بررسی مهارت ها و استعدادهای خود

اولین جایی که می‌توانید به دنبال ایده ها و فرصت های تجاری بگردید این است که به درون خود نگاه کنید. کشف استعدادها امر مهمی است که می‌تواند به تصمیم گیری های مختلف کمک کند. مهم است که مهارت ها، استعداد یا اشتیاق خود را که می‌تواند در کسب و کار مناسب باشد بررسی کنید. بنابراین، چنین کسب و کارهایی که مطابق با مهارت های شما باشد، مناسب ترین هستند و انتظار می‌رود در آینده موفق واقع شوند.

همگام بودن با رویدادهای اجتماعی

به روز ماندن با رویدادهای اجتماعی و روند بازار منبع عالی برای دریافت ایده های تجاری است. این رویدادها می‌تواند منجر به قرار گرفتن در معرض روندهای بازار، صنایع، مدهای جدید و … شود که منجر به تولید ایده های جدید خواهد شد.

اختراع محصول یا خدمات جدید

یکی دیگر از منابع فرصت‌ های کارآفرینی، اختراع یک محصول یا خدمات جدید است. افراد مختلف با طرز فکری خلاق هستند که خارج از چارچوب فکر می‌کنند و مشکلات را با بهترین راه حل مناسب حل می‌کنند. باید مانند کارآفرینان بزرگی مانند استیو جابز، مارک زاکربرگ و … فکر کرد.

ارزش افزودن به محصول موجود

به جای اختراع یک محصول، می‌توان به محصول موجود نیز ارزش افزود. این نوع نوآوری ها می‌توانند منبع بزرگی از فرصت های تجاری باشند. از آنجایی که بیشتر اختراعات قبلاً انجام شده است ، بنابراین وجود نوآوری به عنوان غالب لازم است.

فرانچایز

یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری یا تجاری نیز می‌تواند فرانچایز باشد. با نگاه کردن به جمعیت شناسی و نیاز به یک خدمات یا محصول خاص، می‌توان فرانچایز تجاری را نیز شروع کرد. این می‌تواند واقعاً سودآور باشد زیرا بسیاری از مدل سازی ها برای کسب و کار دیگر مورد نیاز نیست زیرا یک شخص از حقوق خرده فروش دیگری استفاده می‌کند. فرانچایز می‌تواند به چندین شکل تجاری باشد.

رسانه های جمعی

رسانه های جمعی از چند سال گذشته فراگیر شده اند. مجلات، تلویزیون، روزنامه ها و غیره منبع عالی ایده ها و فرصت ها هستند. مشاغل مختلف در حال فروش هستند و تبلیغات تجاری مختلفی برای انتخاب در دسترس هستند.

نمایشگاه های تجاری و نمایشگاه های بین المللی

برای کشف برخی از فرصت های تجاری مورد نیاز بازار، بهتر است در چندین نمایشگاه بین المللی مانند اکسپو شرکت کنید. بیشتر آنها را می‌توان همانطور که در روزنامه یا اینترنت تبلیغ می‌شود پیدا کرد. حضور در این رویدادها می‌تواند به ایجاد شبکه سازی کمک کند. این می‌تواند در ملاقات و احوالپرسی با تجار مختلف که منبع ایده های عالی هستند بسیار الهام بخش باشد.

تجزیه و تحلیل صنعت

یکی دیگر از منابع مهم برای کسب و کار می‌تواند نظرسنجی های صنعتی باشد. از آنجایی که هدف اصلی یک کسب و کار برآوردن نیازهای مشتری است. بنابراین، بررسی و تجزیه و تحلیل نیازهای اساسی یک مشتری می‌تواند در رسیدن به یک تصمیم منطقی که مشکل مشتری را برطرف کرده و منجر به کسب و کار سودآور شود، کمک کند.

گوش دادن به شکایات مشتریان

شکایات بخشی از روابط با مشتریان است که منجر به توسعه محصولات و خدمات جدید بهبود یافته می‌شود. هرگاه مشتریان گزارش بدی داشته باشند به این معنی است که رضایت مشتری حاصل نمی‌شود و مشکلی در محصول یا خدمات وجود دارد. پیدا کردن راه حلی برای برطف کردن شکایات می‌تواند به دستیابی به حداکثر رضایت مشتریان کمک کند. به طور مشابه، از طرف دیگر می‌توانند در ایجاد ایده های تجاری جدید برای رسیدگی به مشکلات مشتریان کمک کنند.

طوفان فکری

یک روش خلاقانه حل مسئله مانند طوفان فکری منبع شگفت انگیزی برای تولید ایده است. هدف از طوفان فکری این است که به راه های ممکن در مورد یک مورد خاص فکر کنید تا بتوانید به حداکثر بازدهی دست یابید. این یک عمل بسیار قابل قبول است و بسیاری از کارآفرینان به این روش کار می‌کنند. این سبک از تفکر می‌تواند به  پیدایش ایده‌های زیادی کمک کند، ایده هایی که فقط فرصت نیستند بلکه فرصت های سودآور و ارزشمند برای سرمایه گذاری هستند.

خواندن مقاله مرتبط
تکنیک های ایده پردازی برای نوآوری