راه های کاهش رتبه الکسا برای وب سایت

راه های کاهش رتبه الکسا

چگونه می‌توان رتبه الکسا را ​​کاهش داد؟ اگر در تلاش برای ایجاد ترافیک به وب سایت خود هستید ، باید به بهبود رتبه الکسا نیز تمرکز کنید. با پیج رنک اشتباه گرفته نشود ، رتبه الکسا بر اساس ترافیک در نوسان است. با ایجاد تغییرات صحیح در وب سایت خود و همچنین استراتژی تبلیغاتی آن ، می‌توانید به رتبه Alexa  بهتری دست پیدا کنید. در ادامه به راه های کاهش رتبه الکسا برای وب سایت خواهیم پرداخت.

نظارت بر ترافیک داده های الکسا یکی از منابع معتبری است که توسط تبلیغ کنندگان برای تعیین محبوبیت ، عملکرد و کیفیت وب سایت ها استفاده می‌شود . این یک روش مقایسه آسان رقبا است که در استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده می‌شود .

رتبه الکسا چیست و چگونه رتبه خود را در الکسا کاهش دهیم ؟

Alexa Rank که توسط شرکت تابعه غول تجارت الکترونیک آمازون ساخته شده است ، در مقایسه با سایر سایتها ، اندازه گیری نسبی محبوبیت یک وب سایت بر اساس میزان بازدید است.

تعداد بازدیدکنندگان  که یک وب سایت در طی سه ماه گذشته ایجاد کرده است بر میزان الکسای آن تأثیر دارد. هرچه تعداد بازدیدکنندگان و دفعات بازدید از صفحات وب منحصر به فرد در این مدت بیشتر شوند ، رتبه الکسای وب سایت پایین تر خواهد بود.

google.com در حال حاضر دارای رتبه الکسا ۱ است ، و سپس youtube.com با یک فاصله رتبه ۲ است. صرف نظر از این ، بهینه سازی وب سایت شما برای داشتن  بازدید بیشتر ، رتبه Alexa  شما را کاهش می‌دهد و بنابراین ، به موفقیت آن کمک می‌کند.

 رتبه الکسا چیست؟

“Alexa Internet Incorporated یک شرکت تجزیه و تحلیل ترافیک وب مستقر در سانفرانسیسکو است .”

طبق گفته گوگل ، رتبه الکسا معیاری برای محبوبیت یک وب سایت است. این توضیحات ، به طور مستقیم از وبلاگ الکسا ، نشان می‌دهد که رتبه های الکسا نسبی هستند که آن را به یک شاخص مهم عملکرد اصلی برای محک زدن وب سایت تبدیل می‌کند.

 رتبه الکسا چگونه کار می‌کند؟

الکسا زیرمجموعه آمازون است. دقیقاً چگونگی محاسبه رتبه بندی الکسا در هر دو بخش تجارت همچنان محدود است. با این حال ، با توجه به قدرت محاسباتی عظیم آمازون در  انگشتان خود ، تعجب آور نیست که آنها توانسته اند به این مهم دست پیدا کنند.

طبق وبلاگ خود شرکت ، “رتبه های الکسا با استفاده از یک روش اختصاصی محاسبه می‌شود.” به عبارت دیگر ، آنها به ما نمی‌گویند که چگونه این کار انجام می‌شود. اما آنچه که آنها به ما خواهند گفت این است که یک رتبه الکسا هم یک عکس فوری از بازدید کنندگان طی سه ماه گذشته و هم حجم پیش بینی شده بازدید در آینده نزدیک را ترکیب می‌کند. داده های مورد استفاده برای انجام این پیش بینی ها از یک “صفحه جهانی” تهیه می‌شود ، نمونه ای که قرار است به طور کلی نماینده کاربران اینترنت باشد.

رتبه الکسا چقدر دقیق است؟

به نظر می‌رسد اتفاق نظر این است که از نظر ارائه تصویری دقیق از اینترنت به طور کلی ، چندان دقیق نیست. به عبارت دیگر ، رتبه های الکسا واقعاً به ما نمی‌گویند ، نه با همان دقت Google Analytics ، مثلاً ۱۰۰ وب سایت محبوب در اینترنت چیست.

با این حال ، از نظر مقایسه محبوبیت نسبی وب سایت های مختلف ، رتبه الکسا مفید است. اختلاف بین عملکرد در اینجا تقریباً به دلیل پوشش و داده ها است. گوگل سهم بازار بسیار بیشتری دارد و داده های قابل توجهی بزرگتر برای فراخوانی اطلاعات وجود دارد.

آیا من باید مانند Google برای Alexa بهینه باشم؟

الکسا هنوز نسبتاً جوان است. هر کسی که گوگل را در جوانی به یاد بیاورد ، می‌داند که دروس مهمی وجود دارد که در حال رشد باید از طریق تجربه یاد بگیرد . الکسا رشد طبیعی گوگل را نداشته است. الکسا از همان لحظه تأسیس خود پر از پول نقد بود و از این طریق از داده های گسترده موجود در وب سایت آمازون استفاده می‌کرد. در نتیجه ، الکسا هنوز هم از برخی مسائل واضح رنج می‌برد.

یکی از مهمترین موارد قابل توجه این است که ، تا زمان نوشتن مقاله ، نوشتن اسکریپت کوچک برای باز کردن مداوم وب سایت و تورم مصنوعی تعداد صفحات ، همچنان امکان پذیر است. این نوع “هک” اساسی است که گوگل مدتهاست خود را در برابر آن واکسینه می‌کند.

گفته شده ، اگر به هر حال وب سایت خود را برای سئو بهینه می‌کنید ، نیازی به انجام کار خاصی برای جذابیت رتبه الکسا نیست. از این نظر مانند گوگل نیست. اگر به طور مرتب محتوای خوبی تولید می‌کنید ، به طور مداوم بازدید از صفحه را خواهید داشت. اگر شما فراداده خود را نیز مرتب نگه دارید و بهترین روشهای جستجوگرها را دنبال کنید ، رتبه الکسا خود را به وضعیت بهتری می‌رسانید.

به طور کلی ، ارزش آن است که از رتبه الکسا خود آگاه باشید. اگر هیچ چیز دیگری نیست ، این یک معیار مفید برای محبوبیت نسبی است.

 

رتبه الکسا چگونه تجزیه و تحلیل می‌شود؟

کاهش رتبه الکسا

رتبه بندی الکسا در حال تبدیل شدن به معیار محبوبیت فزاینده ای برای مقایسه عملکرد وب سایت های مختلف است. اما هنوز هم رمز و راز زیادی پیرامون نحوه عملکرد آن وجود دارد. این چیزی است که ما تاکنون می‌دانیم.

داده های نمونه

سوال اصلی در مورد سرویسی مانند رتبه بندی الکسا این است که داده ها از کجا آمده اند. به زودی به آنچه در مورد این داده ها انجام می‌شود خواهیم رسید ، اما در حال حاضر ، اجازه دهید روی خود داده ها تمرکز کنیم. مطمئناً ، مانند هر تجارت عظیم فناوری ، آمازون به اطلاعات زیادی در مورد کاربران خود دسترسی دارد. اما تاریخی که آمازون برای کاربران خود در نظر می‌گیرد در هنگام رتبه بندی وب سایت ها استفاده چندانی ندارد. برای اینکه به وب سایت ها یک رتبه نسبی را به همان شکلی که الکسا دارد ، بدست آورد ، باید اطلاعاتی در مورد خود وب سایت ها داشته باشد.

اطلاعات تحلیلی زیادی در مورد وب سایت ها وجود دارد که رایگان و فوری در دسترس هستند. این داده ها را می‌توان به راحتی در الگوریتم های آمازون کار کرد تا به آنها امکان استفاده از داده های موجود به عنوان بخشی از روند رتبه بندی را بدهد. الکسا این داده ها را با داده هایی که از طریق نوار ابزار الکسا جمع آوری می‌شوند ترکیب می‌کند. نوار ابزار الکسا یک نوار ابزار مرورگر اختصاصی است که کاربران می‌توانند نصب کنند تا اطلاعات مربوط به صفحات وب بازدید شده را مشاهده کنند. این اطلاعات شامل رتبه بندی الکسا در صفحه و پیوند به سایر صفحاتی است که ماهیت مشابه دارند.

الکسا داده های کاربران دارای نوار ابزار را با هم جمع می‌کند تا آنچه را که به عنوان یک نمونه نماینده از همه کاربران اینترنت توصیف می‌کند ، ارائه دهد. سپس می‌توان از داده های این گروه ها برای پیش بینی رفتار و تعامل کاربر کلی استفاده کرد. نتایج این تجزیه و تحلیل است که الکسا با داده های مربوط به ترافیک وب سایت ترکیب می‌کند ، تا اندازه گیری معنی داری از محبوبیت ارائه دهد.

داده های الکسا چگونه تحلیل می‌شوند؟

آمازون به طور طبیعی در مورد چگونگی دقیق کار الکسا به سادگی می‌گوید که رتبه با استفاده از روش اختصاصی محاسبه می‌شود. آنها ادامه می‌دهند که این روش از ترکیبی از بازدیدهای صفحه در ۳ ماه گذشته و بازدیدکنندگان متوسط ​​روزانه استفاده می‌کند.

اما فراتر از این و توضیح اینکه رتبه الکسا معیاری برای محبوبیت نسبی بین وب سایت ها است ، اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه دقیق تعیین رتبه های الکسا وجود ندارد.

خواندن مقاله مرتبط
7 مورد از اهمیت های برندسازی استارتاپ

آیا رتبه الکسا دقیق است؟

با این وجود الگوریتم ها در سطح مکانیکی کار می‌کنند ، ما هنوز نمی‌توانیم نتایجی را که آنها به ما می‌دهند ارزیابی کنیم. در عمل ، آنچه واقعاً مهم است این است که آیا الکسا می‌تواند با گوگل رقابت کند. از نظر دقت ، به نظر می‌رسد الکسا برای مقایسه محبوبیت نسبی وب سایت ها که هدف آن است ، دقیق باشد. وقتی با Google Analytics مقایسه می‌شود ، هنوز هیچ رقیبی برای آن وجود ندارد. اما لازم به یادآوری است که گوگل در اینجا استاندارد طلایی است. هیچ موجود دیگری روی زمین به مخازن عظیمی از داده های Google دسترسی ندارد. با استفاده از داده های بسیار زیاد ، انتظار داریم که نتایج گوگل عالی باشد.

کسی غیر از آمازون به طور قطعی نمی‌داند که چگونه رتبه های الکسا محاسبه می‌شود و به نظر می‌رسد که آنها می‌خواهند آن را به همین ترتیب حفظ کنند. اعتقاد بر این است که الکسا علاوه بر نوار ابزار خود ، از داده های شخص ثالث استفاده می‌کند اما باز هم آمازون نمی‌گوید که از کجا این کار را انجام می‌دهد!

 

می‌توانید رتبه الکسا وب سایت خود را در alexa.com/siteinfo یا با بارگیری و نصب افزونه مرورگر الکسا در alexa.com/toolbar بررسی کنید. اگر وب سایت شما در حال حاضر دارای رتبه الکسا نیست ، احتمالاً در سه ماه گذشته برای نصب alexa toolbar  مراجعه نکرده اید.

 

بهبود رتبه الکسا

۱)برای کاهش رتبه الکسا صفحات قدیمی را به روز کنید

برای بهینه سازی وب سایت خود برای یک رتبه الکسای پایین ، صفحات قدیمی را با افزودن محتوای جدید به آنها به روز کنید. موتورهای جستجو هنگام محاسبه رتبه بندی جستجو ، فرکانس بروزرسانی صفحات را تحلیل می‌کنند. .

اگر به ندرت یا هرگز صفحه ای را در وب سایت خود به روز نکنید ، موتورهای جستجو تصور می‌کنند که آن را رها کرده اید. آن صفحه های رها شده را در پایین صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) در جایی که قادر به ایجاد ترافیک نیست ، دفن می‌کنند.

از طرف دیگر ، با به روزرسانی صفحات وب سایت شما ، موتورهای جستجو رتبه بالاتری را به آنها ارائه می‌دهند زیرا حاوی محتوای تازه هستند.

۲)انتشار صفحات جدید برای کاهش رتبه الکسا

علاوه بر به روزرسانی صفحات قدیمی در وب سایت شما ، انتشار صفحات جدید با محتوای مرتبط و جذاب می‌تواند باعث بهبود رتبه الکسا سایت شما شود. هر صفحه جدید از محتوای با کیفیت بالا فرصت های جدیدی برای رتبه بندی بهتر ارائه می‌دهد

غیر معمول نیست که صفحات پرمحتوا دارای صدها کلمه کلیدی هستند. طبق گفته Ahrefs ، در واقع ، متوسط ​​صفحه در ۲۰ نتیجه برتر جستجو برای ۴۰۰ کلمه کلیدی دیگر رتبه بندی می‌شود. مسلماً ، بعضی از این کلمات کلیدی ممکن است هر ماه فقط چند بازدید کننده ایجاد کند ، اما اگر مرتباً صفحات جدیدی از محتوای مرتبط و جذاب را منتشر کنید ، این ترافیک اضافی می‌تواند به سرعت اضافه شود.

۳)برای کاهش رتبه الکسا تصاویر را بهینه کنید

بهینه سازی تصاویر در محتوای وب سایت شما ، رتبه الکسا کمتری را برای سایت شما فراهم می‌کند. چه JPEG ، GIF ، PNG یا هر قالب دیگری باشند ، هر یک از آنها باید یک نام پرونده مربوطه داشته باشند. بازدیدکنندگان به طور کلی نام پرونده تصاویر را نمی‌بینند ، اما موتورهای جستجو هنگام جستجوی وب سایت شما آنها را بررسی می‌کنند.

استفاده از نام پرونده مربوطه به موتورهای جستجو در شناسایی و درک تصاویر وب سایت شما کمک می‌کند. به نوبه خود ، تصاویر سایت شما ممکن است در Google Images و Bing Images دارای رتبه بالاتری باشند و صفحاتی که تصاویر در آن قرار دارند در SERP های استاندارد دارای رتبه بالاتری باشند.

حتی مهمتر از استفاده از نام پرونده های مربوطه ، دادن متن جایگزین به تصاویر وب سایت شما است.

متن جایگزین نوعی کد HTML است که برای ارائه توضیحات متنی از تصویر برای بازدید کنندگان طراحی شده است. اگر یک مسئله فنی از ارائه تصویر جلوگیری کند ، بازدیدکنندگان متن جایگزین را مشاهده می‌کنند. مانند نام فایلهای مربوطه ، متن جایگزین به موتورهای جستجو این امکان را می‌دهد تا تصاویر وب سایت شما را بهتر درک کنند ، بنابراین استفاده از این کد HTML ممکن است باعث بهبود رتبه بندی جستجو در سایت شما و در نتیجه کاهش رتبه الکسا شود.

۴)افزایش سرعت برای کاهش رتبه الکسا

آیا می‌دانید سرعت وب سایت شما می‌تواند بر رتبه الکسا آن تأثیر بگذارد؟ مدت زمانی که بازدیدکنندگان باید منتظر بارگذاری وب سایت شما باشند ، بر تعداد بازدید صفحه از آن تأثیر می‌گذارد.

طبق مطالعه ای که توسط گروه آبردین انجام شده است ، اگر متوسط ​​زمان بارگیری وب سایت شما در حال حاضر سه ثانیه است ، اما به عنوان مثال به شش ثانیه افزایش ‌یابد ، در این صورت حدود یک سوم بازدید صفحه کمتری خواهید باشید.

و با تعداد بازدید صفحه کمتر ، وب سایت شما دارای رتبه الکسای بدتر و جذابیت کمتری خواهد بود.

۵)برای کاهش رتبه الکسا مطالب تکراری نگذارید

از همزمانی مطالب وب سایت خود خودداری کنید. اگرچه همزمانی مطالب در سایر وبلاگ ها و کانال های آنلاین مرتبط بی خطر به نظر می‌رسد ، اما می تواند رتبه الکسا وب سایت شما را بدتر کند.

محتوا تکراری ، البته شامل انتشار محتوای وب سایت شما در سایت های دیگر است. وبلاگ های بی شماری با کمال میل محتوای سایت شما را با حاشیه نویسی منتشر می کنند: “این مقاله در اصل در example.com منتشر شد.”

متأسفانه محتوای همزمان انگیزه ای برای بازدید از وب سایت شما به کاربران نمی‌دهد.

اگر محتوای وب سایت خود را در وبلاگ دیگری منتشر کنید ، کاربران می‌توانند برای خواندن آن به وبلاگ مراجعه کنند. علاوه بر این ، محتوای همزمان ، طبق تعریف ، محتوای تکراری است. وقتی Google یا Bing با همان محتوای منتشر شده در دو یا چند وب سایت روبرو می‌شوند ، سعی می‌کنند فقط وب سایتی را که در ابتدا منتشر کرده رتبه بندی کنند.

هر چند مواردی وجود دارد که موتورهای جستجو وب سایت نادرستی را رتبه بندی می‌کنند. اگر موتورهای جستجو معتقدند که محتوای مشترک وب سایت شما در سایت دیگری ظاهر شده است ، وب سایت شما از نظر آن محتوا رتبه بندی نمی‌کند.

۶) برای کاهش رتبه الکسا در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید

ارتقا وب سایت شما در شبکه های محبوب رسانه های اجتماعی می‌تواند به چندین روش باعث کاهش رتبه الکسا شود.

ابتدا بازدیدکنندگان را مستقیماً به وب سایت شما هدایت می‌کند. وقتی پست یا توییت هایی حاوی لینک به وب سایت خود ایجاد می‌کنید ، ممکن است دنبال کنندگان شما یا سایر کاربران رسانه های اجتماعی روی پیوند کلیک کنند تا سایت شما را بررسی کنند .

دوم ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی باعث بالاترین رتبه در SERP ها می‌شود. bing در الگوریتم رتبه بندی خود از سیگنال های اجتماعی مانند لایک های فیس بوک و بازتوییت توییتر استفاده می‌کند.

گرچه الگوریتم گوگل مستقیماً تحت تأثیر آنها قرار نمی‌گیرد ، اما رسانه های اجتماعی همچنان می‌توانند بر رتبه بندی وب سایت شما در گوگل تأثیر بگذارند. پروفایل ها و حساب های رسانه های اجتماعی وب سایت شما ، به احتمال زیاد بک لینک های بیشتری را به خود جلب می‌کند.

صرف نظر از عملکرد وب سایت شما ، موفقیت آن بستگی به میزان بازدید دارد. ترافیک خون حیاتی دیجیتالی است که به عملکرد وب سایت شما دامن می‌زند. این کار بازدیدکنندگان را به سایت شما می‌آورد ، برخی از آنها روی تبلیغات ، فرم های کامل یا خرید محصولات کلیک می‌کنند.

خواندن مقاله مرتبط
بوم محصول (product canvas) ابزار تعریف و توسعه محصول

با بهینه سازی وب سایت برای داشتن بازدید بیشتر ، رتبه Alexa کمتری ایجاد می‌کنید.

۷) برای کاهش رتبه الکسا  وب سایت خود را در الکسا وریفای کنید.

  • رفتن به داشبورد: http://www.alexa.com/pro/dashboard
  • سایت خود را اضافه کنید.
  • برنامه و قیمت گذاری را انتخاب کنید.
  • اطلاعات سایت را ارائه دهید.
  • مراحل سفارش خود را کامل کنید.
  • اکنون وقت آن است که به Verify/Claimسایت خود بروید.
  •  بر روی Verify my ID" “کلیک کنید و با اضافه کردن کدهای اختصاصی وضعیت شما باید تأیید شود. 

این اقدام باعث می‌شود تا کسانی که toolbar الکسا را نصب ندارند ، به واسطه اضافه کردن کد به هدر یا فوتر وب سایت خود ، آنها نیز شناسایی شوند.

کاهش رتبه الکسا

چگونه می‌توان به سرعت یک رتبه الکسای خوب بدست آورد؟

در مقایسه با الگوریتم های پیچیده SEO گوگل ، الکسا هنوز در وضعیت نسبتاً ابتذایی است. دستکاری الکسا نسبتاً آسان است و یک کاربر می‌تواند رتبه الکسا را ​​به طریقی تحت تأثیر قرار دهد که با Google امکان پذیر نباشد. در واقع ، اگر امکان تغییر آدرس IP خود را دارید ، به راحتی می‌توانید بازدید از صفحه وب سایت خود را جمع آوری کنید.

اگر می‌خواهید رتبه الکسا خود را به سرعت کاهش دهید ، در اینجا گزینه های شما وجود دارد.

درک محاسبه

دقیقاً نحوه تجزیه و تحلیل داده های الکسا مشخص نیست. با این حال ، ما می‌دانیم که این شامل برخی از عوامل است که می‌توانید کنترل کنید. بخشی از این معادله نتیجه تجزیه و تحلیل رفتاری الکسا است. این از عهده شما خارج است. اما تعداد بازدیدکنندگان / بازدیدهای صفحه ای که دریافت می‌کند ، همانند تعداد کاربران منحصر به فرد ، یک عامل است. در دو مرحله ساده می‌توانید از این مورد بهره برداری کنید.

 Alexa Rank Browser را نصب کنید

اگر می‌خواهید روی رتبه بندی الکسا خود کار کنید ، بارگیری نوار ابزار ضروری است. این نوار ابزار نه تنها اطلاعاتی را در مورد رتبه بندی الکسا در هر وب سایتی که بازدید می‌کنید به شما ارائه می‌دهد ، و تحقیقات را آسان می‌کند ، بلکه شما را به بخشی فعال از خود الکسا تبدیل می‌کند. الکسا از داده های مربوط به عادات مرور کاربران به عنوان بخشی از روند تعیین محبوبیت وب سایت ها استفاده می‌کند.

اگرچه اطلاعات خاصی در وب سایت الکسا وجود ندارد ، اما شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد نصب نوار ابزار الکسا می تواند باعث کاهش بلافاصله رتبه الکسا در وب سایت شود. این منطقی است که اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، احتمالاً اکنون به تعداد کاربران الکسا که از وب سایت شما بازدید می‌کنند اضافه می‌شود.

بازدید روزانه از وب سایت شخصی خود ایده خوبی است. شما می‌توانید به سادگی وب سایت خود را به عنوان صفحه اصلی خود تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که اولین بار که مرورگر خود را باز می‌کنید از آن بازدید می‌کنید. توجه داشته باشید که بازدید از یک صفحه وب از همان آدرس IP چند بار در همان روز چند بار مشاهده صفحه محسوب نمی‌شود. با استفاده از چندین آدرس IP می‌توانید این کار را دور بزنید. سرویس VPN یا پراکسی آدرس IP جدیدی را به شما اختصاص می‌دهد و به نظر می‌رسد شما یک کاربر جدید الکسا هستید.

متداول ترین روشها برای انجام این کار استفاده از VPN یا پروکسی است. اگر می‌خواهید بازدید صفحه خود را به میزان قابل توجهی باد کنید ، پروکسی بهتر است زیرا می‌توانید از یک آدرس IP چرخشی استفاده کنید ، در حالی که تعویض آدرس های IP به طور منظم در VPN بیشتر دردسر ساز است.

اگر دانش فنی برای پیکربندی ربات برای بازدید خودکار از وب سایت خود را دارید ، دوباره آنجا را ترک کنید ، به یک آدرس IP جدید بچرخید و سپس با یک IP جدید دوباره از وب سایت بازدید کنید. که این روش توصیه نمی‌شود.

محتوای با کیفیت بالا را با یک برنامه منظم منتشر کنید

در اینجا یک توصیه وجود دارد که برای هر کسی که قبلاً روی سئو کار کرده است آشنا خواهد بود. در هر دو رتبه بندی سئو و الکسا ، هدف تبلیغ محتوای محبوب و مرتبط است تا کاربران بهترین تجربه ممکن را کسب کنند. اگرچه می‌توان تدابیری را برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی در صفحات نتایج موتور جستجو یا رتبه بندی الکسا اتخاذ کرد ، اما در هر دو حالت ساختن جایگاه ، بسیار موثرتر است.

به عنوان مثال ، شما همیشه می‌توانید برای پیوند به وب سایت خود به شخصی پول پرداخت کنید ، اما اگر بتوانید به طور منظم محتوای با کیفیت بالا تولید کنید ، این موارد به طور خودکار اتفاق می‌افتند. آنها نه تنها به صورت خودکار اتفاق خواهند افتاد بلکه مجبور به پرداخت هزینه امتیاز نخواهید بود.

از آنجا که رتبه های الکسا به ابزاری فزاینده برای مقایسه عملکرد وب سایت تبدیل می‌شوند ، رتبه بندی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. تبلیغ کنندگان با استفاده از رتبه بندی الکسا تصمیم می‌گیرند در کدام وب سایت ها تبلیغ کنند. محبوبیت مهم است و این چیزی است که الکسا اندازه گیری می‌کند.

الکسا چگونه کار می‌کند؟

الکسا برای اندازه گیری محبوبیت نسبی وب سایت ها طراحی شده است. این امر با تجزیه و تحلیل تعداد بازدیدکنندگان بی نظیری که یک وب سایت در یک بازه زمانی سه ماهه دریافت کرده است و فاکتورگیری در تحلیل رفتاری خود ، به این مهم دست می‌یابد. با استفاده از داده های جمع آوری شده از کاربران نوار ابزارا ، الکسا می‌تواند نحوه تعامل کاربران با وب سایت ها را درک کند.

روش کار الکسا بسیار ساده تر از موتور جستجوی گوگل است. برای دارندگان وب سایت ، این موارد فرصتی برای کاهش رتبه الکسا آنها بدون نیاز به سرمایه گذاری سنگین است. علاوه بر این ، رتبه الکسا می‌تواند در مقایسه با SEO با سرعت نسبتاً بیشتری بالا برود.

 

جمع کردن بازدیدهای صفحه

مطمئناً ، اگر می‌توانید سایر کاربران الکسا را ​​متقاعد کنید که به طور ارگانیک از وب سایت شما بازدید کنند ، پس این کار بهتر از استفاده از پروکسی است. به یاد داشته باشید که الکسا رفتار کاربر را در نظر می‌گیرد و این مزایای تعداد زیادی بازدید از صفحه را محدود می‌کند. در برهه ای از زمان ، باید مقداری تعامل با کاربر ایجاد کنید.

مطمئن شوید که نوار ابزار را در اختیار دارید

اگر به نمره الکسا اهمیت می‌دهید ، نوار ابزار الکسا ضروری است. نوار ابزار نه تنها اطلاعات الکسا را ​​در مورد هر وب سایتی که بازدید می‌کنید در اختیار شما قرار می‌دهد ، بلکه شما را قادر می‌سازد داده های خود را در پروژه کمک کنید. بازدید از وب سایت خود با نوار ابزار نصب شده به عنوان یک بازدید محسوب می‌شود. وب سایت خود را به عنوان صفحه اصلی خود تنظیم کنید ، و هر روز به طور خودکار از آن بازدید خواهید کرد.

اگر می‌خواهید به سرعت رتبه الکسا خود را کاهش دهید ، بهترین راه تولید برخی از محتوای ویروسی با کیفیت بالا است. اگر بتوانید کاربران را به طور منظم به وب سایت خود بیاورید ، فقط بازدید از صفحه را ندارید. شما همچنین تعامل مخاطبان گرانقدر را نیز خواهید داشت.

 

منبع : seo.london ,
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳۱ رای

8 دیدگاه برای “راه های کاهش رتبه الکسا برای وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *