ارائه می‌دهد پیوند دهید. این یک راه عالی برای کمک به بازدیدکنندگان شما برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد موضوعی است که به آن علاقه دارند.

اگر به سایت های تصادفی و با کیفیت پایین پیوند دهید ، می‌توانید با رتبه بندی موتورهای جستجو خود مشکل داشته باشید زیرا ممکن است به نظر برسد که سایت شما هیچ ارزشی جز تلاش برای افزایش رتبه سایت های دیگر ندارد.

 

F

FAVICON

Favicons نمادهای کوچکی هستند که در سمت چپ URL در مرورگر وب ظاهر می‌شوند. برای اینکه یک favicon در کنار URL شما نشان داده شود ، باید تصویری با نام favicon.ico را درست در root وب سرور خود بارگذاری کنید.

تصویر باید مربع باشد و شما باید شکل خود را ساده نگه دارید زیرا آنها بسیار کوچک هستند. تصویر نهایی خود را تا ۱۶*۱۶ پیکسل کاهش دهید (این اندازه ای است که در مرورگر وب معمولی مشاهده می‌کنید).

FTP (FILE TRANSFER PROTOCOL)

FTP یک پروتکل برای انتقال داده ها در شبکه است. معمولاً از رایانه شما به وب با یک مدیر FTP ساخته شده است. اگر به یک ابزار مستقل نیاز دارید ، FileZilla یک راه حل FTP رایگان است.

 

G

GEO-TARGETING

هدف گذاری جغرافیایی تکنیکی است که توسط مشاغل برای هدف قرار دادن مشتریان بالقوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که افرادی که از کشورها یا مناطق مختلف می‌آیند ترجیحات متفاوتی خواهند داشت ، بهتر است آنچه را که نیاز دارند به آنها ارائه دهیم. این امر شانس فروش محصولات یا خدمات به آنها را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود کسب و کار شما با نیازهای آنها مرتبط به نظر برسد.

هدف گذاری جغرافیایی شامل شناسایی مکان فردی است که از وب سایت بازدید می‌کند. این کار اغلب با استفاده از آدرس IP بازدیدکننده انجام می‌شود. همچنین ممکن است بر اساس اطلاعاتی باشد که بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. مانند کد پستی ، منطقه یا ایالت. برخی از محتواها ممکن است محدود به کشورهای خاصی باشد. هدف گیری جغرافیایی یک ابزار ارزشمند برای تبلیغات آنلاین است و در کنار روش های بهینه سازی موتورهای جستجو استفاده می‌شود.

 

H

HEADINGS

عنوانها برای تعریف ساختار محتوا استفاده می‌شود. همانطور که عناوین مقاله به ما اجمالی از مطالب موجود در یک مقاله می‌دهد ، عناوین و عناوین فرعی مختلف به خواننده می گوید که در بخش های مختلف یک محتوا چه چیزی برای آنها در نظر گرفته شده است.

عناوین HTML با استفاده از برچسب هایی با کمترین اهمیت نشان داده می‌شوند. در اینجا نمونه ای از نحوه استفاده از برچسب ها آورده شده است:

Heading

<h1> عنوان </h1>

بک اسلش بعد از آخرین تگ برای نشان دادن این که این یک تگ بسته است استفاده می‌شود. این امر ضروری است تا کامپایلر بتواند انتهای عنوان را بداند.

موتورهای جستجو از عناوین HTML برای فهرست بندی محتوا و ساختار صفحات شما استفاده می‌کنند.

HEADLINE

عنوان مقاله یا قطعه ای از محتوا نیز نامیده می‌شود. این مقاله معمولاً در ابتدای مقاله قرار می‌گیرد و باید خوانندگان را به خواندن مطالب ترغیب کند.

نوشتن تیترهای موثر به خودی خود یک شکل هنری است. ارزش آن را دارد که مدتی در مورد یک عنوان خوب برای هر قطعه محتوایی ، فکر کنید.

HOME PAGE

صفحه اصلی سایت شما همان صفحه فهرست است.

HYPERTEXT ACCESS

یک فایل دسترسی فرامتنی (همچنین به عنوان .htaccess شناخته می‌شود) به مدیریت آسان پیکربندی سرور وب کمک می‌کند و یک فایل پیکربندی سطح دایرکتوری است. در روزهای اولیه ، از دسترسی ابرمتن برای به دست آوردن کنترل دایرکتوری استفاده می‌شود. به عنوان مثال ، کاربران در ابتدا برای دسترسی به قطعه خاصی از محتوا نیاز به قرار دادن رمز عبور داشتند. امروزه فایل های دسترسی به فرا متن به دلایل دیگری مانند تنظیمات پیکربندی مهم برای انواع مختلف محتوا ، کنترل کننده های CGI و مجموعه کاراکترها استفاده می‌شود.

قالب دسترسی به فرامتن مشابه فایل پیکربندی جهانی سرور وب Apache است. می‌توان آن را به راحتی با سایر وب سرورها و همچنین وب سرور Zeus و سرور Sun Java System استفاده کرد. فایل دسترسی Hypertext برای اهداف مختلفی مانند بازنویسی URL های طولانی و پیچیده به آدرسهای کوتاهتر و ساده تر ، تعیین محدودیت های امنیتی برای یک فهرست و تنظیم نحوه واکنش سرور در زمانی که هیچ صفحه وب خاصی مشخص نشده است ، استفاده می‌شود.

HTML

HTML ، همچنین به عنوان زبان نشانه گذاری ابرمتن نیز شناخته می‌شود ، یک زبان قالب بندی است که توسط مرورگرهای وب به منظور قالب بندی پویا صفحات وب استفاده می‌شود. این زبان در اصل از SGML (زبان علامت گذاری عمومی تعمیم یافته) تکامل یافته است و از اکثر قراردادهای نشانه گذاری که در صنعت نشر استفاده می‌شود پیروی می‌کند. با این حال ، HTML در واقع یک زبان برنامه نویسی نیست. این یک زبان نشانه گذاری است که نه برای کنترل همه جنبه های طرح سند ، بلکه برای قالب بندی محتوای یک صفحه وب در نظر گرفته شده است.

HTML از مقصد خود برای برچسب های مشخص شده توسط کلمات کلیدی بین براکت های زاویه ای استفاده می‌کند که می‌توانند با هم ترکیب شوند و امکان کنترل نحوه ظاهر شدن یک صفحه خاص در پنجره مرورگر را فراهم می‌کند. برای برخی از مرورگرها در دهه ۱۹۹۰ مشکلاتی وجود داشت که این کد را به روش های مختلف تفسیر می‌کردند. بنابراین ، به منظور معرفی درجه استانداردسازی ، کنسرسیوم جهانی وب (W3C) تأسیس شد.

HTTP

پروتکل انتقال ابرمتن HTTP یک راه استاندارد برای مرورگر وب شما و سروری که یک صفحه وب را برای برقراری ارتباط ایجاد می‌کند ، ارائه می‌دهد. اساساً نحوه اتصال و جمع آوری داده هایی است که سپس روی صفحه خود مشاهده می‌کنید.

HYPERLINK (LINK)

یک پیوند مرجع به چیزی است که خواننده می‌تواند مستقیماً با یک کلیک دنبال کند. وقتی روی آن کلیک می‌شود ، پیوند خواننده را به صفحه وب یا سند دیگری منتقل می‌کند.

به طور معمول ، این پیوند در یک کلمه یا عبارت در یک خط از متن تعبیه شده است. عبارت پیوندی معمولاً با حروف آبی برجسته می‌شود و وقتی خواننده روی پیوند قرار می‌گیرد ، نشانگر ماوس را تغییر می‌دهد. این کار برای متمایز کردن پیوند از متن معمولی انجام می‌شود.

این پیوند دارای دو بخش ، پیوند و لینکنِ لینک است. پیوند آدرس صفحه وب یا سندی است که کاربر با کلیک روی پیوند ، از آن دیدن می‌کند. متن لینک عبارت است که در متن اصلی ظاهر می‌شود. به طور معمول ، anchor text به پیوند اشاره می‌کند تا کاربر بفهمد کجا برده می شود. اگر یک پیوند بدون متن تکیه گاه باشد ، آن را یک پیوند درون خطی می‌نامند و کل آدرس را به جای anchor text نمایش می‌دهد.

 

I

INSERTION ORDER

دستور درج سندی است که تاریخ ، قیمت و محدوده خرید یک رسانه را مشخص می‌کند. هنگامی که با شرایط خرید رسانه ای موافقت می‌کنید ، معامله با دستور درج نهایی می‌شود. این نیز می‌تواند به عنوان رسید یا اثبات خرید تلقی شود. سفارشات درج عمدتا در صنعت تبلیغات استفاده می‌شود ، اما به طور خاص ، تبلیغات در وب سایت ها و اینترنت است.

سفارشات درج می‌تواند یکبار خرید رسانه ای یا یک کمپین بلند مدت را پوشش دهد. آنها شامل اطلاعاتی مانند نام کمپین ، خریدار ، تبلیغات در حال اجرا ، اندازه تبلیغات ، شخص یا طرفی که تبلیغات را اجرا می‌کند ، هزینه هر کلیک کمپین ، هزینه کل ، هرگونه تخفیف یا توافقنامه احتمالی ، الزامات گزارش ، مجازات هایی که در صورت شکستن قرارداد و هرگونه شرط مربوط به موفقیت یا شکست کمپین اعمال می‌شود.

INTERNAL LINK

از نظر فنی ، پیوندهای داخلی پیوندهایی هستند که یک عنصر ناوبری یا مرجع در صفحه ای از یک دامنه یا وب سایت خاص هستند که همان دامنه یا وب سایت مورد نظر را در جایی که پیوند وجود دارد (منبع) هدف قرار می‌دهند. به عبارت دیگر ، آنها پیوندهایی در داخل وب سایت هستند که بازدیدکنندگان را به صفحه دیگری از همان وب سایت هدایت می‌کنند. در صورت استفاده صحیح ، پیوندهای داخلی قوی می‌تواند پیشرفت قابل توجهی در رتبه شما داشته باشد.

پیوند داخلی برای افزایش پیوندهای متنی صفحه که موتورهای جستجو را در مورد وب سایت شما مطلع می‌کند و به شما کمک می‌کند رتبه آن را برای شرایط خاص افزایش دهید ، نیاز است.

INTERNET MARKETING

بازاریابی اینترنتی عمل بازاریابی محصولات یا خدمات در اینترنت است. همچنین می‌توان آن را تبلیغاتی از طریق اینترنت در نظر گرفت. بازاریابی اینترنتی یکی دیگر از اصلاحات کسب و کار اینترنتی است که شامل جنبه های طراحی وب ، توسعه وب ، خلاقیت ، مقیاس پذیری ، شناسایی بازار ، تبلیغات و فروش می‌شود.

کسانی که در حرفه بازاریابی اینترنتی کار می‌کنند محصولات یا خدمات خود را می‌فروشند ، محصولات یا خدمات دیگر را با حق کمیسیون می‌فروشند یا محتواهایی را برای جذب فالوورها ارائه می‌دهند که می‌توانند از طریق تبلیغات برای آنها سود ببرند.

بازاریابان اینترنتی از تکنیک هایی مانند استراتژی های بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) ، تبلیغات در موبایل ، بازاریابی ایمیلی ، قرار دادن بنر تبلیغاتی ، بازاریابی ویدیویی ، بازاریابی وابسته و ارجاعی و موارد دیگر استفاده می‌کنند.

IP ADDRESS

آدرس IP مخفف آدرس پروتکل اینترنت است. این فقط مجموعه ای از اعداد است که برای مکان یابی سرورها یا رایانه های آنلاین استفاده می‌شود. این یک اختراع بزرگ از فناوری رایانه ای مدرن است که به یک کامپیوتر اجازه می‌دهد با کامپیوتر دیگر با استفاده از اینترنت ارتباط برقرار کند. دو نوع آدرس IP وجود دارد ؛ یک آدرس IP پویا که موقت است و توسط ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما تعیین شده است و یک آدرس IP ثابت که دائمی است و مختص رایانه شما است.

آدرس IP اطلاعات مهمی است و با استفاده از آن می‌توانید خدمات دیجیتالی متعددی را که به کامپیوتر متصل شده اند به راحتی پیدا کنید. پروتکل اینترنت برای تنظیم فعالیت های اینترنتی و کمک به اتمام تعدادی از فعالیت ها در اینترنت استفاده می‌شود. یک آدرس IP ارتباطات آنلاین بین دستگاه های مختلف واقع در مقاصد مختلف را تنظیم می‌کند و در نتیجه ارتباط دو طرفه را در شبکه جهانی تسهیل می‌کند.

ISP

ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنت شرکتی است که به کاربران (افراد و مشاغل) دسترسی به اینترنت را فراهم می‌کند.

 

J

JAVASCRIPT

یک زبان برنامه نویسی که توسط توسعه دهندگان وب برای ایجاد سایتهای تعاملی استفاده می‌شود.

JOOMLA

جوملا یک CMS منبع باز یا سیستم مدیریت محتوا است. جوملا برای ایجاد وب سایت و برنامه های آنلاین استفاده می‌شود. بر اساس وب سایت آنها ، بیش از ۲۰۰،۰۰۰ کاربر و مشارکت کننده در جوملا وجود دارد.

 

K

KEYWORD DENSITY

تراکم کلمات کلیدی را می‌توان به سادگی به عنوان تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی مشخص در صفحه وب ظاهر می‌شود به عنوان درصدی از کل کلمات موجود در صفحه بیان کرد. از نظر بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) که در ارزیابی ارتباط یک صفحه وب با یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به منظور محاسبه چگالی کلمه کلیدی ، تعداد دفعاتی که کلمه کلیدی در متن ظاهر می‌شود را بر تعداد کلمات موجود در متن تقسیم کرده و در ۱۰۰ ضرب کنید. برای تراکم عبارت کلیدی ، تعداد کل موارد کلمه کلیدی دقیق را بر تعداد کل ضرب کنید.

تراکم کلمات کلیدی یک معیار محبوب در رتبه بندی صفحات وب بود. در حال حاضر ، اگر به دنبال رتبه بندی بالای موتورهای جستجو هستید ، بهتر است از حد مجاز تراکم کلمات کلیدی خود تجاوز نکنید.

KEYWORD STUFFING

پر کردن کلمات کلیدی عملی است که در آن استادان وب کلمات خاصی را در سراسر محتوا به امید رتبه بالاتر در موتورهای جستجو ، تکرار می‌کنند.

کلمات کلیدی را می‌توان در پشت تصاویر پنهان کرد یا با استفاده از رنگ پس زمینه با متن ترکیب کرد تا برای کاربران نامرئی شود.

KEYWORD TOOLS

ابزارهای کلمات کلیدی به تبلیغ کنندگان آنلاین کمک می‌کند تا ظرفیت جستجو و رفتارهای کاربر مرتبط با کلمات کلیدی را تعیین کنند. این ابزارها بهترین کلمات را می‌توانند با توجه به بازار خاص مورد استفاده قرار دهند. تحقیقات کلمات کلیدی برای داشتن بهترین رتبه بندی ضروری است ، بنابراین تمرکز زیادی توسط متخصصان SEO بر روی آن وجود دارد.

ابزارهای کلمات کلیدی یک جستجو را انجام می‌دهند و اطلاعات مفصلی را در مورد کلمات کلیدی احتمالی برای انتخاب ، از جمله تعداد مشاغل مورد استفاده از عبارت جستجو یا پیشنهاد در مورد آن و تعداد دفعات جستجو کلمه کلیدی در ماه ، باز می‌گردانند.

 

L

LANDING PAGE

صفحات فرود به صفحه ای در وب سایت اشاره می‌کنند که میزان زیادی ترافیک به آن منتقل می‌شود (مخصوصاً ترافیک پولی). در بسیاری از موارد صفحات فرود به عنوان تبلیغات یک سرویس یا مورد خاص عمل می‌کنند.

آزمایش تقسیم صفحات فرود مختلف یک استراتژی عالی است. در این رویکرد ، صفحات فرود که بهترین ها را تبدیل می‌کنند ، حفظ می‌شوند و برای کمپین های آینده استفاده می‌شوند.

LINK BUILDING

پیوند سازی به فرایند دریافت پیوند به وب سایت از سایر وب سایت ها اشاره دارد. پیوندهای وب سایت های معتبر ارزش بیشتری دارند. به طور مشابه ، پیوندهای وب سایت های هرزنامه می‌توانند تأثیر منفی بر رتبه بندی وب سایت داشته باشند.

 

M

MAMBO

Mambo یک CMS منبع باز یا سیستم مدیریت محتوا است که توسط بسیاری برای ساخت سریع و آسان وب سایت ها استفاده می‌شود.

MANUAL PENALTY

مجازات دستی معمولاً به عنوان مجازاتی است که توسط تیم هرزنامه وب Google برای سایت هایی که تصور می‌شود دستورالعمل های مدیر وب سایت آنها را نقض می‌کنند ، داده می‌شود. با مراجعه به وب سایت رسمی Google در اینجا ، می‌توانید در مورد این دستورالعمل ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر فکر می‌کنید که مجازات دستی علیه سایت خود دارید ، باید درخواست تجدید نظر برای لغو آن را ارسال کنید. در صورت جریمه دستی ، نمی‌توانید از تاکتیک های SEO برای جلب سایت خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو استفاده کنید.

MANUAL REVIEW

یک بازبینی دستی ، بر خلاف بررسی ماشین ، زمانی است که یک انسان از طریق مقاله یا وب سایتی بررسی می‌کند که آیا ارزشمند یا مفید است یا خیر. این به طور معمول در SEO برای اشاره به مواردی استفاده می‌شود که تیم اسپم وب گوگل به طور دستی صفحات نتایج موتورهای جستجو را بررسی می‌کند تا صفحات با رتبه بالا و سایت هایی را که در دسته مواردی که هرزنامه وب را در نظر می‌گیرند ، پیدا کند.

MARKET RESEARCH

همانطور که از نامش پیداست ، تحقیقات بازار به جمع آوری اطلاعات در مورد یک بازار خاص اشاره دارد. این یک جنبه اساسی است که هر کسب و کار جدید باید به آن توجه کند. تحقیقات بازار باید کاملاً انجام شود و شامل نظارت بر رقبای اصلی کسب و کار همراه با بررسی رابطه قیمت و کیفیت و اندازه بازار است.

این بخش مهمی از استراتژی کسب و کار است زیرا تحقیقات بازار به صاحب مشاغل اجازه می‌دهد تا رقبای خود را درک کرده و آنها را از نظر قیمت و کیفیت محصول شکست دهد. با این حال ، این یک فرآیند پیچیده است که نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق جنبه های جغرافیایی و جمعیتی مشتریان دارد.

بخش بسیار مهمی از فرایند شامل جمع آوری بازخورد از مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه است. این بخش همچنین به عنوان “تحقیق نظرات” شناخته می‌شود و برای هر صاحب مشاغل ضروری است ، زیرا بینشی از نیازهای افراد ارائه می‌دهد. تحقیقات بازار همچنین  آخرین روندهای ظهور در بازار نشان داده شده را نشان می‌دهد.

MERCHANT ACCOUNT

یک حساب تجاری به طور سنتی یک نوع حساب خاص است که به شرکت ها و کارآفرینان اجازه می‌دهد تا پرداخت ها را با کارت اعتباری یا بدهی دریافت کنند.

این امکان وجود دارد که یک حساب تجاری را براساس یک توافقنامه حقوقی بین یک بانک تاجر خریدار و یک پذیرنده برای تسویه انواع مختلف پرداختها ایجاد کنید. این پرداخت ها ممکن است از طریق معاملات کارت اعتباری یا بدهی صادر شود.

مواردی نیز وجود دارد که در آن شخص ثالث بخشی از قرارداد است. این شخص ثالث بالقوه می‌تواند یک سازمان فروش مستقل باشد که معمولاً به آن ISO می‌گویند.

META DESCRIPTION

توضیحات متا را می‌توان به عنوان ویژگی های HTML یا XHTML توصیف کرد که توضیحات مختصر  از محتوای صفحات وب را برای موتورهای جستجو ارائه می‌دهند. توضیحات متا باید ارتباط مستقیم با صفحه داشته باشد. این توضیحات معمولاً شامل ۱۵۰ تا ۲۰۰ کاراکتر است. این توضیحات ممکن است  در صفحات نتایج موتورهای جستجو نشان داده شود ، بنابراین ارزش آن را دارد که  برای یک متا توضیحات مفید و قانع کننده بنویسید.

META TAGS

متا تگ ها اطلاعات کلی در مورد هر صفحه در سایت شما را ارائه می‌دهند. بازدیدکنندگان اینها را نمی‌بینند. آنها در برچسب های صفحات شما قرار می‌گیرند و اطلاعاتی مانند اینکه چه کسی صفحه را ایجاد کرده است ، در مورد آن و عبارات کلیدی مربوط به صفحه را ارائه می‌دهند.

ممکن است موتورهای جستجو از برخی از این اطلاعات برای دسته بندی صفحات وب استفاده کنند ، اما در SEO بسیار بیشتر از متا تگ ها وجود دارد.

چند متا تگ متداول شامل توضیحات متا و برچسب های کلمات کلیدی متا است. برچسب توضیحات متا فقط یک جمله است یا به گونه ای که یک مرور کلی از آنچه صفحه در مورد آن است ارائه دهد. توضیحات متا معمولاً در صفحات نتایج جستجو استفاده می‌شود ، بنابراین داشتن این موارد ارزش آن را دارد.

در اینجا مثالی از نحوه نمایش یک برچسب توضیحات متا آورده شده است:

 <meta name="description" content="Your description.">

برچسب کلمات کلیدی متا کمی قدیمی است و همیشه به عنوان تاکتیک SEO در این مرحله استفاده یا توصیه نمی‌شود. اگر سعی می‌کنید این برچسب را با عبارات کلیدی پر کنید ، می‌توانید مشکلات را مشاهده کنید ، بنابراین ایده خوبی نیست که از این برچسب هرزنامه ارسال کنید (اگر قصد استفاده از آن را دارید). اگر می خواهید از برچسب کلمه کلیدی متا استفاده کنید ، بهتر است آن را فقط به ۲ عبارت کلیدی محدود کنید. برچسب کلمات کلیدی متا به این شکل است:

 <meta name = "keywords" content = "HTML، CSS، XML، JavaScript">

بسیاری از افراد به اشتباه عنصر عنوان را تگ عنوان می‌نامند. این یک متا تگ نیست ، اما مهم نیست که چگونه می‌خواهید آن را بنامید ، می‌خواهید یک عنوان در برچسب های هر صفحه در وب سایت خود داشته باشید.

MFA (MADE FOR ADVERTISING)

وب سایت هایی که به طور خاص برای کسب درآمد از طریق تبلیغات ساخته شده اند ، به عنوان سایت های تبلیغاتی (MFA یا ساخته شده برای adsense) شناخته می‌شوند. سایتهای تبلیغاتی ساخته شده اند تا حداکثر درآمد تبلیغات را ، گاهی اوقات به هزینه محتوا یا تجربه خواننده افزایش دهند .

از آنجا که آنها محتوا را به نفع تبلیغات قربانی می‌کنند ، برای سایتهای تبلیغاتی ساخته نمی‌شوند و توسط اکثر موتورهای جستجو به عنوان هرزنامه در نظر گرفته می شوند. برخی از مدیران وب سایت هایی که برای سایتهای تبلیغاتی ساخته شده اند از برنامه هایی استفاده می‌کنند که محتوا را از سایتهای مشابه حذف و بازنویسی می‌کنند و به آنها امکان می‌دهد زمان ساخت آنها را کاهش دهند. این به آنها امکان می‌دهد تعداد بیشتری از این سایت ها را ایجاد کنند که درآمد آنها افزایش یابد.

سایتهای تبلیغاتی ساخته شده اغلب سعی می‌کنند خواننده را برای کلیک روی تبلیغات دستکاری کنند. چنین ترفندهایی شامل ارائه محتوای ضعیف است تا خواننده بخواهد جای دیگری را جستجو کند ، بنرهای تبلیغاتی را در مناطقی قرار دهد که خوانندگان تمایل بیشتری به آن دارند و قسمت اعظم تبلیغات خود را در بالای وب سایت خود قرار دهند ، بنابراین خواننده بیشتر آنها را مشاهده می‌کند

MONETIZE

به درآمدزایی از صفحه شما و به نحوه کسب درآمد از سایت شما اشاره دارد. ممکن است از سایتی با پیشنهادات Adsense ، وابسته یا CPA درآمد کسب کنید ، یا حتی تبلیغات را در صفحات خود برای محصولات یا خدمات خود قرار دهید.

اگر قصد دارید از  وب سایت خود درآمد کسب کنید ، به استراتژی نحوه درآمدزایی  نیاز دارید. همچنین می‌توانید از یک وب سایت به عنوان مولد استفاده کنید. در این حالت ، هنگامی که آنها را جمع آوری می‌کنید ، پول دریافت می‌کنید.

 

N

NAME SERVER

اگر سرورهای نام  وجود نداشت ، همه ما به جای نام دامنه ، آدرس IP وب سایت را تایپ می‌کردیم. سرور نام ، نام دامنه را به آدرس IP ترجمه می‌کند.

هنگام خرید نام دامنه معمولاً جایی در سوابق ثبت کننده وجود دارد که می‌توانید سرورهای نام خود را در آن به روز کنید. شما باید حداقل ۲ سرور نام در این فضاها وارد کنید. سرورهای نام معمولاً به این شکل هستند: ns1.nameofserver.com و ns2.nameofserver.com. سرور نام دوم پشتیبان است.

NICHE

NICHE زیرمجموعه ای از بازار وسیع تر است. به عنوان مثال ، ورزش یک بازار است در حالی که پیلاتس را می‌توان گوشه ای از آن بازار وسیع دانست.

هنگامی که در حال ایجاد مشاغل آنلاین خود هستید ، پی بردن به جایگاه خود باید اولین قدم شما باشد. شما می‌خواهید تصمیم بگیرید که در ابتدای امر موضوع خود را تا چه حد وسیع یا کوچک دنبال کنید. شما همیشه می‌توانید بازار خود را گسترش دهید ، اما مهم این است که گزینه های خود را از قبل در نظر بگیرید. معمولاً در ابتدا هدف قرار دادن یک زیرمجموعه یا NICHE و سپس توسعه آن آسان تر است.

NO FOLLOW

برچسب nofollow یک قطعه کد کوچک است که به موتورهای جستجو می‌گوید هیچگونه پیوندی را به صفحه ای که پیوند به آن می‌رسد منتقل نکنند. تصور می‌شود که پیوندهایی که دارای تگ no follow هستند بر رتبه بندی صفحه در موتورهای جستجو تأثیری نداشته باشند. کد بدون دنبال کردن به این شکل است:

rel = "nofollow"

هر موتور جستجو برچسب nofollow را به طور متفاوتی مدیریت می‌کند (برخی حتی آن را نادیده می‌گیرند).

خواندن مقاله مرتبط
بک لاگ محصول و بک لاگ اسپرینت چیست؟

 

O

OPEN SOURCE

منبع باز معمولاً به این معنی است که محصول نهایی رایگان است و شما به کد و توانایی تغییر آن در صورت نیاز دسترسی دارید. وردپرس ، جوملا و دروپال همه سیستم های مدیریت محتوای منبع باز هستند. آنها رایگان هستند و بسیاری از مشاغل کوچک ابزارهایی را برای کار با آنها توسعه داده اند.

OPT-IN

به معنای دادن صراحت به یک سازمان یا فرد است تا به طور مرتب اطلاعاتی را برای شما ارسال کند یا خدماتی را به شما ارائه دهد. از آن برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر بازاریابان بی وجدان که اطلاعات ناخواسته یا تبلیغات برای محصولات یا خدمات ارسال می‌کنند ، استفاده می‌شود.

انفجار ایمیل های ناخواسته ، که هرزنامه نیز نامیده می‌شود ، باعث شد تا قانونگذاران قوانین ضد هرزنامه را وضع کنند. این قوانین مستلزم آن است که قبل از تماس تلفنی یا ایمیل با افراد ، به آنها این امکان داده شود که با آنها تماس گرفته شده را بپذیرند یا رد کنند. این انتخاب به مصرف کنندگان حق تصمیم گیری داد ، نه به بازاریابان.

ORGANIC SEARCH RESULTS

نتایج جستجوی ارگانیک به لیستهایی که در صفحه نتایج موتورهای جستجو ظاهر می‌شوند ، اشاره دارد. به طور خلاصه ، اینها مرتبط ترین نتایج برای یک کلمه کلیدی خاص هستند. الگوریتم های موتورهای جستجو عناصری هستند که تعیین می‌کنند یک وب سایت با یک کلمه کلیدی خاص چقدر مرتبط است ، بر اساس طیف گسترده ای از جنبه ها مانند تراکم کلمات کلیدی می‌باشد.

قرار دادن وب سایت شما در میان برترین نتایج موتورهای جستجو یک دستاورد واقعی است ، زیرا این امر باعث گردش گسترده بازدیدکنندگان می‌شود. خوشبختانه ، روشهای متعددی وجود دارد که به وسیله آنها صاحب سایت می تواند رتبه وب سایت خود را ارتقا دهد (و آن را در بین نتایج جستجوی ارگانیک برتر قرار دهد). بهینه سازی موتورهای جستجو (که به عنوان “SEO” نیز شناخته می‌شود) موثرترین راه برای انجام این کار است.

OUTSOURCING

برون سپاری جایی است که شما به جای استخدام یک کارمند در منزل ، قرارداد کار می بندید. برای بسیاری از مشاغل کوچک استرس استخدام یک کارمند تمام وقت یا پاره وقت بسیار زیاد است، بنابراین آنها کار خود را برون سپاری می‌کنند. این تقریباً می‌تواند شامل هر چیزی، از پشتیبانی مشتری گرفته تا توسعه وب باشد.

 

P

PAGE VIEW

نمای صفحه یک اندازه گیری معمول از ترافیک وب است. به تعداد دفعات بارگذاری صفحه در وب سایت شما اشاره دارد. برای یافتن تعداد نمایش صفحات ، باید تمام صفحات وب سایت خود را انتخاب کنید ، تعداد بارگیری هر یک را شمارش کرده و آن را به طور کلی اضافه کنید تا تعداد کل بازدید صفحات را در هر زمان معین بدست آورید. مردم معمولاً می‌خواهند تعداد بازدید صفحات در روز یا ماه در سراسر وب سایت خود را بدانند.

PAGERANK

PageRank یکی دیگر از اصطلاحات کسب و کار اینترنتی است. PageRank بخشی از الگوریتم های گوگل است که بر اساس پیوندهایی که به یک صفحه وب خاص اشاره می‌کنند ، ساخته شده است. هرچه رتبه صفحه (که توسط پیج رنک پیوندهایی که به صفحه باز می‌گردند جمع شده است) بالاتر باشد ، تصور می‌شود که محبوبیت بیشتری دارد. اگرچه PageRank هنوز بخشی از الگوریتم کلی آنها است ، اما گوگل به دلیل قابلیت دستکاری از اهمیت خود دور شده است.

PATENT

ثبت اختراع حقی است که توسط دولت به مالک مختص اختراع به مخترع ارائه می‌شود. صاحب حق ثبت اختراع حق دارد دیگران را از ایجاد ، استفاده ، عرضه برای فروش یا فروش اختراع منع کند.

PDF

فرمت سند قابل حمل یا PDF یک قالب فایل برای اسناد است که می تواند بر روی هر سیستم عامل (مانند Mac یا PC) و با هر نرم افزاری اجرا شود. برای باز کردن یک فایل PDF شما باید Adobe Acrobat را بارگیری کنید (که رایگان است) و باید بتوانید فایل را بدون توجه به نوع رایانه یا دستگاهی که استفاده شده باز کنید.

PIXEL

کوچکترین عنصر یک تصویر دیجیتال پیکسل نامیده می‌شود. اندازه یک تصویر معمولاً با پیکسل توصیف می‌شود. به عنوان مثال ، اگر قصد دارید یک فاویکون داشته باشید ، به یک تصویر ۱۶ در ۱۶ پیکسل نیاز دارید.

PPC (PAY PER CLICK)

پرداخت به ازای کلیک (PPC) یک مدل تبلیغات آنلاین است که در آن برای هر کلیک مبلغ مشخصی پرداخت می‌کنید. به آن هزینه هر کلیک نیز می‌گویند. Adwords یک مدل PPC است ، اما بسیاری از وب سایت های دیگر نیز دارای فرصت های PPC خاص خود هستند. تقلب در کلیک می‌تواند مشکل مدل PPC باشد که در آن رقبا روی تبلیغات کلیک می‌کنند تا هزینه ها را افزایش دهند.

PRIVACY POLICY

سیاست حفظ حریم خصوصی یک فرم قانونی است که باید در وب سایت خود داشته باشید. این به بازدیدکنندگان شما می گوید که چگونه می‌خواهید از اطلاعات تماس آنها استفاده کنید ، به ویژه اگر در خبرنامه های شما شرکت کنند یا از وب سایت شما خرید کنند. توصیه می‌شود که یک سیاست حفظ حریم خصوصی در وب سایت خود داشته باشید و از هر صفحه (معمولاً در پاورقی) به آن پیوند دهید تا بازدیدکنندگان دقیقاً بدانند با اطلاعات خود چه کاری انجام می‌دهید.

 

Q

QUERY

یک پرس و جو در دنیای تجارت آنلاین معمولاً مربوط به عبارت های کلیدی است که جستجوگر در موتور جستجو یا کادر جستجوی آنلاین تایپ می‌کند. اگر عبارت “چگونه سگ خود را تربیت کنید” را در موتور جستجو تایپ کنید ، “چگونه سگ خود را تربیت کنید” این پرسش است.

 

R

RECIPROCAL LINKS

پیوند متقابل وضعیتی است که در آن دو وب سایت با پیوند مجدد به یکدیگر کمک می‌کنند. پیوند A به وب سایت B و پیوند B به وب سایت A باز می‌گردد. این نوع پیوند به افزایش رتبه وب سایت ها در موتورهای جستجو کمک می‌کند ، اما این یک عمل دستکاری شده تلقی می‌شود و توصیه نمی‌شود.

REDIRECT

تغییر مسیر زمانی اتفاق می‌افتد که یک بازدید کننده در صفحه ای که وجود ندارد فرود آمده و بلافاصله به صفحه جدیدی منتقل شود. غالباً آنقدر سریع اتفاق می‌افتد که بازدیدکنندگان متوجه تغییر مسیر آنها نمی‌شوند. برای انتقال صفحات از یک URL به آدرس دیگر یا حتی جابجایی کل سایت ها بسیار مفید است.

REFERRER

ارجاع دهنده ، نشانی اینترنتی است که بازدیدکننده از آن برای ورود به وب سایت شما آمده است. اگر بازدیدکننده یک عبارت کلیدی را در گوگل تایپ کند و از نتایج جستجوی خود در صفحه شما قرار گیرد ، مرجع گوگل است.

بررسی اینکه بازدیدکنندگان شما از کجا آمده اند بسیار مفید است. اگر سایتی را پیدا کردید که ترافیک را به شما ارجاع می‌دهد ، ممکن است بخواهید ببینید چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آنها بتوانند ترافیک بیشتری را به شما ارجاع دهند. بررسی ارجاع دهندگان شما همچنین به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که آیا ترافیک پولی به خوبی کار می‌کند و بازدیدکنندگانی را که برای آنها هزینه پرداخت کرده اید ارسال می‌کند.

REGISTRAR

ثبت کننده شرکتی است که نام دامنه را ثبت می‌کند. شما باید یک نام دامنه برای کسب و کار خود دریافت کنید و باید آن را توسط ثبت کننده دامنه ثبت کنید.

REQUEST FOR RECONSIDERATION

درخواست تجدید نظر اعلانی است که می‌توانید در صورت جریمه دستی وب سایت خود به تیم هرزنامه وب گوگل ارسال کنید. در درخواست ، می‌خواهید از آنها بخواهید که مجازات را حذف کنند.

به طور معمول شما باید شرایط خدماتی را که نقض کرده اید تغییر دهید و تغییرات در درخواست تجدید نظر خود را توضیح دهید. در صورت پذیرش ، مجازات دستی حذف می‌شود.

RSS (REALLY SIMPLE SYNDICATION)

سندیکای واقعاً ساده (RSS) عمدتا برای انتشار محتوایی که اغلب به روز می شود استفاده می‌شود. این به مخاطب اجازه می‌دهد تا تمام اطلاعات را از یک منبع دریافت کند ، حتی اگر محتوا از منابع متعدد تهیه شده باشد. این مجموعه محتوا را RSS feed می‌نامند.

فیدهای RSS برای ناشر سودمند است زیرا به او اجازه می‌دهد محتوای خود را به صورت خودکار به اشتراک بگذارد. یک خوراک RSS در قالب استاندارد XML است که به برنامه های مختلف اجازه می‌دهد از فیدها استفاده کنند. این قالب XML را می توان با نرم افزاری که به عنوان “aggregator” ، “feed feed” یا “RSS reader” شناخته می‌شود ، خواند.

خوانندگان RSS معمولاً برای جمع آوری محتوا در قالب وبلاگ ، پادکست ، عناوین خبری و ویدئو استفاده می‌شوند. این میزان انعطاف پذیری باعث می‌شود RSS خوان برای هر شخصی که به دنبال اطلاعات است ، به یک ابزار مفید تبدیل شود. هدف اصلی RSS کاهش زمان و تلاش کاربر برای به دست آوردن محتوا از یک منبع یا منابع خاص است.

 

S

SERPs (SEARCH ENGINE RESULTS PAGES)

هنگامی که یک جستجو از طریق یک موتور جستجو انجام می‌شود ، به نتایج “SERPs” یا “صفحات نتایج موتورهای جستجو” می‌گویند. این صفحات مورد توجه بسیاری از افرادی قرار می‌گیرند که در صنعت SEO فعالیت می‌کنند ، زیرا به طور مستقیم بر توانایی وب سایت در دسترسی آنلاین تأثیر می گذارد.

نتایج حاصل از SERP ها از لحاظ تئوری رابطه مستقیمی با ارتباط هر کلمه کلیدی داده شده دارد. اگر عبارت کلیدی یا کلمه مشخصی را جستجو می‌کنید ، هدف موتور جستجو این است که مرتبط ترین و مفیدترین اطلاعات را در صفحه اول SERP ها برای آن اطلاعات در اختیار شما قرار دهد.

SERVER

به طور سنتی یک سرور به عنوان یک سیستم سخت افزاری رایانه ای توصیف می‌شود. هدف اصلی یک سرور به عنوان میزبان وب ارائه و اجرای چندین سرویس به طور همزمان است. کاربران رایانه های دیگر که به سرور مشابهی متصل هستند قادر به استفاده موثر از شبکه هستند.

سرور برای شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است ، زیرا بدون سرور کاملاً کاربردی ، شبکه نمی‌تواند به طور موثر کار کند.

تنوع زیادی در سرورها وجود دارد. رایج ترین انواع عبارتند از: وب ، بازی ، چاپ ، پایگاه داده و سرورهای فایل.

در زمینه ای دیگر ، اصطلاح سرور ممکن است به نوعی از برنامه های کامپیوتری اشاره داشته باشد. در چنین مواردی ، هدف اصلی برنامه سرور رسیدگی به درخواست های چندین برنامه دیگر است که معمولاً به آنها برنامه های مشتری گفته می‌شود.

SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به مجموعه ای از تکنیک ها برای به دست آوردن رتبه صفحات وب سایت در موتورهای جستجو اشاره دارد. در حالت ایده آل ، شما می‌خواهید بالاترین رتبه بندی ممکن را در بین کلمات کلیدی موردنظر داشته باشید.

SEO به دو زیر مجموعه اصلی بهینه سازی در محل و بهینه سازی خارج از سایت تقسیم می‌شود. بهینه سازی در وب سایت به تمام تکنیک های مورد استفاده در صفحات وب یا دامنه اشاره دارد. اینها شامل استراتژی هایی مانند ترکیب کلمات کلیدی در محتوا ، استفاده از عناصر عنوان و ساختارهای پیوند داخلی است. منظور از بهینه سازی خارج از وب سایت ، تاکتیک های ایجاد لینک به منظور محبوبیت بیشتر وب سایت به امید کسب رتبه های بالاتر است.

SHARED HOSTING

میزبانی مشترک نوعی میزبانی وب است که در آن شما یک سرور وب را به اشتراک می‌گذارید. با میزبانی مشترک وب سایت شما فقط بخشی از فضای سرور موجود را اشغال می‌کند در حالی که سایر سایتها متعلق به افراد یا مشاغل دیگر بقیه فضا را اشغال می‌کنند.

برنامه های میزبانی مشترک معمولاً بسیار ارزان تر از برنامه های سرور اختصاصی هستند ، که اصلی ترین مورد است. برخی از معایب میزبانی مشترک عبارتند از این که فضای کمتری خواهید داشت (اگرچه ممکن است هنوز کافی باشد) ، نمی‌توانید سرور خود را شخصی سازی کنید و می‌توانید تهدیدهای امنیتی بیشتری داشته باشید.

بسیاری از مشاغل بر اساس برنامه های میزبانی مشترک اجرا می‌شوند و اغلب مکان خوبی برای شروع است در حالی که ترافیک کسب و کار آنلاین خود را افزایش می‌دهید.

SHOPPING CART

سبد خرید نوعی نرم افزار است که برای اهداف تجارت الکترونیکی استفاده می‌شود. عملکرد اصلی آن ایجاد نسخه الکترونیکی از سبد خرید واقعی است که در فروشگاه مواد غذایی پیدا می‌کنید.

به عنوان یک مشتری که از طریق یک وب سایت تجارت الکترونیکی خاص خرید می‌کند ، آنها می‌توانند از این نرم افزار برای نگهداری اقلام خود قبل از پرداخت هزینه سفارش خود استفاده کنند. این به آنها این امکان را می‌دهد تا در هنگام مرور در وب سایت تجارت الکترونیک ، محصولات را اضافه کنند ، در حالی که یک به یک آنها را خریداری نمی‌کنند.

نرم افزار سبد خرید یک تجربه لذت بخش و آشنا را برای مشتری ایجاد می‌کند. ما عادت داریم که چند مورد را قبل از خرید انتخاب کنیم و بنابراین ، برای تجربه خرید آنلاین خود ، از نرم افزاری مانند این انتظار داریم.

SITEMAPS

نقشه سایت شامل لیستی از تمام صفحات وب سایت به صورت سازمان یافته است. نقشه های سایت عموماً توسط خزنده های موتور جستجو برای فهرست بندی صفحات وب استفاده می‌شوند ، اما برای کاربران نیز قابل دسترسی است.

دو نسخه اصلی نقشه سایت وجود دارد. نقشه سایت XML و نقشه سایت HTML. نقشه سایت XML بسیار ساختار یافته است و برای خزنده های موتور جستجو در نظر گرفته شده است تا بتوانند به راحتی یک سایت را فهرست بندی کنند. کاربر از نسخه XML نقشه سایت سایت استفاده چندانی نخواهد کرد.

نقشه سایت HTML برای کاربر ساخته شده است. این ساختار چندانی ندارد اما بهتر طراحی شده است تا کاربر بتواند به راحتی در آن حرکت کند. نقشه های سایت HTML زمانی مفید هستند که کاربر در حرکت در یک وب سایت بزرگ مشکل داشته باشد یا به دنبال صفحه خاصی  باشد.

SMTP (SIMPLE MAIL TRANSFER PROTOCOL)

SMTP بدون شک یکی از مهمترین پروتکل هایی است که برای ارسال و دریافت ایمیل از طریق اینترنت استفاده می‌شود. این یک روش استاندارد برای ارسال و دریافت ایمیل شده است. از آنجا که مبتنی بر متن است ، یادگیری پروتکل SMTP بسیار آسان است. اکثر برنامه های ایمیل که نامه را از طریق اینترنت ارسال می‌کنند ، از این پروتکل از سرویس گیرنده نامه به سرور نامه یا از سرور ایمیل به سرور دیگر استفاده می‌کنند.

SMTP همچنین برای ارسال پیام از یک سرویس گیرنده نامه خاص به سرور استفاده می‌شود. با توجه به این واقعیت ، همچنین لازم است قبل از اقدام به پیکربندی برنامه ایمیل خود ، سرور IMAP یا POP را به همراه سرور SMTP مشخص کنید. اکثر سرورهای سرور تصمیم می‌گیرند که آیا کلاینت ها از پورت TCP 25 یا پورت ۵۸۷ برای ارسال نامه های خروجی به سرور ایمیل استفاده می‌کنند.

SOCIAL MEDIA

رسانه های اجتماعی به پلتفرم های تعاملی گفته می‌شود که مردم برای برقراری ارتباط با یکدیگر و توزیع محتوا استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از فناوری های رسانه های اجتماعی وجود دارد: انجمن ها ، شبکه های اجتماعی ، نشانک گذاری اجتماعی ، وبلاگ ها تنها چند مورد از آن هستند.

شبکه های اجتماعی برخی از محبوب ترین سایت ها در اینترنت ، به ویژه پس از توسعه فیس بوک هستند. آنها به قدری محبوب شده اند که توسعه دهندگان برنامه هایی را برای تلفن های همراه ایجاد کرده اند تا مردم بتوانند مشخصات شبکه های اجتماعی خود را از هر کجا مشاهده کنند.

نمونه های مرتبط دیگر شبکه های اجتماعی عبارتند از توییتر ، فلیکر و لینکدین. علاوه بر این واقعیت که رسانه های اجتماعی مردم را گرد هم می‌آورد ، این سایت ها همچنین یکی از قوی ترین منابع برای به روز رسانی اخبار هستند. علاوه بر این ، مشاغل آنلاین برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از رسانه های اجتماعی استفاده می‌کنند.

SPAM

هرزنامه (spam) یکی دیگر از اصطلاحات کسب و کار اینترنتی است. هرزنامه ها را می‌توان به هرزنامه ایمیل یا هرزنامه وب تقسیم کرد.

SPLASH PAGE

SPLASH PAGE صفحه ای است که بازدیدکنندگان قبل از ورود به وب سایت اصلی نشان داده می‌شوند. آنها می‌توانند تبلیغات یا اطلاعات مربوط به  وب یک سایت را نشان دهند (مانند سلب مسئولیت یا راهی برای بازدیدکنندگان که می‌توانند محتوای اصلی سایت را به چه زبانی مشاهده کنند).

SPLIT TESTING

یافتن موثرترین روش برای افزایش نرخ تبدیل با آزمایش تقسیم انجام می‌شود.

تست Split به آزمایش A/B نیز معروف است. با استفاده از تست تقسیم می‌توانید دو یا چند نسخه از یک صفحه وب یا ایمیل را با یکدیگر مقایسه کنید تا ایده روشنی در مورد اثربخشی کمپین بدست آورید. شما می‌توانید نتایج را تجزیه و تحلیل کنید تا پاسخها و واکنشهای دقیق مشترکین یا بازدیدکنندگان را شناسایی کنید.

تست تقسیم ، بازاریابان را با توانایی منحصر به فرد خود برای آزمایش و بهبود پیام های بازاریابی آنلاین خود آشنا می‌کند.

SSL (SECURE SOCKETS LAYER)

SSL (Secure Sockets Layer) یک پروتکل متداول است که به برنامه ها اجازه می‌دهد اطلاعات را از طریق اینترنت به روشی ایمن منتقل کنند. یک SSL اطلاعات را به صورت رمزگذاری شده ارسال می‌کند که برای رمزگشایی به “کلید” نیاز دارد. SSL دو کلید عمومی و خصوصی ایجاد می‌کند. هنگامی که اطلاعات منتقل می‌شود ، کلیدها رد و بدل می‌شوند. این امکان انتقال ایمن اطلاعات از طریق وب را فراهم می‌کند.

ابتدا ، کاربر کلید عمومی را از سایت امن SSL می‌پذیرد. سپس کاربر کلید اختصاصی را برای سایت ارسال می‌کند. این به سایت می‌گوید که یک نوع رمز عبور برای کاربر ارسال کند که اطلاعاتی را که بین دو طرف رد و بدل می‌شود رمزگذاری کند. سپس رایانه کاربر از کلید برای رمزگشایی اطلاعات رمزگذاری شده استفاده می‌کند. این کل فرایند بین سایت و رایانه کاربر انجام می‌شود و نیازی به ورودی کاربر ندارد.

SUBDOMAIN

یک مورد دیگر از اصطلاحات کسب و کار اینترنتی SUBDOMAIN است.  یک زیر دامنه شبیه به یک وب سایت جدید است اما شما نیازی به دامنه جدید ندارید زیرا به دامنه اصلی شما مرتبط است. یک زیر دامنه بسیار شبیه یک زیر دایرکتوری است ، تنها تفاوت این است که به جای ظاهر شدن بعد از دامنه ، قبل از دامنه شما ظاهر می‌شود. نمونه ای از زیر دامنه abc.yourdomain.com است.

یک زیر دامنه در پوشه اصلی وب سایت اصلی ذخیره می‌شود. شما می‌توانید هر تعداد زیر دامنه مرتبط با دامنه اصلی خود را به همان اندازه که رایگان و آسان ایجاد کنید ایجاد کنید. نیازی به ثبت دامنه های فرعی مانند نام دامنه معمولی ندارید یا نیاز به تمدید آنها در هر سال دارید. با ورود به cpanel حساب میزبانی خود می‌توانید به راحتی یک زیر دامنه ایجاد کنید. از آنجا یک فرآیند ساده است که فقط چند دقیقه زمان می‌برد.

SUPPLEMENTAL RESULTS

نتایج تکمیلی در موتور جستجوی Google به عنوان نمایه تکمیلی نامیده می‌شود. این فهرست جایی است که صفحات وب که به خوبی مورد اعتماد نیستند اغلب ظاهر می‌شوند. گوگل صفحات تکراری و سایر صفحات کمتر قابل اعتماد را از فهرست اصلی خود خارج کرده و آنها را در فهرست تکمیلی قرار می‌دهد (که عموماً به جستجوگران نشان داده نمی‌شود).

 

T

 

TITLE ELEMENT

عنصر عنوان یک برچسب HTML است که در مرورگر وب بازدیدکنندگان نشان داده می‌شود. همچنین متنی است که در صفحات نتایج موتور جستجو نشان داده می‌شود. عنصر عنوان با عنوان متفاوت است ، اگرچه می‌توانید عنوان مشابهی را به عنوان عنصر عنوان خود استفاده کنید.

TOOLBAR

نوار ابزار در اصل یک جزء رابط کاربر است که شامل مجموعه ای از دکمه های فرمان یا ضامن برای یک برنامه کامپیوتری است. یک نوار ابزار معمولاً میانبرهای سریع برای ویژگی های برنامه اغلب استفاده شده همراه با گزینه های اضافی را ارائه می‌دهد. ممکن است به عنوان یک ردیف آیکون در زیر نوار منو یا یک طرح قاب مجزا در تعدادی ردیف و ستون ظاهر شود. در مقایسه با منوهای کشویی که باید بسیار سخت انتخاب شوند ، نوار ابزارها سریع ، راحت و کارآمد هستند.

اکثر برنامه های کامپیوتری مانند Microsoft Office Suite دارای نوار ابزارهایی هستند که عملکردهای برنامه را به آسانی در دسترس قرار می‌دهند و به راحتی قابل تشخیص هستند. برخی از آنها قابل تنظیم هستند و به کاربران این امکان را می‌دهد که نوار ابزارها را اضافه ، مخفی یا حذف کنند ، ابعاد و مکان آنها را تنظیم کرده یا حتی محتویات آنها را تغییر دهند.

نوار ابزارها دارای الگوها و طرح های مختلفی هستند. الگوهای استفاده شامل نوار ابزار اصلی هستند که طوری طراحی شده اند که بدون نوار منو ، حذف یا پنهان ، کار کنند. آنها همچنین شامل نوار ابزار تکمیلی هستند که برای کار با نوار منو و منوی نوار ابزار طراحی شده اند که اساساً یک نوار منو است که به عنوان نوار ابزار اجرا می‌شود. همچنین اغلب یک نوار ابزار جستجو وجود دارد که ابزارهای جستجو ، ابزارهای متنی و ابزار نشانه گذاری را برای مرورگرها ارائه می‌دهد.

TRADEMARK

علامت تجاری یک نماد شناسایی است که برای تشخیص محصول یا خدمات یک کسب و کار از دیگری استفاده می‌شود. نمادها ممکن است شامل یک کلمه ، طرح ، شکل ، الگو یا ترکیبی از این تصاویر باشند.

مهم است که قبل از ساختن وب سایت خود بررسی کنید که علامت تجاری کسی را نقض نمی‌کنید. این کار با انتخاب نام دامنه شما شروع می‌شود. بسیاری از بازاریابان وابسته عمداً نام دامنه ای را با علامت تجاری در آن ثبت می‌کنند به این امید که برای کلمه علامت تجاری رتبه بالایی داشته باشند. این می‌تواند منجر به این شود که شرکت صاحب علامت تجاری دامنه را در اختیار بگیرد (که ممکن است آنها بتوانند به طور قانونی انجام دهند) بنابراین مشارکت در آن ، استراتژی خوبی نیست.

TRENDS

روندهای بازار عبارتند از تمایل بازار برای پیشرفت در جهت خاصی با گذشت زمان.

 

U

UNIQUE VISITORS

بازدیدکنندگان منحصر به فرد اندازه گیری میزان بازدید از یک وب سایت هستند. یک بازدید کننده منحصر به فرد هر بازدید کننده ای را بدون توجه به تعداد صفحاتی که در وب سایت بازدید می‌کنند ، حساب می‌کند. بنابراین ، چه یک بازدید کننده به ۳۰ صفحه یا فقط یک صفحه مراجعه کند ، هر یک به عنوان یک بازدید کننده واحد و منحصر به فرد در نظر گرفته می‌شوند.

این برخلاف نمای صفحه است که تعداد صفحات مشاهده شده اندازه گیری است. هر دو نمایش صفحات و بازدیدکنندگان منحصر به فرد نشانگرهای خوبی برای میزان بازدید از وب سایت هستند. بسیاری از مدیران وب سایت دوست دارند تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد سایت خود را در روز و هر ماه پیگیری کرده و میزان رشد (یا کاهش) ترافیک آنها را ترسیم کنند.

URL

منبع یاب های یکنواخت (URL) آدرس های منحصر به فردی برای فایل هایی هستند که از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. متداول ترین روش دسترسی به یک وب سایت این است که آدرس آن (بیشتر صفحه اصلی) را در خط آدرس مرورگر خود وارد کنید. همچنین با بارگیری مستقیم امکان دسترسی به فایل با نشانی اینترنتی آن وجود دارد.

URL از یک پروتکل خاص برای دسترسی به فایلها تشکیل شده است. یک نام دامنه که یک شناسه منحصر به فرد برای رایانه خاصی در شبکه است ، نام مسیر (واقعی یا مجازی) و سلسله مراتبی برای مکان خاص فایل.

در وب که از HTTP به عنوان پروتکل خود استفاده می‌کند ، URL ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

http://www.myBlog.com/gallery/image1.jpg

در صورت شکستن آدرس اینترنتی بالا ، اطلاعاتی در مورد پروتکل انتقال (HTTP) ، وب جهانی (www) ، وب سایت خاص (myBlog) ، صفحه ای که محتوا در آن (گالری) و فایل خاص (image1.jpg) دریافت خواهید کرد.

USABILITY

منظور از قابلیت استفاده از اینترنت تکنیک هایی است که باعث می‌شود یک سایت کاربرپسند و پیمایش آسان شود. این بدان معناست که یک وب سایت باید محتوا را به صورت واضح و مختصر ارائه دهد ، به طوری که بازدیدکننده با حداقل تلاش به آنچه که بدنبال آن است دست یابد. علاوه بر این ، قابلیت استفاده شامل حذف همه ابهامات احتمالی است که می‌تواند بازدیدکنندگان را گمراه کند.

یکی دیگر از جنبه های مهم قابلیت استفاده این است که مهمترین موارد و/یا محتوا را در مکانی بسیار قابل مشاهده قرار دهید ، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند آنها را ببینند و به آنها دسترسی پیدا کنند.

 

V

VIRAL MARKETING

بازاریابی ویروسی (که به آن “تبلیغات ویروسی” نیز گفته می‌شود) به عنوان یکی از موثرترین انواع بازاریابی شناخته می‌شود. به طور خلاصه ، این شامل استفاده از رسانه های اجتماعی در کنار فناوری های مختلف دیگر به منظور افزایش آگاهی از نام تجاری یک شرکت خاص در محیط آنلاین است. علاوه بر این ، بازاریابی ویروسی برای تبلیغ محصولات یا خدمات خاص نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی ، ویدئوها کارآمدترین شکل تبلیغات ویروسی هستند: می‌توان آنها را به راحتی در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر به اشتراک گذاشت و تأثیر آنها تقریباً تضمین شده است ، به خصوص اگر خوب طراحی شده باشند. مکانیسم نهفته در پشت این نوع بازاریابی بسیار ساده است: همه چیز بر اساس پیام اصلی است. اگر مردم پیام را دوست داشته باشند ، احتمالاً کلیپ را توزیع می‌کنند – وقتی آنها این کار را انجام دهند ، آن کلیپ به طور خودکار ویروسی می‌شود. این نوع بازاریابی کاملاً در مورد دید و تأثیر آن بر مردم است.

VPS (VIRTUAL PRIVATE SERVERS)

سرورهای مجازی خصوصی (VPS) سرورهایی هستند که بر روی یک محیط مشترک اجرا می شوند ، اما به گونه ای تنظیم شده اند که یک سرور کاملاً جداگانه باشند. بنابراین VPS مانند سرور اختصاصی خصوصی است. همچنین می‌تواند نرم افزار خاصی را که توسط شخص اجاره کننده فضا درخواست شده است اجرا کند (شبیه سرور اختصاصی).

VPS یک گام بین یک سرور مشترک و یک سرور اختصاصی است. قیمت معمولاً بین این دو قرار می‌گیرد. غالباً می‌توانید یک VPS خوب با هزینه کمتر از ۱۰۰ دلار در ماه دریافت کنید ، برخلاف سرور اختصاصی که چند صد دلار در ماه برای شما هزینه دارد.

 

W

WEB SPAM

هرزنامه وب اقدام عمدی دستکاری نمایه های موتور جستجو است تا یک سایت در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد. این نیز به عنوان spamdexing شناخته می‌شود. در حال حاضر موتورهای جستجو به یافتن این صفحات و مسدود یا حذف آنها از فهرست های خود یا رتبه بندی آنها در پایین صفحه نتایج اختصاص داده شده اند.

WHITE HAT SEO

سئو کلاه سفید شامل SEO است که مطابق شرایط خدمات یک موتور جستجوی خاص است. اغلب ، مشخص نیست که آنها از شما چه می‌خواهند تا یک منطقه خاکستری ایجاد شود (یعنی مطمئن نیستید که از خطی عبور کرده اید یا نه).

سئو کلاه سفید به طور کلی به استفاده از شیوه های خوب هنگام ساختن سایت شما اشاره می‌کند که منجر به تجربه کاربری خوب می‌شود. در رابطه با ایجاد پیوند ، خط مبهم تر می‌شود. گوگل هیچ نوع کلاه سفید ایجاد پیوندی را که به منظور دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو (که تقریباً هر شکل ایجاد لینک است) انجام می‌دهد ، در نظر نمی‌گیرد.

بنابراین در ابتدایی ترین حالت ، سئو کلاه سفید در واقع ایجاد محتوای عالی و اطمینان از خزنده بودن سایت شما است.

WORDPRESS

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز است که بسیاری آن را بستری برای وبلاگ نویسی می‌دانند. وب سایت هایی که با وردپرس ساخته شده اند ، سیستم نظر دهی را فعال می‌کنند و می‌توانند از افزونه های بسیاری که برای انواع عملکردهای اضافی توسعه یافته اند استفاده کنند.

 

X

XML

زبان نشانه گذاری گسترده (XML) یک زبان نشانه گذاری ساده است که توسط بازدیدکنندگان و برنامه ها قابل خواندن است. بسیاری از API ها (رابط های برنامه نویسی برنامه) برای پردازش داده های XML توسعه یافته اند. فیدهای RSS معمولاً در XML ایجاد می‌شوند و بخشی توصیه شده از هر وب سایت هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *