تحلیل رقبا در کسب و کار آنلاین چگونه انجام می‌شود؟

تحلیل رقبا در کسب و کار

اگر می‌خواهید در کسب و کار اینترنتی موفق باشید ، انجام تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار آنلاین ضروری است. در این راهنما برای تجزیه و تحلیل رقبای شما ، مشخصات کسب و کار ، محصول ، مشخصات بازاریابی آن را مطالعه و آنها را از طریق تجزیه و تحلیل SWOT مقایسه خواهیم کرد به منظور دستیابی به نتایجی که بتوانیم سریع و چابک از آنها استفاده کنیم.

تحلیل رقبا در کسب و کار آنلاین به شما کمک می‌کند جهت گیری مشخصی داشته باشید تا بتوانید رقبای آنلاین خود را مورد بررسی قرار دهید. هنگامی که موفق به جمع آوری اطلاعات لازم شدید ، دانش عمیق تری برای بهبود استراتژی های مختلف خواهید داشت.

تحلیل وب سایت

در تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار ، ارزیابی پورتال ها ، صفحه های فرود و سایر صفحات ضروری است. به طور کلی ، شما باید یک تجزیه و تحلیل اولیه از طراحی ساختار وب سایت ، عملکرد و تجربه کاربر انجام دهید. برای این کار می‌توانید از سوال زیر شروع کنید: آیا به عنوان مشتری ، دوست دارید در آن فروشگاه آنلاین خرید کنید؟

شما به خوبی می‌دانید که هر تجارت الکترونیکی یا وب سایتی باید تمام تلاش خود را برای پاسخگویی به تقاضاهای متغیر گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام دهد. این بدان معنی است که UI / UX ، سرعت بارگیری ، انسجام ، زیبایی شناسی ، طراحی ریسپانسیو و ویژگی کاربر پسند آن ، بر نتایج و ترافیک تأثیر می‌گذارد. این عناصر نشان می‌دهد چه مواردی موثر است و چه مواردی نیست.

تحلیل مدل کسب و کار

هنگامی که شما در کسب و کار اینترنتی رقابت می‌کنید ، باید DNA کسب و کار هایی را که با آنها در بازار اختلاف دارید ، تحلیل کنید. این بدان معنی است که شما مجبورید یک نمودار دقیق در مورد رقبای آنلاین خود ارائه دهید که در آن شما جزئیات رقبا را از جمله نحوه انجام کار ، هزینه ها ، استفاده از رسانه ها و تمایز آنها را توضیح می‌دهید.

مدل کسب و کار ابزاری را نشان می‌دهد که در خدمت ایجاد چشم انداز یک کسب و کار است. می‌توان آن را به عنوان یک نقشه مشاهده کرد که به روشنی توصیف می‌کند که چگونه یک ایده تحقق می‌یابد ، مخاطب چه کسی خواهد بود ، استراتژی های بازاریابی چگونه خواهد بود و چگونه درآمد حاصل می‌شود.

اگر قصد شما این است که رویکرد نزدیک تری به تحلیل رقبا در کسب و کار آنلاین داشته باشید ، ابتدا باید به چندین سوال پاسخ بدهید:

 • مدل های تجاری رقبای من در این بازار کدامند؟
 • مزیت رقابتی شما در این بازار چیست؟
 • آیا راهی برای انجام متفاوت یا بهتر وجود دارد؟

ابزاری که ما از آن استفاده خواهیم کرد مدل بوم کسب و کار است.

تحلیل ارزش پیشنهادی محصول یا خدمات

ارزش پیشنهادی نشان دهنده انگیزه اصلی است که محصول یا خدمتی در بازار برای آن وجود دارد. این سند ،  مزایای عملکردی را ارائه و توصیف می‌کند. این ویژگی منحصر به فرد و متمایز کننده ای است که عموم مردم از برند شما به رسمیت می‌شناسند و آن را به عنوان یک مزیت رقابتی نشان می‌دهد.

اگر می‌خواهید بدانید که رقبای شما چه مزایایی دارند ، باید بدانید که ارزش پیشنهادی آنها بر چه اساس استوار است. در مطالعه رقبا و محصولات یا خدمات آنها ، باید از پرسونا خریدار و نحوه برخورد آنها با خدمات مشتری آگاه شوید. این بینش همان چیزی است که به شما امکان می‌دهد موقعیت آنها را در بازار درک کنید.

مهم است که ارزش پیشنهادی را با مزیت رقابتی اشتباه نگیرید:

 • مزیت رقابتی  : فرایندها ، ویژگی ها ، استراتژی هایی که یک کسب و کار را نسبت به رقبای خود برتری می‌دهد.
 •  ارزش پیشنهادی : ویژگی هایی که مشتریان می‌توانند از محصولات و یا خدمات شما انتظار داشته باشند.

تحلیل برند تجاری

برای تحلیل رقبا در کسب و کار آنلاین نمی‌توان اهمیت جایگاه تجاری را نادیده گرفت. نام تجاری یکی از حیاتی ترین ارزشهای نامشهود برای یک تجارت است. این عنصر باعث می‌شود کاربر ارتباط بیشتری برقرار کند.

برای درک بهتر رقبا خود در اینترنت ، باید مطمئن شوید که سطح انتظار از برند خود را می‌دانید. این ارزیابی برای درک این موضوع است که محصولات ، خدمات یا تجربه خرید از شما تا چه اندازه ، سابقه ای پاک نشدنی در ذهن مصرف کننده ایجاد می‌کند.

 قصد دارم یک مثال خوب برای شما بیان کنم  که اهمیت برند تجاری را کاملاً نشان می‌دهد:

مطمئناً شما در مورد Arirbnb صحبت شنیده اید ، شاید حتی یک آپارتمان را از طریق آن در خارج از کشور اجاره کرده اید. میخواهیم رقابت مستقیم  آن را با Wimdu در یک مقطع زمانی مقایسه کنیم.

به طور متناقضی ، در زمانی خاص بخشی از تیمWimdu که مسئولیت محتوا را بر عهده داشت ، آنها موفق شدند خود را در سطح SEO پیش از airbnb قرار دهند ، به طوری که حتی در مطالعات موردی در کنفرانس های بازاریابی آنلاین ، در برلین بررسی شد.

در نهایت Wimdu بسته و فروخته شد ، زیرا نمی‌توانست در برابر وفاداری که برند Airbnb ایجاد کرده بود و مشتریانش با آن شناسایی شدند ، رقابت کند.

 ابزار برای تحلیل برند تجاری

برای تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار ، طیف گسترده ای از ابزارهای رایگان یا پولی را در اختیار دارید که می‌توانید از طریق وب دریافت کنید. از جمله محبوب ترین و همه کاره عبارتند از:

 • Google Trends  : ابزاری برای جستجو نام و برند تجاری. ببینید آیا مردم به دنبال شما هستند و آیا  جستجو نام تجاری شما در حال رشد است.
 • Semrush  : حجم جستجو را پیدا کنید.
 • Buzzsumo  : برند را در شبکه های اجتماعی شناسایی کنید.
 • Google alerts : سرویس هشدار ذکر نام تجاری را ردیابی می‌کند.

فناوری های مورد استفاده در صفحات وب / فروشگاه های آنلاین

هر تجارت الکترونیکی یا وب سایتی به روشی خاص و با استفاده از منابع مختلف فناوری طراحی شده است که باعث جذابیت بیشتر آنها برای کاربران می‌شود. اگرچه همه باید پارامترهای خاصی از SEO را رعایت کنند تا تجربه خوبی ارائه شود و در اولین نتایج قرار بگیرند ، اما بخش فنی می‌تواند متفاوت باشد.

برای تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار ، شما چندین ابزار دارید:

 • Similartech  : این نرم افزار یک سری مزایا را به شما ارائه می‌دهد تا شما به خوبی از رقبای آنلاین مطلع شوید. این یک پلتفرم است که توسط موتورهای جستجوی مختلف پشتیبانی می‌شود تا شبکه را در زمان واقعی و از طریق تجزیه و تحلیل داده های بزرگ نظارت کند. با عملکردهای آن ، می‌توانید از فناوری های میلیون ها صفحه وب ، بازارهای تحقیقاتی ، تعیین روندها و موارد دیگر مطلع شوید.
 • Wappalizer  : این افزونه گوگل کروم به شما امکان می‌دهد از نحوه ایجاد یک پورتال یا فروشگاه آنلاین خاص مطلع شوید. از جمله عملکردهای اساسی آن ، دسترسی به اطلاعات فنی را تسهیل می‌کند ، می‌توانید آن را در مرورگر خود نصب کنید ، استفاده از مجموعه داده ها را برای صفحات با همان فناوری فعال کنید و همزمان چندین سایت را مرور کنید.
 • Built with : یکی دیگر از افزونه های گوگل کروم که به شما اطلاع می‌دهد چگونه رقبای آنلاین شما تجارت الکترونیکی خود را ایجاد کرده اند. با یک کلیک ساده بر روی افزونه در مرورگر ، می‌توانید از فناوری پشت هر وب سایتی مطلع شوید. علاوه بر این ، این یک ابزار نمایه سازی برای سازماندهی منابع فنی شما پیدا می‌کند.

استراتژی کسب درآمد

بستگی به قیمت ها و یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید یا نوع پروژه کارآفرینی که شروع کرده اید ، استراتژی کسب درآمد بسیار متفاوت است. کسب و کاری که به فروش محصولات اختصاص داده شده باشد ، مشابه کسب کار دیگری نیست که به تولید محتوا در یک موضوع اختصاص داده شده باشد. برای هر ابتکار تجاری روش های مختلفی برای کسب درآمد از وب سایت وجود دارد و مهمتر از همه ، شما قادر خواهید بود که بهترین کار را انجام دهید و آن را با پروژه خود سازگار کنید. در اینجا متداول ترین موارد کسب درآمد از وب سایت ذکر شده است:

 • فروش محصولات فیزیکی
 • فروش محصولات دیجیتالی : وبینارها ، کتابهای الکترونیکی ، دوره های آنلاین
 • فروش خدمات حرفه ای
 • درآمد از فضای تبلیغاتی
 • درآمد از عضویت
 • نشر مطالب با اسپانسر
خواندن مقاله مرتبط
11 مرحله برای اعتبار سنجی ایده استارتاپ

ضمناً ،  فراموش نکنید که آنها را به مدل کسب و کار خود اضافه کنید!

تحلیل مشخصات محصول

مطالعه محصولات ارائه شده توسط رقبا شما نیز شایسته یک نگاه دقیق است. دانستن اینکه چگونه قیمت خود را کنترل می‌کنند و اینکه چه کانال های ترجیحی را برای استراتژی های بازاریابی ترجیح می‌دهند ، به شما کمک می‌کند طرز تفکر آن را درک کنید. بنابراین می‌توانید از مزایای استفاده از تاکتیک های بهتر یا مواردی که رقبا نمی‌دانند ، از آنها استفاده کنید.

قیمت گذاری محصولات یا خدمات

با دانستن مدل ۴Ps می‌دانید که تخمین قیمت یکی از مهمترین جنبه ها برای استراتژی بازاریابی آنلاین شما و همچنین برای رقابت است. قرار دادن ارزش برای یک محصول یا خدمات صرفاً تقلید از سایر فروشگاه ها یا کسب و کارهای آنلاین نیست ، بلکه شامل مجموعه ای از عوامل داخلی و خارجی است که باید در نظر بگیرید.

۳ روش اساسی برای تعیین قیمت در برنامه بازاریابی شما وجود دارد:

 • با توجه به رقابت قیمتی را که مستقیم ترین رقبای شما تعیین کرده اند به عنوان مرجع در نظر بگیرید و یک چارچوب مرجع را برای آن تعیین کنید. بسته به دسته ای که می‌خواهید نشان دهید می‌توانید مقدار کم ، مساوی یا بیشتر را تعیین کنید.
 • بر اساس هزینه با در نظر گرفتن حاشیه سود پس از محاسبه هزینه های مستقیم و غیرمستقیم بازاریابی و تولید ، این متداول ترین روش است. این همیشه رقابتی ترین ارزش در بازار نیست زیرا قیمت ممکن است به دلیل تقاضا یا حجم فروش متفاوت باشد.
 • با توجه به نوع مشتری  این کمترین فرم مورد استفاده است زیرا نیاز به مطالعه بازار دارد تا بدانید مصرف کنندگان تا چه مقدار مایل به پرداخت هزینه هستند. این ممکن است به وضعیت ، ترجیحات و کیفیت محصول شما بستگی داشته باشد. از استراتژی قیمت گذاری پایین برای فروش حجم و یا قیمت برتر برای حاشیه بالاتر استفاده می‌شود.

فرآیند خرید

یکی دیگر از عناصر اصلی برای مقایسه خود با رقبا ، دانستن امکاناتی است که آنها ارائه می‌دهند و آنچه را که برای ارائه ندارند. این عامل از این جهت مهم است که بسیاری از افراد اگر متوجه شوند که روند کار پیچیده یا بسیار کند است ، خرید را نیمه تمام رها می‌کنند. هرچه بیشتر تحقیق کنید ، شانس شما برای ارائه یک تبدیل بسیار چابک و رضایت بخش بیشتر می‌شود.

توصیه می‌کنم برای داشتن ایده روشن تری سوالات زیر را در نظر بگیرید:

 • آیا خرید محصول یا خدمات در فروشگاه آنلاین رقبا آسان است؟
 • چند مرحله باید طی شود؟
 • روش های پرداخت ارائه شده است؟
 • آیا روند کار بصری است؟
 • چه چیزی را می‌توانید در تجارت خود اعمال کنید؟
 • چه چیزی را می‌توانید بهبود ببخشید تا فرآیند کاربر مورد پسندتر شود؟

تحلیل کانالهای توزیع آنلاین / آفلاین

تحلیل رقبا در کسب و کار

در تحلیل رقبا در کسب و کار آنلاین ، باید کانالهای رقبا برای توزیع محصولاتشان را ارزیابی کنید.

در مورد کالاهای غیرضروری ، کانال ها می‌توانند متنوع باشند و ما به طور کامل در مشخصات بازاریابی به آنها خواهیم پرداخت: وبلاگ ها ، شبکه های اجتماعی ، اپلیکیشن های تلفن همراه ، صفحات فرود ، خبرنامه ، و سایر منابع.

از طرف دیگر ، محصولات فیزیکی توزیع دیگری نیز دارند:  تحویل در خانه ، فروش مستقیم در فروشگاه ها و انواع مشارکت با کسب و کارهای دیگری که محصولات فیزیکی را برای فروش به مشتری خود دارند.

استراتژی های وفاداری

در تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار ، باید استراتژی های وفاداری مشتری خود و سایر راهکارها را نیز در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که هر چقدر چرخه زندگی مشتری شما در رابطه با خدمات یا محصول شما بیشتر باشد ، هزینه جذب آن مشتری کمتر است. علاوه بر این ، شما در استخدام فروشنده سرمایه گذاری کمتری انجام می‌دهید. همچنین می‌توانید از فروش متقابل یا فروش بیشتر استفاده کنید و درصد بالایی از نمایندگی برند تجاری خود را خواهید داشت.

رقبا از چه راهبردهایی استفاده می‌کنند؟

همانطور که انتظار دارید رقبای شما می‌توانند برای دستیابی به ماندگاری بیشتر در طول زندگی مصرف کننده ، به اقدامات خاصی متوسل شوند. در میان گزینه ها ، موارد زیر برجسته است:

 • بازاریابی درونگرا : ایده جذب مشتری از طریق وبلاگ ، کتابهای الکترونیکی و ویدیو ها ، محتوایی است که ارزش افزوده دارد.  این نوع از بازاریابی باید جذب ترافیک کند و در نهایت تبدیل صورت بگیرد.
 • خرید قبلی و یا رزرو : یک استراتژی موثر برای تجارت الکترونیکی این است که به مشتریان اجازه دهید کالایی را قبل از ورود به فروشگاه خریداری کنند. این روشی برای ارائه امنیت و اطمینان به محض ورود  است. این ابتکار عمل را می‌توان با فروش متقابل تکمیل کرد.
 • خدمات به مشتریان : این جنبه می‌تواند تفاوت بین ایجاد وفاداری بیشتر یا نبودن آن باشد. ثابت شده است که اگر بیش از رضایت مشتری خدمات دارید ، ۲۵٪ احتمال دارد که مشتری پیشنهادی را اعلام کند و به احتمال ۱۸٪ حتی اگر گرانتر باشد ، دوباره آن را خرید خواهد کرد.

پیشنهاد خرید

سوال این است: چه راهکارهای خرید و پیشنهادی را می‌توانید در وب سایت های رقبا پیدا کنید؟

در میان بسیاری از مواردی که باید در مورد رقبا خود بدانید ، سطح خرید و توصیه نمی‌تواند کم اهمیت باشد. هر یک از این عناصر به شما امکان مقایسه اثربخشی نشان داده شده توسط رقبا را با توجه به استراتژی های بازاریابی آنلاین و آفلاین ، خدمات مشتری و استراتژی های وفاداری آنها ارائه می‌دهد. ما می‌توانیم آنها را اینگونه در نظر بگیریم:

 • خرید مجدد: به معنای داشتن خریداران مکرر است ، در این صورت هزینه خرید شما برای هر مشتری کاهش می‌یابد (که به وفاداری مربوط است). از طرف دیگر ، فرکانس خرید مجدد و میانگین فروش ، معیارهای بسیار مفیدی برای دانستن این است که آیا کسب و کاری در حال پیشرفت است یا راکد مانده است.
 • توصیه و معرفی  : هیچ راهی بهتر از توصیه یکی دیگر از مشتریان برای جذب مشتری جدید وجود ندارد. دهان به دهان نه تنها بازاریابی رایگان را فراهم می‌کند ، بلکه بازتاب واقعی رضایت مشتری است و به همین دلیل تجویز کننده برند به دیگران است.

مشخصات بازاریابی

استراتژی بازاریابی یک نکته کلیدی برای هر تجارت الکترونیکی است که می‌خواهد در کانال های مختلف ارائه شده توسط وب تأثیر بگذارد. در اینجا ما هدف بازار ، کلمات کلیدی برای جستجوگرها ، تبلیغات PPC ، محتوا ، ترافیک مراجعه شده و شبکه های اجتماعی را در نظر می‌گیریم. این مهمترین جنبه ها برای تجزیه و تحلیل شما از رقبا در اینترنت خواهد بود.

بخش بازار و مخاطبان هدف

همانطور که برای تعریف مخاطب هدف برای کار خود باید آنچه را که لازم است انجام دهید ، باید بدانید که هدف رقابتی شما در بازار چیست. هدف از این تحقیق این است که بفهمیم رقبا تلاش خود را بر کدام گروه از افراد معطوف کرده اند و همچنین تفاوتهای مربوط به بخش بندی بازار رقبا با کسب و کار شما مشخص شود.

قبل از تهیه استراتژی بازاریابی ، هر کسب و کار آنلاین یا آفلاین باید مخاطب هدف خود را مشخص کند. این مخاطبان خاص یک یا چند گروه از افراد هستند که ویژگی های خاصی دارند که آنها را به مشتری بالقوه برای مصرف یک محصول یا خدمات تبدیل می‌کند.

خواندن مقاله مرتبط
تقسیم سهام استارتاپ چگونه انجام می‌شود؟

تحلیل کلمات کلیدی و رتبه بندی صفحات وب سایت

هنگامی که شما تجارت الکترونیکی یا وب سایتی را اداره می‌کنید ، بیشترین تلاش شما برای جذب بیشترین میزان بازدید است. این کار باید با پیروی از الگوریتم گوگل و بهترین روشهای جستجوگرها انجام شود که شامل کلمات کلیدی پیشنهادی شما هستند. دانستن اینکه رقبای آنلاین در این زمینه چه کاری انجام می‌دهد می‌تواند کمک بزرگی به شما کند تا بدانید از چه اصطلاحات دیگری می‌توانید استفاده کنید.

ابزارهای تحلیل کلمات کلیدی :

Semrush:  این پلت فرم محبوب جستجوی کلمات کلیدی به خوبی می تواند تجزیه و تحلیل رقبای آنلاین را تکمیل کند. این ویژگی به شما امکان دسترسی به ۱۸ میلیارد کلمه کلیدی ، ۷۲۰ میلیون دامنه و ۱۴۰ پایگاه داده جغرافیایی را ارائه می‌دهد. به همین دلیل ، یکی از محبوب ترین ابزارها برای راهنمایی استراتژی های بازاریابی آنلاین است.

به همین ترتیب ، این یک ماژول جستجو برای تعیین نحوه مدیریت شرایط رقابت شما طراحی شده است. از طریق این عملکرد ، شما می‌توانید ترافیک ، تبلیغات ، محتوا ، استراتژی کلمات کلیدی و شبکه های اجتماعی رقبا را تجزیه و تحلیل کنید. این کار باعث می‌شود شما راحت تر متوجه شوید که کجا سریعتر بازدید ها جذب می‌شوند.

Ahrefs: از این بستر تحقیق کلمات کلیدی برای ایجاد استراتژی های بازاریابی بهتر و تجزیه و تحلیل رقبای آنلاین استفاده گسترده ای می‌شود. این پلتفرم حداقل ۱۶ تریلیون پیوند شناخته شده ، ۵ میلیارد وب سایت ، ۱۷۰ میلیون دامنه و ۱۵۰+ میلیون کلمات کلیدی به همراه دارد.

این منبعی است که بسیاری از فروشگاه ها و برند های آنلاین برای کشف دقیق اصطلاحات بیشتر مورد استفاده رقبا از آن استفاده می‌کنند. علاوه بر نشان دادن موقعیت و میزان ترافیک ، می‌توانید از عملکرد “Content Gap” استفاده کنید تا بدانید از کدام کلمات شما استفاده می‌کنند.

نوع محتوا

هنگام تحلیل رقبا در کسب و کار ، باید همچنین در نظر بگیرید که آنها چگونه بازاریابی محتوای خود را مدیریت می‌کنند. در واقع ، شما علاقه مندید راه هایی را پیدا کنید که رقبای آنلاین شما سعی می‌کنند بازار هدف خود را درگیر کنند ، آنچه را که برای تولید هدایت بیشتر منتشر می‌کنند و اینکه چگونه با محتوای خود ارزش آفرینی می‌کنند. به همین دلیل است که شما باید جنبه های اساسی مانند:

 • کیفیت محتوا
 • موضوعات
 • خبرنامه

کمپین های تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی آنلاین که به طور فزاینده ای توسط فروشگاه های آنلاین ، وب سایت ها ، کانال های پخ  و حساب های رسانه های اجتماعی استفاده می‌شوند ، می‌توانند برای جذب مشتری بسیار قدرتمند باشند. با توجه به هزینه کم ، دسترسی گسترده ، شما علاقه مند هستید که از جنبه های جذاب استراتژی های بازاریابی استفاده شده توسط رقبای خود در کانال ها مطلع شوید. برای تحلیل کمپین های تبلیغاتی کسب و کار ، منابع مختلفی در دسترس است.

ابزارهای تحلیل کمپین تبلیغاتی:

می‌دانیم که Semrush ابزاری مهم برای رفع اشکال در استراتژی سئو در هر کسب و کار آنلاین است. همراه با برنامه ریز کلمات کلیدی Adwords ، می‌توان مقدار اطلاعات مربوط به ترافیک و کلمات کلیدی را افزایش داد. اگرچه این برنامه ریز یک ویژگی پولی گوگل است ، اما استفاده از آن به صورت رایگان امکان پذیر است.

در تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار ، این ابزار جستجو کلمه کلیدی محصول شما را برای انجام تبلیغات یا بررسی رقبای آنلاین شما تسهیل می‌کند. علاوه بر این ، این برنامه ریز دقیقاً به شما می‌گوید که کدام اصطلاحات بیشترین جذب ترافیک را در ماه گذشته در کاربران داشته و چه میزان رقابت برای آنها وجود دارد. این داده ها برای ایجاد محتوا و کمپین های تبلیغاتی بسیار ارزشمند است.

 تحلیل ترافیک وابسته

تحلیل رقبا در کسب و کار

در تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار اینترنتی ، همچنین لازم است بدانید که منابعی که بیشترین بازدید را به وب سایت های رقبا شما ایجاد می‌کنند ، کدام است. در این صورت ایده دقیق تری دارید از اینکه با چه کسی همکاری می‌کنند و از چه وب سایت هایی آنها لینک می‌گیرند.

از طرف دیگر ، با تجزیه و تحلیل میزان مراجعه رقیبان خود ، می‌توانید دریابید که آیا آنها از شبکه های وابسته برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

به کاری که آنها انجام می‌دهند نگاهی بیندازید و بررسی کنید که آیا باز کردن یک برنامه وابسته برای پروژه خود برای شما سودآور است یا خیر؟

ابزار های تحلیل ترافیک وابسته

 • وب سایت های مشابه  : این ابزار که مانند افزونه گوگل کروم کار می‌کند ، به شما کمک می‌کند تا استراتژی آنلاین و تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کار را کشف کنید. در میان ماژول های آن ، موارد تحقیق و بازاریابی برجسته است. با استفاده از این موارد می‌توانید دریابید که رقبا از نظر تبلیغ و محتوا چه می‌کند. همچنین می‌توانید روندها را تحلیل کرده و سفر مشتری را بهتر درک کنید.

تحلیل شبکه های اجتماعی

همانطور که قبلاً روشن کردیم ، کسانی که از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی محصول یا خدمات استفاده می‌کنند دارای چندین کانال گسترده انتشار هستند. شبکه های اجتماعی که به طور فزاینده ای توسط نسل های جدید پذیرفته می‌شوند ، مخاطبان  بسیار متنوع و گسترده ای را شامل می‌شوند. از آنجا که جذب مشتری بالقوه از نظر  هر پلتفرم متفاوت است ، بهتر است بدانید که رقبا شما از کدام رویکرد استفاده می‌کند.

ابزارهای تحلیل شبکه های اجتماعی :

 • Buzzsumo: این پلتفرم برای یافتن محتوای مناسب برای رقبای شما در شبکه های اجتماعی طراحی شده است.
 • ahrefs جستجوگر محتوا این کار همان buzzumo است ، اما به علاوه این که می‌توانید در مورد رقبا خود نیز درباره کلمات کلیدی تحقیق کنید.

تجزیه و تحلیل SWOT

با تمام اطلاعات جمع شده ، یک تجزیه و تحلیل SWOT از کسب و کار خود انجام دهید و تمام نکات را برای بهبود ، استراتژی ها و شناسایی تفاوت ما جمع آوری کنید.

 • نقاط ضعف  : اصولاً آنها نواقصی هستند که می‌توانید در کسب و کار پیدا کنید و می‌توانید با توجه به نتایج تجزیه و تحلیل ، آنها را تعدیل کنید. نقاط ضعف منوط به عناصری مانند سازمان ، تولید ، پرسنل ، امور مالی و بازاریابی است. محدودیت توانایی شما در رقبا در بازار را تعیین می‌کند.
 • تهدید  : این عنصر متعلق به تجزیه و تحلیل خارجی بازار است ، بنابراین می‌توانند سناریوهایی باشند که هیچ کنترلی روی آنها ندارید. تهدیدات می‌تواند از متغیرهای مختلفی ناشی شوند ، از جمله بخشی که در آن فعالیت می کنید ، تقاضای آنچه شما ارائه می دهید ، رقبا آنلاین که محصولی مشابه دارد و محیط اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی ، اقلیمی و سایر عوامل.
 • نقاط قوت  : مانند نقاط ضعف ، متغیرهای فوق الذکر که با استفاده از تجزیه و تحلیل SWOT آزمایش می‌کنید ، نشان می‌دهد که در کجا قدرتمند هستید. از آنجا که با عناصر داخلی مانند صلاحیت پرسنل ، مدیریت مالی ، زیرساخت ها ، کارایی فرآیند تولید سرو کار دارد ، می‌توانید آنها را راحت تر شناسایی کنید.
 • فرصت ها  : برخلاف تهدیدها ، ارزیابی عناصر خارجی می‌تواند به شما بگوید که چگونه از برخی شرایط بازار استفاده کنید. به همین دلیل شناختن شرایط رقابت ، مخاطبان هدف ، روند عادات خرید و سایر عواملی که هیچ کنترلی روی آنها ندارید ضروری است.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.