۴ راهکار برای استارتاپ ها در بحران اقتصادی

استراتژی استارت آپ ها در شرایط بحرانی

نگاهی گذرا به تاریخ به ما نشان می‌دهد که بحران ها لحظه های مناسبی برای ایده های جدید ، نوآوری ها و سیستم ها هستند. برخی از مشهورترین شرکتهای امروزی درست پس از بحران اقتصادی ۲۰۰۸ راه اندازی شدند: واتس اپ ، اوبر ، اسلک ، ایربی اندبی و گروپون و … چند  نمونه قابل توجه هستند . در ادامه به چند راهکار استارتاپ ها در بحران اقتصادی پرداخته می‌شود.

این بحران اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا می‌تواند احساس چالش برانگیز و ترسناک باشد اما شرایط موجود می‌تواند یک زمان بلند پروازانه برای کارآفرینان جوان برای راه اندازی رویاهای خود باشد. ایده پردازی و جذب سرمایه برای استارتاپ شما ممکن است دشوارتر از قبل باشد اما درک بازار و نیازهای مصرف کننده و همچنین سازگاری شخصی در شرایط بحرانی می تواند به شما در ادامه بازی کمک کند.

در اینجا چندین نکته عملی هم برای استارتاپ های موجود و هم برای استارتاپ های جدید که قصد دارند در شش تا ۱۲ ماه آینده کسب وکار خود را جمع آوری کمک کنند ؛ آورده شده است.

صادقانه  از خود بپرسید : آیا رویدادهای جهانی اخیر ارتباط محصول و پیشنهاد من را تغییر داده است؟ آیا ایده من هنوز همان نیازهای قبلی را پاسخ می‌دهد؟ آیا پیشنهاد باید براساس واقعیت جدید به روز شود؟ آیا در محصول ، پیشنهاد ، فناوری ، قیمت گذاری ، کانال های توزیع یا جغرافیایی که هدف قرار داده ام تغییر یا تعدیل انجام 
می‌شود؟

صادقانه به این سوالات پاسخ دهید. یک بحران احتمالاً برخی از نیازهای بازار را کاهش داده و برخی دیگر را افزایش می‌دهد. برای تأمین نیازها و شرایط جدید بازار تنظیماتی انجام دهید. به عنوان مثال ،  Athena Security  نرم افزاری را تولید می‌کند که به دوربین های امنیتی اجازه می‌دهد اسلحه گرم را در زمان واقعی تشخیص دهند. اکنون ، با Covid-19 آنها سیستم هایی را به فروش می‌رسانند که با استفاده از دوربین های حرارتی تب فرد را در زمان واقعی تشخیص می‌دهند. اتاق یک شرکت نوپا که غرفه های تلفن را به عنوان پناهگاهی آرام در مطب های با طرح باز تبدیل می‌کند ؛ اکنون در حال ساخت غرفه های آزمایش ویروس کرونا برای کلینیک های مراقبت های بهداشتی است.

دریابید که نیازهای بازار و مصرف کننده چگونه تغییر کرده است و استارتاپ یا ایده جدید خود را نوآوری کنید. به این فکر کنید که حالا می‌خواهید چگونه مرتبط باشید.

طرز فکر سرمایه گذارانی را که ملاقات می‌کنید درک کنیدبه طور کلی ، سرمایه گذارانی وجود دارند که از محافظه کاری بیشتری برخوردار هستند و در مواقع بحرانی تمایل دارند پول نقد خود را نگه دارند و سرمایه گذاری های خود را متوقف کنند ، در حالی که دیگران بیشتر ماجراجو هستند و با ارزیابی کمتر به دنبال فرصت های عالی هستند. سعی کنید ارزیابی کنید که کدام یک از این دو سرمایه گذار بالقوه ای هستند که ملاقات می‌کنید. اگر جلسه با یک سرمایه گذار خطرپذیر است باید بفهمید که صندوق از چه زمانی راه اندازی شده است تا تعیین کند که آنها در استقرار نقدی خود قرار دارند. برای صندوق های جوان تر که فقط یک یا دو سال عمر دارند ؛ آنها به طور فعال به دنبال سرمایه گذاری هستند و بحران می‌تواند زمان مناسبی برای سرمایه گذاری باشد زیرا ارزیابی اکثر شرکت ها کاهش  می‌یابد. با این حال ، بسیاری از این صندوق ها همچنین می‌خواهند با سرمایه گذاری در شرکت های بالغ که مسیر روشنی برای سودآوری دارند؛ خطر را کاهش دهند.
در ادامه چند راهکار برای استارتاپ ها در بحران اقتصادی ذکر می‌کنم : 

مثل شتر فکر کنید ، نه مثل اسب !
شترها برای بقا در برخی از سخت ترین مناطق آب و هوایی زمین ساخته شده اند. آنها انعطاف پذیر هستند و
می‌توانند هفته ها بدون آب و غذا زنده بمانند. در صورت لزوم همچنان سریع می دوند. از طرف دیگر ، تک شاخ های افسانه ای در دنیای تجارت بر رشد سریع از طریق بودجه عمیق و استعدادهای قابل دسترسی استوار است.

بحران زمانی برای نشان دادن رفتار شتر است. اکثریت قریب به اتفاق استارتاپ ها ، با برنامه های بزرگ و تعداد زیاد ، چشم انداز بلند پروازانه دارند. این خوب است و نباید تغییر کند. اما در طول یک بحران ، همه نسبت به پول نقد حساس هستند و شما نیز باید حساس باشید. حساس به جریان وجوه نقد باشید. یک سازمان ناب داشته باشید. بودجه عملیاتی واقع بینانه و محافظه کارانه ایجاد کنید و مطمئن شوید که از آن منحرف نمی‌شوید. سرمایه گذاران احتمالی می‌خواهند ببینند که شما با احتیاط و خردمندانه پول نقد خود را مدیریت می‌کنید. هیچ گونه تعهد مالی طولانی مدت ندارید و می دانید چگونه هزینه ها را در صورت لزوم کاهش دهید.

با سرمایه گذاران خود شفاف باشید.
 اطمینان حاصل کنید که سرمایه گذاران از وضعیت شرکت شما ، تغییراتی که در بازاری که در آن فعالیت می‌کنید وچالش هایی که با آن روبرو هستید؛ پیش بینی های به روز برای درآمد و لیست نیازهای واقع بینانه برای تأمین منابع مالی کوتاه مدت و آینده ، کاملاً آگاه هستند.

توضیح دهید که چگونه با چالش ها روبرو شده اید. این می‌تواند بینش مهمی در مورد چگونگی عملکرد شما در شرایط سخت و روند تصمیم گیری در شرکت ایجاد کند. ظاهرسازی برای شرایط خوب نکنید. با سرمایه گذاران خود به عنوان بخشی از تیم خود رفتار کنید.

یک هیئت مشاوره قوی ایجاد کنید.
 این برای هر استارتاپی در هر زمان صادق است ، اما برای استارتاپ ها در دوران بحران ، این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن افراد باتجربه ای که می‌توانند در اداره و رشد سرمایه به شما کمک کنند ، اطمینان بیشتری به سرمایه گذاران خواهد داد. آنها می‌دانند که حتی اگر برای اولین بار کارآفرین باشید؛ بازرگانانی کهنه کار دارید که در صورت لزوم به شما کمک می‌کنند. علاوه بر این ، این هیئت مشورتی می‌تواند از شبکه های خود برای معرفی و باز کردن درهای مربوط در مواقعی که فرصت کم است استفاده کند.

برای روند رشد پس از بحران آماده باشید.
 اطمینان حاصل کنید که برنامه عملیاتی کاملی را برای فردای روز بعد از بازگشت به شرایط عادی آماده کرده اید. اطمینان حاصل کنید که برنامه کسب و کار نحوه انطباق شما با روشن شدن آسمان و رشد تجارت شما را نشان می‌دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *