۱۰ مزایای کسب و کار اینترنتی در دنیای امروز

مزایای کسب و کار اینترنتی

اینترنت روش تجارت کسب و کار ها را متحول کرده است. با کمک کسب و کار اینترنتی ، بازار جهانی در دسترس ، فراگیر و متنوع تر است. مزایای کسب و کار اینترنتی ، بستر را برای توسعه ، ارتباطات و همکاری تجاری فراهم می‌کند.

فهرست مطالب

۱۰ مزایای کسب و کار اینترنتی :

  •  برقراری سریع و راحت ارتباط
  • اشتراک گذاری و یافتن سریع اطلاعات
  • اتوماسیون تجاری
  • اتصال سریع به وسیله اینترنت همراه
  • دسترسی آسان به آخرین رویکردهای بازاریابی برای دستیابی به مشتریان بیشتر
  • جذب مشتریان علاقه مند و جدیدتر
  • خدمات پیشرفته به مشتری
  • استفاده از اینترنت برای مدیریت شبکه های کسب و کار
  • کاهش هزینه ها
  •  بهبود بهره وری کسب و کار

داشتن یک اتصال با سرعت بالا و قابل اطمینان این موارد را تضمین می‌کند:

 • ارتباط شما یکپارچه اجرا می‌شود.
 • انتقال فایلهای مهم ، سریع خواهد بود.
 • کسب و کار شما به سرعت می‌تواند رشد کند.

امروزه شرکتها و سازمانها از اینترنت پرسرعت برای تسریع عملیات تجاری و استراتژی رشد خود استفاده می‌کنند. آنها به شدت به این فناوری برای افزایش بهره وری و دستیابی به کارایی عملیاتی اعتماد دارند.

کسب و کارها به کمک اینترنت تغییرات عمده ای را متحمل می‌شوند. آنها انعطاف پذیر ، چابک و سازگار با جهان به سرعت در حال تغییر  می‌شوند.

حتی اگر کل کسب و کار خود را بصورت آنلاین اداره نکنید ، باز هم می‌توانید از اتصال اینترنتی تجاری قوی بهره مند شوید. لیست مزایای عمده اینترنت برای کسب و کار ها را بخوانید و دریابید که آیا از پهنای باند پرسرعت خود به طور کامل استفاده می‌کنید یا خیر.

مزایای کسب و کار اینترنتی

۱) شما راحت تر و سریعتر ارتباط برقرار می‌کنید

اینترنت برای سهولت و سرعت ارتباطات تجاری ضروری است. چه در حال تعامل با همکاران باشید و چه به سوالات مشتریان در زمان واقعی پاسخ دهید ، اینترنت راه حل هایی را برای بهینه سازی گردش کار و ارتباطات روزانه شما ارائه می‌دهد.

ایمیل ها ، سیستم های ثبت وضعیت حضور ، سیستم های تلفن ابری و خدمات چت از جمله ابزارهای پیشرفته ای هستند که برای بهبود ارتباطات تجاری در داخل و خارج از شرکت شما طراحی شده اند. به لطف اتصال به اینترنت پرسرعت:

 • کارکنان دفتر شما و تیم های دور کاری به طور یکپارچه به هم متصل می‌شوند.
 • شما می‌توانید کارهای روزانه خود را بدون تلاش بهینه کنید.
 • جلسات ویدئویی از راه دور با موفقیت برگزار می‌شود.
 • پیام های فوری به طور موثر ارسال می‌شوند.

سیستم های تلفن VoIP ، بسترهای رسانه های اجتماعی ، مراکز کار گروهی یا روبات های چت از جمله راه حل هایی هستند که به دلیل فناوری اینترنت پدید آمده اند. هر یک از این موارد به کسب و کار ها کمک می‌کند تا به طور موثر ارتباط برقرار کنند که این امر باعث پیشرفت کسب و کار ها می‌شود.

۲) اشتراک گذاری و یافتن اطلاعات سریعتر است

امروزه مجبور نیستید از نامه پستی برای ارسال اطلاعات یا اسناد تجاری به شرکا ، همکاران یا مشتریان خود استفاده کنید. با داشتن یک ایمیل ، می‌توانید فایلها را سریعتر و از هر مکانی به شرط داشتن پهنای باند با کیفیت بالا به اشتراک بگذارید. داده هایی که می‌خواهید با ایمیل یا سایر برنامه های نرم افزاری منتقل کنید باید به عنوان اسناد دیجیتال ، فایل های الکترونیکی یا پرونده های مبتنی بر وب در دسترس باشند.

توانایی دسترسی به اطلاعات در هر زمان و هر مکان برای کسب و کار شما یک مزیت بزرگ است.

داشتن یک اتصال اینترنتی خوب به شما امکان می‌دهد از هر کجا به شبکه کسب و کار خود متصل شوید و فوراً اطلاعات لازم را ارسال کنید. این کار باعث بهبود عملکرد کسب و کار شما و تسریع فرایندهای تجاری می‌شود.

از سوی دیگر ، یافتن اطلاعات نیز در مقایسه با دوران قبل از اینترنت بسیار سریعتر است. برای یافتن سریع جزئیات خدمات ، می‌توانید در گوگل یا فهرستهای مربوط به صنعت خود جستجو کنید. همه این اطلاعات بصورت ۲۴ ساعته و ۷ روزه در اختیار شماست. دسترسی به این مجموعه بی نهایت اطلاعات شما را قادر می‌سازد در مورد رقبا تحقیق کنید ، اطلاعات تماس را پیدا کنید یا به سادگی ایده های تجاری را در عرض چند ثانیه بدست آورید.

 اطلاعات جستجوی کاربران

به طور میانگین گوگل سالانه معادل ۱٫۲ تریلیون جستجو در سراسر جهان دارد.
۶۱٪ از مردم پس از جستجو توصیه ای در یک وبلاگ را می‌خوانند.
۵۵٪ افراد قبل از خرید به صورت آنلاین نظرات و توصیه ها را جستجو می‌کنند.
۴۷٪ از وب سایت شرکت بازدید می‌کنند.
۲۶٪ از فروشگاه فیزیکی دیدن می‌کنند.

* منبع : kpmg.com 

۳) اتوماسیون تجاری

اتوماسیون کسب و کار یک روند قوی اینترنتی برای کسب و کار ها در هر اندازه است. توانایی خودکارسازی کارهای روزانه در نهایت باعث صرفه جویی در پول و زمان شما می‌شود. عملیات و فرایندهای تجاری شما ساده تر و کارآمدتر می‌شوند. بسته به مدل کسب و کار و نیازهای خود ، می‌توانید تقریباً  هر بخش حقوقی ، حسابداری یا مراقبت از مشتری را به صورت خودکار گردش کنید.

خواندن مقاله مرتبط
30 ایده کسب و کار خانگی

اینترنت پایه و اساس خدمات خودکار را ایجاد کرده است و اتصال پرسرعت به شما این امکان را می‌دهد تا فرایندهای کاری خود را تسریع کنید. با کمک برنامه های نرم افزاری خاص و سرعت بارگذاری سریع ، حسابداری می‌تواند به موسسات مالیاتی ملی متصل شود و حجم عظیمی از داده ها را به راحتی به اشتراک بگذارد.

خدمات به مشتریان در زمینه های دیگری نیز وجود دارد که در آن اتوماسیون مزایای زیادی را به همراه دارد. اگر کسب و کار شما از سیستم تلفن تجاری استفاده می‌کند ، ویژگی هایی مانند:

 • پاسخ صوتی تعاملی (IVR)
 • خود انتظار
 • ارسال تماس
 • قوانین پاسخگویی سفارشی برای خودکارسازی جریان تماس شما

با پاسخ خودکار ایمیل ، می‌توانید به مشتریان یا شرکای خود کمک کنید تا هنگام خروج از دفتر ، سریعاً به همکاران موجود دسترسی پیدا کنند.

اتوماسیون از طریق اینترنت به شدت بر همه بخشهای یک کسب و کار تأثیر می‌گذارد و به تیم های شما کمک می‌کند تا انعطاف پذیر ، چابک و مولدتر باشند.

۴) اتصال سریع به وسیله اینترنت همراه

انقلاب سریع اینترنت باعث تغییر در کسب و کارها شد. ناگهان کسب و کارهایی از زمینه های مختلف تجاری دارای ظرفیت پهنای باند شدند که به آنها امکان می‌داد تجربه مشتریان خود را ارتقا دهند. بسیاری از آنها وب سایت های خود را به پلتفرم های کاملاً تعاملی تبدیل کردند یا شروع به ارائه خدمات برتر برای کاربران خود کردند.

دسترسی به اینترنت تلفن همراه نقطه عطف دیگری بود که ارزش زیادی را برای تجارت به ارمغان آورد. با دسترسی بیشتر به دستگاه های تلفن همراه ، می‌توانید ۲۴ ساعته با مشتریان بالقوه خود تماس بگیرید. ادغام تلفن همراه با فهرستهای مشاغل محلی ، فهرستها و برنامه های کاربردی نقشه ها ، خدمات مبتنی بر مکان را ساده می‌کند. با هدایت مشتریان به معنای واقعی کلمه به درب منازل ، کسب و کارها می‌توانند از این ویژگی ها منفعت ببرند. اگر فروشگاه محلی ، خواربارفروشی ، داروخانه یا هتل اداره می‌کنید ، گزینه بسیار مفیدی است.

این که بتوانید با سرعت بالای اینترنت به مخاطبان خود در هر کجا و هر زمان دسترسی پیدا کنید ، امکانات نامحدودی را برای رشد کسب و کار به شما می‌دهد.

۵) دسترسی به آخرین رویکردهای بازاریابی برای دستیابی به مشتریان بیشتر

مزایای کسب و کار اینترنتی

بازاریابی اینترنتی و دیجیتال نحوه تبلیغ محصولات و خدمات شما را تغییر داده است. امروزه هر کسب و کاری ، صرف نظر از اندازه آن ، باید حضور آنلاین داشته باشد. با کمک بازاریابی اینترنتی ، می‌توانید مخاطبان بیشتری را برای بازاریابی مشاغل خود جذب کنید. وب سایت های تجاری ، رسانه های اجتماعی ، بازاریابی ایمیلی یا تبلیغات آنلاین ، برخی از ابزارهای مدرن برای ارائه پیام شما به مخاطبان مناسب هستند.

شما می‌توانید مشتریان را بر اساس معیارهای مختلف هدف قرار دهید که به شما کمک می‌کند با رویکرد شخصی تری به آنها برسید

این ترافیک افراد واجد شرایط بیشتری را برای سازمان شما به ارمغان می‌آورد ، که احتمالاً به مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند. نرم افزارهای جدید یک راه حل مفید برای ایجاد یک انجمن برای نام تجاری ، اندازه گیری دقیق اثربخشی کمپین و بهبود عملکرد کلی آنلاین شما ارائه می‌دهند.

۶) جذب مشتریان علاقه مند و جدیدتر

یکی دیگر از مزایای کسب و کار اینترنتی ، شانس به دست آوردن مشتریان بیشتر و تعامل بهتر با آنها است. این مزیت به شما امکان می‌دهد مشاغل خود را در مقیاس محلی ، ملی یا جهانی گسترش دهید. این فقط افزایش فروش آنلاین نیست ، بلکه توانایی ایجاد یک نام تجاری قوی با ابزارهایی است که به اتصال سریع اینترنت متکی هستند.

شما می‌توانید یک کسب و کار کوچک باشید و همچنان با محتوای هدفمند به مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنید. اگر می‌خواهید تعامل بهتری داشته باشید ،  بسترهای آنلاین را بشناسید که در آن بتوانید با مشتریان بالقوه خود ارتباط آشکار در مورد محصولات خود برقرار کنید.

اگر بدانید مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند ، می‌توانید در مکان مناسب با آنها تماس بگیرید. چه در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، لینکدین ، ​​چه در ایجاد محتوا در بسترهایی مانند یوتیوب و اینستاگرام و یا انجمن های محلی این امکان فراهم است. مزیت بزرگ همه این پلتفرم ها این است که در مورد محصولات و خدمات خود بازخورد فوری دریافت می‌کنید. این امر شما را تشویق می‌کند تا آنها را به طور مداوم بهبود دهید تا مشتریان راضی تری داشته باشید.

۷) خدمات پیشرفته به مشتری

اینترنت خدمات مشتری را به سطح کاملاً جدیدی رسانده است.

امروزه مشتریان شما می‌توانند به سرعت بسیاری از مسائل را بدون توجه به موقعیت مکانی خود حل کنند.  زمانی که آنها یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد داشته باشند ، می‌توانند از هر کجا با شما تماس بگیرند. جدیدترین فناوری های تلفن همراه و اینترنت پرسرعت به آنها امکان می‌دهد از وب سایت شما دیدن کنند ، توضیحات محصولات را بخوانند ، خدمات و بررسی ها را جستجو کنند.

خواندن مقاله مرتبط
صدای مشتری (VOC) چیست؟

پشتیبانی مشتری برای یک کسب و کار موفق ضروری است. دسترسی مداوم به تیم پشتیبانی به مخاطبان کمک می‌کند تا راحت تر تصمیم خود را برای خرید بگیرند.

بسته به نیازهای مشتریان خود ، می‌توانید چندین کانال برای تماس از جمله تماس تلفنی ، فرم تماس  ، ایمیل ، شبکه های اجتماعی یا چت زنده را ارائه دهید. توانایی پاسخگویی فوری به مشتریان ، مزیت رقابتی ارزشمندی را به شما می‌دهد.

۸) استفاده از اینترنت برای مدیریت شبکه های کسب و کار

اینترنت به شما کمک می‌کند تا امنیت کسب و کار خود را با ایجاد شبکه های شرکتی مطمئن ارتقا دهید. 

شما می‌توانید یک شبکه تجاری خصوصی اکسترانت بسازید که به فروشندگان ، مشتریان و تامین کنندگان خارجی شما اجازه می‌دهد به اطلاعات مربوط به کسب و کار دسترسی داشته باشند و داده ها را مبادله کنند. اتصال با کیفیت بالا و سرعت سریع به آنها کمک می‌کند از هر کجا به شبکه خارجی شما متصل شوند که تداوم تجارت را در هر شرایطی تضمین می‌کنند.

یک شبکه خصوصی مجازی به کارمندان شما امکان می‌دهد از طریق اینترنت به شبکه خصوصی شرکت متصل شوند. در آنجا می‌توانید منابع و اطلاعات محرمانه را با خیال راحت بین تیم های داخلی و از راه دور یا با کاربران خارجی انتخاب شده قبلی به اشتراک بگذارید. شبکه خصوصی مجازی دورکاری ایمن را امکان پذیر می‌کند زیرا پیوندی امن بین دستگاه  دورکار و سیستم اصلی شرکت شما ایجاد می‌کند.

۹) کاهش هزینه ها

یکی از بزرگترین مزایای کسب و کار اینترنتی ، مقرون به صرفه بودن آن است. قبل از عصر اینترنت ، ارتباطات تجاری از طریق نامه ، تماس تلفنی یا ملاقات حضوری انجام می‌شد ، که راهی پرهزینه برای دستیابی به مشتریان بالقوه شما بود. با ظهور اتصالات سریع اینترنت ، ارتباطات تجاری تغییر کرد.

امروزه ایمیل تجاری یکی از ابزارهای اصلی ارتباط با تیم ها ، شرکا و مشتریان است.  سیستم های تلفن ابری جایگزین سیستم های تلفن قدیمی می‌شوند و به شما امکان می‌دهد از طریق اینترنت تماس تلفنی برقرار کنید که هزینه تماس شما را بهینه می‌کند. جلسات از راه دور تقاضای زیادی دارند و اغلب از طریق راه حل های ویدئو کنفرانس انجام می‌شوند که شرکت کنندگان را قادر می‌سازد تا از هر نقطه با پهنای باند با کیفیت بالا در آنجا شرکت کنند.

افتتاح و نگهداری یک فروشگاه آنلاین به جای یک فروشگاه فیزیکی می‌تواند یک کسب و کار مقرون به صرفه و بسیار سودآور ایجاد کند. می‌توانید آن را به صورت آنلاین با کمپین های بازاریابی دیجیتال و با هدف قرار مخاطبان خود به طور موثر ، تبلیغ کنید. همچنین می‌توانید محصولات خود را از نمایندگی های فروش مستقیم از دفتر خود خریداری کرده و در هزینه های سفر و اقامت صرفه جویی کنید.

۱۰) بهره وری کسب و کار را بهبود می‌بخشد

بهره وری کسب و کار اینترنتی و کارایی تیم ها به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. این مزیت کسب و کارهای اینترنتی راه حل هایی را ارائه می‌دهد که ارتباط و همکاری را در داخل و خارج از شرکت ها ساده می‌کند. می‌توانید از ابزارهای مختلفی برای افزایش بهره وری ، اتوماسیون فرایندها و ارتباطات تجاری استفاده کنید. بنابراین اتصال با سرعت بالا به شما امکان می‌دهد در عملکرد کسب و کار خود برتری داشته باشید.

مزایای اینترنت برای تجارت

۴۷٪ – بهبود بهره وری
۲۸٪ – ایجاد فرصتهای تجاری جدید
۲۷٪ – اتوماسیون فرایندهای تجاری
۱۸٪ توانایی فروش محصولات به عنوان خدمات
۱۳٪ – افزایش روند نوآوری محصول
۱۰٪ – درک بهتر تقاضای مشتری*

*منبع : i-scoop.eu

امروزه امکاناتی که همراه با اینترنت ایجاد می‌شود ، توسعه مدل های تجاری جدید را آسان تر می‌کند. داشتن ارتباطات موثرتر با مشتریان و فروشندگان ، دسترسی به اطلاعات از هر کجا و ارائه خدمات بهتر به شما کمک می‌کند بهره وری کسب و کار خود را افزایش دهید. همچنین به لطف اینترنت می‌توانید یک بستر امن برای همکاری ایجاد کرده و کارایی تیم خود را افزایش دهید که عنصری کلیدی برای رشد کسب و کار شما است.

تصور جهان بدون اینترنت دیگر غیرممکن است. این کار به کسب و کار شما قدرت می‌بخشد ، جامعه را متحول می‌کند و راه را برای نوآوری هموار می‌کند. مزایایی که اینترنت پرسرعت برای تجارت شما به ارمغان می‌آورد برای توسعه و رشد آن ضروری است. آنها بر بسیاری از فرایندها مانند کارآیی هزینه ، بهینه سازی ارتباطات و بهبود گردش کار روزانه تأثیر می‌گذارند.

به لطف چندین راه حل مبتنی بر اینترنت ، می‌توانید با دسترسی به مخاطبان جهانی ، کسب و کار خود را گسترش دهید. همچنین می‌توانید تیم ها ، مشتریان و شرکای خود را بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی در ارتباط نگه دارید و با هم به طور موثر کار کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.